مشاهده خبر

تعداد بازدید:12

در شرایط کنونی کدام رسانه‌ها قابل اعتماد هستند؟/ اهمیت برخورداری از سواد عاطفی در مواجهه با اخبار کذب

محمد صادق افراسیابی، کارشناس سواد رسانه، بیست و هشتم اسفند ماه در برنامه سلام تهران حضور پیدا کرد تا با مجری برنامه گفت‌وگو کند. وی در این برنامه از فعالیت اهمیت برخورداری از سواد رسانه‌ای در شرایط کنونی سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی شبکه تهران سیما افراسیابی در مورد رسانه‌های مورد اعتماد اظهار کرد: از زمان حمله طوفان‌الاقصی ما شاهد این بودیم که رسانه‌ها و خبرنگاران متعددی سعی بر بی طرفی داشتند. این منابع به واسطه بی‌طرفی خود اخبار دقیق‌تری را منتشر می‌کنند. در مقابل برخی از رسانه‌هایی که با ایران و مردم آن خصومت دارند، اخباری کذب با هدف ایجاد رعب و وحشت در مردم منتشر می‌کنند. 

وی افزود: ما شاهد این بودیم که بسیاری از رسانه‌های بیگانه حمله‌ ایران به اسرائیل را کوچک شمرده‌اند. این در حالی است که اماکن نظامی اسرائیل مورد هدف قرار داده شده و فعالیت فرودگاه‌ در محل اصابت مختل شده است. این نشان‌دهنده جدی بودن موضوع است. ما شاهد این بودیم که یکی از فرماندهان انگلیسی اعلام کرد که این حمله یکی از بزرگ‌ترین حملات پهبادی جهان بوده است.

افراسیابی در مورد اهمیت برخورداری از سواد رسانه‌ای گفت: مخاطبی که از سواد رسانه‌ای بالایی برخوردار است، خود تولید محتوا می‌کند. این یعنی ما می‌بایست این درک را داشته باشیم که همزمان با جنگ عملیاتی و نظامی، ما با جنگی رسانه‌ای طرف هستیم. لذا در چنین شرایطی باید کنشگری کنیم و واکنشی منفعلانه نداشته باشیم.

وی در ادامه گفت: یکی دیگر از مسائل مهم در این شرایط کنونی، برخورداری از سواد عاطفی است. وقتی از سواد رسانه‌ای و عاطفی بالایی برخوردار باشیم، تنها اخباری را دنبال می‌‌کنیم که باعث تقویت غرور ملی ما شود.

آخرین اخبار

خودروهای برقی و ناوگان حمل و نقل پایتخت سفر به «اسکاندیناوی وحشی» به خرج شبکه تهران عملکرد مجلس یازدهم و بازگشایی مجلس دوازدهم زیر ذره بین تهران بیست زندگی پنهان گربه سانان از قاب شبکه تهران تماشای جابه جایی هیجان انگیز محمدباقر اعلمی «دبیر ستاد انتخابات ریاست جمهوری سیما» شد وداع تماشایی تهرانی ها با شهید جمهور از لحظه سانحه تا اعلام خبر شهادتِ شهیدان خدمت بازار مسکن از اجاره تا خرید روی میز "تهران ۲۰ " پلان های ماندگار از صحن انقلاب حرم رضوی در "کرامت رضوی" فصل جدید "تانیایش" از حرم مطهر ضامن آهو جشن بزرگ امام رضایی ها از قاب شبکه تهران دنیای ماهی ها در قاب تلویزیونی پایتخت شبکه تهران رو «لبه زمین» قرار گرفت پوشش تصویری کنگره شهدای استان تهران از شبکه تهران "بهترین معلم دنیا" به شبکه تهران آمد "پابه پای خورشید" در شبکه تهران استاندار تهران، مهمان تهران ۲۰ می‌شود/ بررسی دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در پایتخت سکانس های تماشایی از جنگل فیلستان طنین صدای ماندگار رادیو در پرنیان صدا پایتخت همدلی در قاب تصویر شبکه تهران جدول پخش برنامه‌های انتخاباتی شبکه تهران 19 اردیبهشت شناسایی سوژه های بکر برای تولید آثار نمایشی/ تمرکز روی آسیب های تهران جدول پخش برنامه‌های انتخاباتی شبکه تهران برای روز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ فصل جدید "برکرانه نور" در دهه کرامت آنتن رنگارنگ شبکه تهران برای نمایشگاه کتاب «پرایان به پیش» شبکه تهران رفت تماشای "آقای دیدز" از قاب کمدین جدول پخش برنامه‌های انتخاباتی شبکه تهران پخش 4 فیلم ضد سیاست های آمریکا در قاب شبکه تهران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها