مشاهده خبر

تعداد بازدید:47

تمرکز بر استان تهران ماموریت شبکه تهران

در نشست صمیمی مدیر شبکه تهران سیما با خبرنگاران مردمی به ارتقای سطح کیفی و کمی تولیدات خبرنگاران مردمی اشاره و تاکید شد: خبرنگاران مردمی از تمام ظرفیت ها و رویداد های مهم اجتماعی، فرهنگی، هنری و حتی نیاز ها و دغدغه های شهروندان به خوبی مطلع هستند،بنابراین این آگاهی کمک می کند تا محتوای مورد نیاز شهروندان به بهترین فرم و شکل تولید و پخش شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه تهران سیما، دکتر محمد باقر اعلمی، مدیر شبکه تهران در نشست هم اندیشی و در دیدار صمیمی با خبرنگاران مردمی به حضور تیمی فعال و منسجم از خبرنگاران مردمی در شبکه تهران اشاره کرد و افزود: این گروه خبری سرشار از تجربه هستند. مشکلات و موانعی وجود دارد که ضروری است مطرح و بررسی شود تا با برگزاری جلسات متعدد برطرف شود.
اعلمی از گستردگی و شبکه سازی خبرنگاران مردمی خبر داد و افزود: حضور شما در سراسر استان (شهر و شهرستان های استان) مغتنم است، بنابراین  ضروری است بانک سوژه های جذاب در استان تهران را راه اندازی کنید تا در مواقع ضرور و خاص از این سوژه ها به بهترین شکل و فرم، بهره ی رسانه ای برد.
مدیرشبکه تهران سیما ضمن تأکید به انتخاب سوژه نو و جدید برای تهیه گزارش‌های مردمی، به نگاه و رویکرد رسانه‌ای مناسب برای تهیه گزارش‌های مردمی اشاره و اضافه کرد: با توجه به اینکه ظرفیت و خلاقیت‌های این گروه از خبرنگاران مردمی بالا و فراگیر است، آن‌ها می‌توانند رویدادهای اجتماعی، فرهنگی، هنری و حتی نیازها، دغدغه‌ها و مطالبات مردمی را به‌خوبی تصویر کنند.
وی خطاب به خبرنگاران خاطرنشان کرد: کنار به ‌تصویر کشیدن اخبار استان و شهر محل اقامت، موضوع مهم امیدآفرینی و روحیه‌بخشی در جامعه، از جمله وظایف مهم رسانه‌ای شما است که می‌توانید به خوبی ایفاگر این نقش برجسته شوید.
دکتر اعلمی به سردبیری تعدادی از برنامه های شبکه اشاره و تاکید کرد: رویکرد پیگیری پیام تا حصول نتیجه در گزارش های خبرنگاران مردمی ضروری است، لذا برنامه‌های در شهر، در استان، تهران بیست و سلام تهران به عنوان برنامه‌های پشتیبان خواهند بود تا در کنار تولیدات خبرنگاران مردمی به پیگیری مطالبات مردم بپردازند.
وی همچنین به برگزاری دوره های آموزشی مثل خبرنگاری بحران، خبرنگاری شهری و روستایی و ... اشاره کرد و حضور خبرنگاران مردمی را در دوره های آموزشی ضروری خواند.
در این جلسه خبرنگاران حاضر به دغدغه ها، موانع و مشکلات موجود در تهیه گزارش اشاره کردند و درخواست رسیدگی و برطرف کردن آنها را داشتند. 
در این نشست پیام ابراهیم پور، مدیر گروه شهرستان ها، مصطفی جعفریحیی، مدیر روابط عمومی، سید محمد رضا حسینی و سمیه ملک پور، به ترتیب تهیه کننده و گزارشگر در شهر در استان نیز حضور داشتند.
 لازم به ذکر است پس از گذشت تقریبا 48 ماه از فعالیت این گروه خبری، بالغ بر پنج هزار گزارش ویژه از خبرنگاران مردمی تهیه، تولید و روی آنتن شبکه تهران سیما رفته است.

آخرین اخبار

خودروهای برقی و ناوگان حمل و نقل پایتخت سفر به «اسکاندیناوی وحشی» به خرج شبکه تهران عملکرد مجلس یازدهم و بازگشایی مجلس دوازدهم زیر ذره بین تهران بیست زندگی پنهان گربه سانان از قاب شبکه تهران تماشای جابه جایی هیجان انگیز محمدباقر اعلمی «دبیر ستاد انتخابات ریاست جمهوری سیما» شد وداع تماشایی تهرانی ها با شهید جمهور از لحظه سانحه تا اعلام خبر شهادتِ شهیدان خدمت بازار مسکن از اجاره تا خرید روی میز "تهران ۲۰ " پلان های ماندگار از صحن انقلاب حرم رضوی در "کرامت رضوی" فصل جدید "تانیایش" از حرم مطهر ضامن آهو جشن بزرگ امام رضایی ها از قاب شبکه تهران دنیای ماهی ها در قاب تلویزیونی پایتخت شبکه تهران رو «لبه زمین» قرار گرفت پوشش تصویری کنگره شهدای استان تهران از شبکه تهران "بهترین معلم دنیا" به شبکه تهران آمد "پابه پای خورشید" در شبکه تهران استاندار تهران، مهمان تهران ۲۰ می‌شود/ بررسی دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در پایتخت سکانس های تماشایی از جنگل فیلستان طنین صدای ماندگار رادیو در پرنیان صدا پایتخت همدلی در قاب تصویر شبکه تهران جدول پخش برنامه‌های انتخاباتی شبکه تهران 19 اردیبهشت شناسایی سوژه های بکر برای تولید آثار نمایشی/ تمرکز روی آسیب های تهران جدول پخش برنامه‌های انتخاباتی شبکه تهران برای روز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ فصل جدید "برکرانه نور" در دهه کرامت آنتن رنگارنگ شبکه تهران برای نمایشگاه کتاب «پرایان به پیش» شبکه تهران رفت تماشای "آقای دیدز" از قاب کمدین جدول پخش برنامه‌های انتخاباتی شبکه تهران پخش 4 فیلم ضد سیاست های آمریکا در قاب شبکه تهران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها