مشاهده خبر

تعداد بازدید:28

مستندهای شبکه پنج سیما در اربعین حسینی(ع)

شبکه پنج سیما در ایام اربعین حسینی(ع) مستندهای «دربند»، «اربعین تا اربعین»، «همسفران جابر»، «نامور همچون حسین» و «خادمین» را برای پخش از این شبکه در نظر گرفته که از سه‌شنبه 14 تا جمعه 17 شهریور روانه آنتن می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج؛ مستند «دربند» روایتی است از زنده نگه داشتن عاشورا در قفقاز به کارگردانی حسین همایونفر که سه‌شنبه 14 شهریور ساعت 20 از شبکه پنج روانه آنتن می‌شود.این مستند به برگزاری مراسم محرم در شهر «دربند» قفقاز و روایت آن از زبان ریش‌سفیدان و شبیه‌خوان‌ها پرداخته است. بخشی از «دربند» به سختی‌های برگزاری مراسم و شعائر عاشورا در زمان حکومت سوسیالیستی شوروی می پردازد. شهر «دربند» قدیمی‌ترین شهر روسیه در «جمهوری داغستان» است و از مهم‌ترین شهرهای شیعه‌نشین منطقه به شمار می‌رود.
«اربعین تا اربعین» عنوان مستندی دیگریست به تهیه‌کنندگی ایمان گودرزی که چهارشنبه 15 شهریور مصادف با اربعین حسینی ساعت 20 از شبکه پنج سیما به نمایش درمی‌آید. این مستند درباره سفرنامه یک تیم مستندساز ایرانی در مراسم اربعین حسینی (ع) است.
مستند «همسفران جابر» تدارک دیگر این شبکه است که به بازخوانی حضور زائران در مراسم اربعین حسینی (ع) می پردازد. حکایت متفاوت و شگفت‌انگیزی از میهمانان «امام حسین» علیه السلام از «جابر» تاکنون که به میهمانی او دعوت می‌شوند و هدایای ویژه‌ای می‌گیرند. این مستند تاریخی به تهیه‌کنندگی احمد شفیعی و نویسندگی سیده حدیث میرفیضی جمعه 17 شهریور ساعت 16:50 از شبکه پنج سیما روانه آنتن می‌شود.
«نامور همچون حسین» عنوان مستند دیگریست که به گفتگو با همرزمان شهید حسین نامور که در درگیری منطقه صفر مرزی به درجه رفیع شهادت نائل شد می‌پردازد. این مستند نیز جمعه حوالی ساعت 17:15 در جدول پخش برنامه‌های این شبکه قرار دارد.
«خادمین» به کارگردانی مهدی شاهسواری مستندیست در خصوص پیاده‌روی اربعین، گفت‌وگو با خادمین امام حسین (ع) و خدماتی که شیفتگان اهل بیت (ع) به زوار امام حسین (ع) می‌دهند. «خادمین» ساعت 20 جمعه 17 شهریور روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

آخرین اخبار

ملکوتیان در شبکه تهران آغاز فصل جدید «تهران بیست» از امشب مستند "در امتداد مرز" از قاب شبکه تهران اسرار" تنهاترین نهنگ، در جستجوی نهنگ 52" از قاب شبکه تهران تماشای 4 سینمایی از شبکه تهران نمایی از گوشه ی ابروی ماه جشن شبکه تهران در عید بندگی مهمانان آخر هفته شبکه تهران هفته سینمایی شبکه تهران تا عید سعید فطر تماشای آخرین قسمت "اعتبار" و بازگشت "دهن لق" به شبکه تهران شب زنده داری در شب بیست و سوم لشگر قدس از شبکه تهران عبور می‌کند «ندایی از درون غزه» به شبکه تهران رسید سوگ رمضان در شب های قدر اعتبار روی آنتن شبکه تهران دیدار نوروزی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با مدیر شبکه تهران سیما شب زنده داری در شبکه تهران جشنواره سینمایی شبکه تهران در نوروز 1403 شبکه تهران برای «یورش به منطقه مرگ» آماده شد بفرمایید دورهمی خانوادگی در شب فیروزه ای شبکه تهران تماشای بهترین انیمیشن های روز دنیا در نوروز 1403 از قاب شبکه تهران سیما "بهار جان" وِیژه برنامه تحویل سال شبکه تهران شد «بچه های جاسوس» «آرماگدون» را به شبکه تهران بردند «پایمردی» به سبک هندی در شبکه تهران «آلبرت و سرقت الماس» از شبکه تهران یادگار و امین امام به روایت "برگی از تاریخ" یک «موفقیت بزرگ» برای شبکه تهران دهن لق سریال نوروزی شبکه تهران شد سدره برنامه افطار شبکه تهران سیما شهید حادثه چهارشنبه سوری به روایت "فدائیان امنیت "

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها