مشاهده خبر

تعداد بازدید:27

مستندهای شبکه پنج سیما در اربعین حسینی(ع)

شبکه پنج سیما در ایام اربعین حسینی(ع) مستندهای «دربند»، «اربعین تا اربعین»، «همسفران جابر»، «نامور همچون حسین» و «خادمین» را برای پخش از این شبکه در نظر گرفته که از سه‌شنبه 14 تا جمعه 17 شهریور روانه آنتن می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج؛ مستند «دربند» روایتی است از زنده نگه داشتن عاشورا در قفقاز به کارگردانی حسین همایونفر که سه‌شنبه 14 شهریور ساعت 20 از شبکه پنج روانه آنتن می‌شود.این مستند به برگزاری مراسم محرم در شهر «دربند» قفقاز و روایت آن از زبان ریش‌سفیدان و شبیه‌خوان‌ها پرداخته است. بخشی از «دربند» به سختی‌های برگزاری مراسم و شعائر عاشورا در زمان حکومت سوسیالیستی شوروی می پردازد. شهر «دربند» قدیمی‌ترین شهر روسیه در «جمهوری داغستان» است و از مهم‌ترین شهرهای شیعه‌نشین منطقه به شمار می‌رود.
«اربعین تا اربعین» عنوان مستندی دیگریست به تهیه‌کنندگی ایمان گودرزی که چهارشنبه 15 شهریور مصادف با اربعین حسینی ساعت 20 از شبکه پنج سیما به نمایش درمی‌آید. این مستند درباره سفرنامه یک تیم مستندساز ایرانی در مراسم اربعین حسینی (ع) است.
مستند «همسفران جابر» تدارک دیگر این شبکه است که به بازخوانی حضور زائران در مراسم اربعین حسینی (ع) می پردازد. حکایت متفاوت و شگفت‌انگیزی از میهمانان «امام حسین» علیه السلام از «جابر» تاکنون که به میهمانی او دعوت می‌شوند و هدایای ویژه‌ای می‌گیرند. این مستند تاریخی به تهیه‌کنندگی احمد شفیعی و نویسندگی سیده حدیث میرفیضی جمعه 17 شهریور ساعت 16:50 از شبکه پنج سیما روانه آنتن می‌شود.
«نامور همچون حسین» عنوان مستند دیگریست که به گفتگو با همرزمان شهید حسین نامور که در درگیری منطقه صفر مرزی به درجه رفیع شهادت نائل شد می‌پردازد. این مستند نیز جمعه حوالی ساعت 17:15 در جدول پخش برنامه‌های این شبکه قرار دارد.
«خادمین» به کارگردانی مهدی شاهسواری مستندیست در خصوص پیاده‌روی اربعین، گفت‌وگو با خادمین امام حسین (ع) و خدماتی که شیفتگان اهل بیت (ع) به زوار امام حسین (ع) می‌دهند. «خادمین» ساعت 20 جمعه 17 شهریور روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

آخرین اخبار

تماشای بدرقه باشکوه شهدای مدافعان حرم از قاب شبکه تهران حمله ببر وحشی به همکاران برنامه "دراستان" عملکرد مجلسی ها زیر ذره بین " تهران 20" تهرانگردی در روستای کشار علیا کن خط پایان اسرائیل در مستند "خراش" برنامه سازی در حوزه ورزش همگانی تماشای مستند" آبگیر؛ آبادی حیوانات آفریقا" تدارک گسترده شبکه تهران سیما برای شب های بلند زمستان شتاب دهی به تحول با انتصابات جدید در شبکه تهران با "سدره" در سوگ زهرای مرضیه می نشینیم تغییر هدف در سینمایی "روزی جنایتکار بود" "خراشاد"روایتی از هنر توبافی فیروزکوه و دماوند به وقت پاییز یک زندگی باکیفیت دیگر در قاب برنامه «اصیل» واکاوی آینده یِ رژیمِ صهیونیستی در مستند "خراش" گشتی در حیات وحش آمریکای جنوبی با مستند «کوهستان آند» کوتاه از آثار جیم کری مترجم شازده کوچولو در شبکه تهران حمله اورکا به کوسه سفید نویسنده کتاب «تا پلاک ۱۴۰» مهمان استودیو «حوالی کتاب» تولید انیمیشن با هدف آموزش و کنترل ترافیک 50 مترمربع برای شبکه تهران "حوالی کتاب" میزبان یک نویسنده و منتقد ادبی می شود علت آلودگی هوای تهران روی میز "تهران 20" تماشای سریال "منو ترکم نکن" از قاب شبکه تهران خروش مقاومت مردم استان تهران در قاب شبکه تهران سیما پوشش تصویری مراسم راهپیمایی و تجمع جهانی حمایت از کودکان غزه ویژه برنامه "سدره" در شب ولادت حضرت زینب (س) از کربلا معلی قاب پاییزی تهران در تهرانگرد مردانی از شرق آسیا در مستند خراش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها