مشاهده خبر

تعداد بازدید:27

مستندهایی از طبیعت و حیات وحش در شبکه پنج سیما

«جانوران سازنده» و «نجات‌یافتگان حادثه کوهستان هلنز» عنوان دو مستندیست که یکشنبه و دوشنبه 19 و 20 شهریور از شبکه پنج سیما روانه آنتن می‌شوند.


به گزارش روابط عمومی شبکه پنج؛ «جانوران سازنده» با نام اصلی Animal Builders مستندیست در خصوص سازه‌هایی که حیوانات برای زندگی‌شان می‌سازند. سدهای ساخته شده توسط سگ‌های آبی، کلونی‌های بسیار پر پیچ و خمی که مورچه ها می سازنند، لانه پرندگان و ... از جمله همین سازه‌هاست.
«جانوران سازنده» محصول کشور آلمان به کارگردانی لوکاس الاین است که یکشنبه 19 شهریور ساعت 21 از شبکه پنج سیما روانه آنتن می‌شود.
«نجات‌یافتگان حادثه کوهستان هلنز» با نام اصلی Surviving the Mount St. Helens Disaster به کارگردانی سوفی الوین هریس عنوان مستند دیگریست که دوشنبه 20 شهریور ساعت 22 از شبکه پنج پخش خواهد شد.
این مستند به حادثه آتشفشانی کوه سنت هلنز در سال 1980 می‌پرازد. ارتفاع این کوه که در رشته کوه‌های ایالت واشنگتن قرار دارد 2949 متر بوده و بعد از فوران به 2549 متر رسیده است. تعداد زیادی از شهرواندان این ایالت در این حادثه طبیعی کشته شده و واقعه از زبان کسانی که به هر طریقی از این واقعه هولناک جان سالم به در برده‌اند روایت می‌شود . 
این فیلم مستند که محصول کشور انگلستان است با تصاویر آرشیوی که از این حادثه به جا مانده و گفت‌وگو با افرادی که زنده مانده‌اند ساخته شده است.

آخرین اخبار

تماشای بدرقه باشکوه شهدای مدافعان حرم از قاب شبکه تهران حمله ببر وحشی به همکاران برنامه "دراستان" عملکرد مجلسی ها زیر ذره بین " تهران 20" تهرانگردی در روستای کشار علیا کن خط پایان اسرائیل در مستند "خراش" برنامه سازی در حوزه ورزش همگانی تماشای مستند" آبگیر؛ آبادی حیوانات آفریقا" تدارک گسترده شبکه تهران سیما برای شب های بلند زمستان شتاب دهی به تحول با انتصابات جدید در شبکه تهران با "سدره" در سوگ زهرای مرضیه می نشینیم تغییر هدف در سینمایی "روزی جنایتکار بود" "خراشاد"روایتی از هنر توبافی فیروزکوه و دماوند به وقت پاییز یک زندگی باکیفیت دیگر در قاب برنامه «اصیل» واکاوی آینده یِ رژیمِ صهیونیستی در مستند "خراش" گشتی در حیات وحش آمریکای جنوبی با مستند «کوهستان آند» کوتاه از آثار جیم کری مترجم شازده کوچولو در شبکه تهران حمله اورکا به کوسه سفید نویسنده کتاب «تا پلاک ۱۴۰» مهمان استودیو «حوالی کتاب» تولید انیمیشن با هدف آموزش و کنترل ترافیک 50 مترمربع برای شبکه تهران "حوالی کتاب" میزبان یک نویسنده و منتقد ادبی می شود علت آلودگی هوای تهران روی میز "تهران 20" تماشای سریال "منو ترکم نکن" از قاب شبکه تهران خروش مقاومت مردم استان تهران در قاب شبکه تهران سیما پوشش تصویری مراسم راهپیمایی و تجمع جهانی حمایت از کودکان غزه ویژه برنامه "سدره" در شب ولادت حضرت زینب (س) از کربلا معلی قاب پاییزی تهران در تهرانگرد مردانی از شرق آسیا در مستند خراش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها