مشاهده خبر

تعداد بازدید:20

گفتگو با نویسنده کتاب قاف در برنامه"سلام تهران "

سارا عرفانی، نویسنده کتاب قاف سه‌شنبه 13 دی ماه با حضور در استودیوی برنامه سلام تهران شبکه پنج سیما توضیحاتی درباره این کتاب برای مخاطبان بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، نویسنده کتاب قاف گفت: حاج قاسم گفتگویی درباره ی جنگ ۳۳ روزه داشت که متن آن پیاده و کتاب قاف منتشر شد، اما من تلاش کردم تا متن را بیشتر داستانی روایت کنم و آن را از خشکی در بیاورم و با زبان ساده‌تری آن را بیان کنم. این کتاب در قالب داستان‌های مصور تهیه شده است. مخاطبان می‌توانند رمزینه پاسخ سریع یا همان کیو آر کد پشت کتاب را اسکن کنند تا بتصاویر متحرک کامل این داستان را مشاهده کنند.

وی افزود: مخاطبان این کتاب از رده سنی نوجوانان تا بزرگ‌سالان است. کتاب‌های تصویردار می‌توانند برای نوجوانان بسیار جذاب باشند و به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا این تصاویر متحرک نیز ارائه شود.

او درباره ملاقات با حاج قاسم سلیمانی گفت: من حدود شش سال پیش که به سامرا برای زیارت رفته بودم، در آنجا اتومبیل‌های زرهی را می‌دیدم ، در آن زمان آن منطقه امن نبود. وقتی به حرم رسیدم و در حال زیارت بودم، دیدم که حاج قاسم نیز در آنجا حضور دارد و به مدت چند ثانیه با ایشان ملاقات کردم.

عرفانی درباره تاثیرگذارترین بخش کتاب قاف گفت: این کتاب ماجرای جنگ ۳۳ روزه است که در یکی از شب‌های آن جنگ، حاج قاسم در کنار سید حسن نصرالله بود و سعی دارند جنگ را فرماندهی کند. در آن لحظه احتمال انفجار ساختمانی که در آن حضور داشتند، وجود داشت در نتیجه از ساختمان بیرون می‌آیند اما هم‌زمان در آنجا جنگنده‌هایی بودند که از روی حرارت بدن افراد را شناسایی می‌کردند. این شرایط بسیار سخت و عجیب است چرا که حاج قاسم و سید حسن نصرالله در آن شرایط منتظر اتومبیلی هستند تا آن‌ها را به مکان دیگری ببرد. در آن لحظه شهید عماد مغنیه می‌رسد و می‌تواند آن‌ها را به منطقه‌ای امن ببرد.

وی درباره کتاب‌های خود اظهار داشت: من حدود ۱۲ کتاب دارم که ماجراهای مختلفی طی آن‌ها مطرح می‌شود. این کتاب‌ها درباره زندگی شهدا، فرماندهان دفاع مقدس و معرفت زیارت است. من سعی دارم کتاب‌هایم را به صورت داستانی بنویسم اما ماهیت حقیقی کتاب‌ها رعایت می‌شود.

آخرین اخبار

ویژه برنامه جشن رمضان شبکه تهران تدارک شبکه تهران برای ماه مبارک از برنامه های معارفی تا سریالی با چاشنی طنز مژده لواسانی و مصطفی امامی مجریان ویژه برنامه تحویل سال شبکه پنج سریال استودیویی ماهچراغ از قاب شبکه تهران تماشایی می شود در نوروز با کهکشان شبکه پنج سفر کنید ضد حمله سریال نوروزی و ماه مبارک شبکه پنج سیما پخش ۲۲ اثر جدید سینمایی و انیمیشن در نوروز ۱۴۰۲ پنج ستاره ویژه برنامه تحویل سال شبکه تهران شد به خانه بر می گردیم ویژه نوروز خواهری برای همه در شبکه پنج گمنام شصت و یک پخش سریال اکشن «باج» از امشب نشست صمیمی مدیر شبکه پنج سیما با مدیران، تهیه کنندگان و مجریان آنتن رنگارنگ شبکه تهران در روز ولادت منجی جشن محله ها در عید نیمه شعبان شبکه پنج، سال جدیدHD می شود قرار جوانی با ۳۰ زوج در شبکه پنج کشاورزی نوین در نزدیکی های پایتخت داستان عمو بشیر به روایت "آبروی کوچه ها" " تغییر چهره" دو افسر در شبکه پنج سلمان خان با تایگر به شبکه پنج می آید تماشای قلمروها شیرها از قاب شبکه پنج/ سسیل: میراث یک سلطان قرار با حاج همت در دوکوهه تهرانگرد به روستای خوشنام رسید قرار شبکه پنج در اعیاد شعبانیه از کربلا معلی زندگی کارمند نمونه به روایت "آبروی کوچه ها" چالش ایران با قدرت های سلط گر به روایت" پایان سلطه" یک قرار خانوادگی در مثل زندگی جشنواره فیلم های هندی شبکه پنج سیما خاص ترین مادران ایران در قاب" مهربانو "/ معرفی مادران موفق ایران به روایت"مهربانو"

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها