مشاهده خبر

تعداد بازدید:10

نشان ملی استاندارد درجه‌بندی می‌شود

مهدی اسلام‌پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: رویکرد سازمان ملی استاندارد در دوره جدید بسیار تحول یافته چرا که سازمان اکنون خود را وکیل مردم می‌داند و سعی دارد رضایت افراد را فراهم کند تا کیفیت زندگی مردم نیز افزایش پیدا کند.

اسلام‌پناه ادامه داد: سازمان در بحث استانداردسازی در حوزه‌های مختلف مانند انطباق، تایید صلاحیت و اندازه‌شناسی مسئولیت‌هایی دارد؛ در نتیجه تمرکز ما آن است که در این مسیر فعالیت‌های بیشتری در جهت بهبود عملکرد سازمان داشته باشیم.
وی افزود: ما اکنون شعار استاندارد مردمی در دولت مردمی را داریم و سعی می‌کنیم فعالیت‌ها را به صورت جدی دنبال کنیم و ۱۰ برنامه حوزه استانداردسازی را پیش ببریم. یکی از این ۱۰ برنامه بحث استانداردسازی باشگاه‌ها و آیتم‌های ورزشی است. ما تلاش داریم از حوزه کنترل کیفیت به دوره تضمین کیفیت راه پیدا کنیم و اتفاقات فوق‌العاده‌ای را در کشور رقم بزنیم.
او اظهار داشت: نشان ملی استاندارد بسیار ارزشمند است و هویت خود را دارد؛ به طور کلی کیفیت به معنای شایستگی و کمال مطلوب است. ما در سازمان ملی استاندارد نشان ملی استانداردها را در اختیار مواردی قرار می‌دهیم که شایستگی کافی داشته باشند.
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: اتفاق جدیدی که در بحث رویکرد تحول سازمان ملی استاندارد رخ می‌دهد، درجه بندی و رتبه بندی کالاها با نشان ملی استاندارد است؛ به طور کلی ماهیت این نشان تغییری نمی‌کند اما با وجود درجه‌بندی سطح کیفیت آن‌ها مشخص می‌شود. ما همچنین در نظر داریم نشان ملی استاندارد انقضای یک ساله داشته باشد تا اعتماد مردم را حفظ کنیم و کیفیت را همواره افزایش دهیم.
اسلام‌پناه اظهار کرد: لوگوی سازمان ملی استاندارد تغییری نداشته و تنها نوع‌بندی شده است. این سازمان طی سال‌های اخیر به سازمان ملی استاندارد تغییر پیدا کرده و اکنون به صورت بین‌المللی فعالیت می‌کند. به دنبال همین مسئله نیاز بوده تا اصلاحات محدودی بر طراحی لوگو و نام سازمان ملی استاندارد صورت بگیرد.
وی افزود: بر اساس قانون، نظارت سازمان ملی استاندارد به نوعی است که دستگاه‌های دیگر مانند شهرداری و راه‌وشهرسازی باید قوانین و استانداردهای خود را با این سازمان تهیه و تعیین کنند و پس از آن سازمان ملی استاندارد به نظارت در این جهت بر اساس آن قوانین بپردازد.
او ادامه داد: عدم تمکین به قوانین توسط دستگاه‌های کشوری می‌تواند مشکلات قابل‌ توجهی را ایجاد کند. دستگاه‌های مختلف باید به قوانین تمکین کنند تا تضمین کیفیت بتواند به طور کلی صورت بگیرد. کیفیت یک محصول با نظارت پیوسته صورت می‌گیرد و این روند با همکاری دستگاه‌ها با سازمان ملی استاندارد قابل انجام است.
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: ما طی یازده ماه گذشته پنج خودروی تیبا ۱، تیبا ۲، ساینا، پژو ۴۰۵ و سمند را متوقف کردیم؛ شرکت‌ها برای فروش این خودروها برنامه‌های بسیاری داشتند اما به دلیل استاندارد نبود آن‌ها سازمان ملی استاندارد از تولید بیشتر آن‌ها جلوگیری کرد. ما اکنون نظارت بیشتری به شرکت‌های خودروسازی دارد و هدف خود را حقوق مردم قرار داده است تا بتواند آن‌ها را برآورده کند.

گفتنی است؛ «سلام تهران» برنامه‌ای صبحگاهی به تهیه کنندگی مازیار مهاجر سلطانی و علی شعبانی است که هر روز صبح ساعت ۸ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. اطلاعات بیشتر درباره «سلام‌ تهران» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @Salamtehrantv5 بارگذاری می‌شود.

 

آخرین اخبار

سلام تهران ها در روز پدر به انقلاب سینما ملت و جشنواره فیلم فجر رنگین کمانی ها به باغ کتاب می روند/ دورهمی رنگین کمانی ها در باغ کتاب تماشای سری جدید هشدار برای کبرا ۱۱ عصر همایونی در شبکه پنج تماشای قاب های دیدنی از خاک پر گهر قاب تماشایی شبکه پنج در بهار انقلاب /  مرور رویدادهای جشنواره فجر در شبکه تهران تماشای ادامه برنامه به خانه بر می گردیم در تلوبیون جدال در توسکستان جان فدا به آنتن شبکه تهران رسید راوی کتاب دا به قرار شبکه تهران می آید سریال شهباز در بهار انقلاب به شبکه پنج می آید تماشای «پیدا و پنهان» از آنتن شبکه پنج تماشای سکانس های بود اسپنسر از قاب "کمدین" فساد مالی سازمان مجاهدین خلق به روایت "خیریه اشرف " / تماشای مستند خیریه اشرف از شبکه پنج تولید زعفران در پایتخت / تماشای مزرعه زعفران از قاب تهرانگرد پخش آثار برتر سینمای هند از شبکه تهران سیما ویژه برنامه "پرچم بالاست" در بهار انقلاب تماشای حیات پنهان دریاچه ها از قاب شبکه پنج جشن مادرانه در قاب به خانه بر می گردیم کاشت و برداشت توت فرنگی در قاب تهرانگرد شب آرزوها به روایت آبروی کوچه ها دیپلماسی آب در مستند بحران مدیریت آب آخرین وعده دیدار با حاج قاسم سلیمانی تماشای شگفتی های حیوانات از شبکه پنج داستان پهپادی ایران به روایت "صفر تا صد" بازگشت "لژیونر" به شبکه تهران گفتگو با نویسنده کتاب قاف در برنامه"سلام تهران " قرار شبکه پنج در گلزار شهدای کرمان/ قرار با سردار دلها در شبکه پنج بی صبرانه در شبکه پنج/ پخش سکانس های جذاب و تماشایی در بی صبرانه

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها