مشاهده خبر

تعداد بازدید:252

کهکشان، مسابقه ای از جنس واقعیت و تکنولوژی

کمیل سوهانی تهیه کننده مسابقه کهکشان گفت: اولین قسمت از فصل دوم مسابقه جذاب و دیدنی کهکشان با تغییر در ساختار و محتوا، جمعه 6 آبان ماه ساعت 21 از شبکه پنج سیما تقدیم نگاه مخاطبان می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، کمیل سوهانی تهیه کننده مسابقه بزرگ کهکشان در نشست خبری که امروز که با حضور خبرنگاران در لوکیشن این مسابقه برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: فصل دوم مسابقه بزرگ کهکشان در 26 قسمت 55 دقیقه ای با اجرای سپند امیرسلیمانی با بخش های جذاب و دیدنی همچون کارستان، ادبستان، سروستان، دیدستان و... به کمک فناوری واقعیت افزوده (AR)و واقعیت مجازی (VR) تهیه و تولید شده است.

سوهانی با اشاره به تغییرات این فصل از مسابقه کهکشان تاکید کرد: فصل دوم کهکشان با تغییرات زیاد در بخش روایت، کارگردانی و دکور با سختی های زیاد در یک فضای 2هزار متری تهیه و تولید شده است که هماهنگی برای ضبط و تصویربرداری بخش های مسابقه از دشواری های این فصل از مسابقه است.

سوهانی در ادامه نشست فصل دوم مسابقه کهکشان یاد آورشد: واقعیت این است «کهکشان» پرهزینه ترین مسابقه تلویزیون نیست ولی ما در تولید این مسابقه سعی کردیم، هزینه ها را مدیریت کنیم. ما در این مسابقه با 20 پیمانکار کار کردیم که با تمهیداتی که اندیشیده شد با هزینه های کمتری کار را تولید کردیم.کهکشان مسابقه ای با جدیدترین تکنولوژی روز فاطمه دلاوری سردبیر «کهکشان» درباره ویژگی های این مسابقه تلویزیونی عنوان کرد: کهکشان، مسابقه ای است که از تنوع لوکیشن و تکنولوژی هایی نظیر ای آر و وی آر بهره برده است. همچنین اولین مسابقه تلویزیونی است که در آن نمایش و مسابقه با هم تلفیق شده است.

مجید رستگار کارگردان مسابقه کهکشان با اشاره به سختی های تولید این مسابقه تصریح کرد: می توان به جرات گفت که «کهکشان» یکی از پیچیده ترین پروژه هایی بود که در آن کار کردم. در واقع باید ۳ فضای مختلف را همزمان مدیریت
می کردم، یعنی هم آن فضایی که شرکت کننده ها در آن حضور داشتند، هم فضاهایی که بازیگران نقششان را ایفا می کنند و هم اتاق فرمانی را که مجری در آن بود. همزمان اتفاق ها رخ می داد و باید حساسیت در لحظه رقم می خورد تا مخاطب از دیدن این مسابقه لذت ببرد. می توان به جرات گفت که «کهکشان» یکی از پیچیده ترین پروژه هایی بود که در آن کار کردم.

وی ادامه داد: نوع طراحی مسابقه در بخش های مختلف به گونه ای بود که ما در لحظه واکنش ها را از سوی شرکت کنندگان می دیدیم، مسابقه ای از جنس واقعیت و رئال. خلق این حجم از اتفاقات واقعی در لحظه اصلا کار ساده ای نبود.

کارگردان مسابقه کهکشان گفت: ما تمام توانمان را به کار گرفتیم تا کم و کاستی حس نشود و مسابقه تلویزیونی تمیز و جذابی را تولید کنیم.

کیمیا گیلانی بازیگر و مجری درباره مسابقه های «کهکشانیا» و «کهکشان» تصریح کرد: «کهکشانیا» مسابقه ای زنده است که در آن سه مسابقه به صورت همزمان از طریق پیامک، اپلیکیشن و تماس تلفنی انجام می شود. مخاطبان ما بسیاری از بازی ها را دنبال می کند و از نزدیک وارد چالش ها می شوند، حتی مخاطبانی که در منزل نشسته اند هم می توانند به خوبی چالش حضور در مسابقه را درک کنند. در فصل بعدی «کهکشانیا» سعی می کنیم بخش های مختلفی از مسابقه «کهکشان» را داشته باشیم و همچنین نظرسنجی در نظر گرفتیم تا با مخاطبان ارتباط را بیشتر کنیم. در این مسابقه زنده تلفنی برعکس همه مسابقات تلویزیونی که به مخاطبان می گوید گوشی را کنار بگذارند، ما می‌گوییم گوشی به دست بازی کنند.

یک بانوی روزنامه نگار در دوره قاجار

کیمیا گیلانی درباره نقشش در مسابقه کهکشان تصریح کرد: نگین‌الرعایا، روزنامه نگاری است که آینده نگری دارد. در واقع او در اوایل پهلوی و دوره قاجار زندگی می کند و او طرفدار مشروطه است و سعی می کند مسائل روز را بیان کند. ما سعی مان بر این است تا در کنار طنز به مسائل عمیق تر فکر کنیم و اتفاقاتی که در دوران قاجار افتاده است را روایت کنیم. همچنین در این میان رابطه عاطفی بین نگین الرعایا با امیر سلیمان شکل می گیرد که هر دو در زمان های متفاوتی زندگی‌ می کنند و این جالب است. در مجموع بانوی ایرانی را می بینیم که آگاهی دارد و می خواهد آگاهی برساند.

اصغر حیدری بازیگر نقش رسانا، پسر خانم جون درباره ایفای نقش خود اظهار کرد: با کارگردان هایی کار کردم که نمی گذاشتند کلمه ای را در دیالوگی عوض کنیم، بازی در اوایل این پروژه برایم سخت بود زیرا باید شرکت کنندگانی را که
می آمدند، هدایت می کردیم و فیلمنامه ای هم نداشتیم اما روند کار در ادامه برایمان آسان تر شد.

کمیل سوهانی در پایان این نشست تاکید کرد: از گروه های مختلفی در این پروژه همکاری کردند، ما گروه بازی ها را داشتیم که در لحظه هر بخش را مدیریت می کردند و عباس نیک نفس مسئول این کار بود که از او تشکر می کنم.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر تمایل بر ساخت فصل بعدی این مسابقه افزود: قطعا برای فصل های بعدی، طراحی و تغییرات محتوایی بسیاری خواهیم داشت.

آخرین اخبار

سلام تهران ها در روز پدر به انقلاب سینما ملت و جشنواره فیلم فجر رنگین کمانی ها به باغ کتاب می روند/ دورهمی رنگین کمانی ها در باغ کتاب تماشای سری جدید هشدار برای کبرا ۱۱ عصر همایونی در شبکه پنج تماشای قاب های دیدنی از خاک پر گهر قاب تماشایی شبکه پنج در بهار انقلاب /  مرور رویدادهای جشنواره فجر در شبکه تهران تماشای ادامه برنامه به خانه بر می گردیم در تلوبیون جدال در توسکستان جان فدا به آنتن شبکه تهران رسید راوی کتاب دا به قرار شبکه تهران می آید سریال شهباز در بهار انقلاب به شبکه پنج می آید تماشای «پیدا و پنهان» از آنتن شبکه پنج تماشای سکانس های بود اسپنسر از قاب "کمدین" فساد مالی سازمان مجاهدین خلق به روایت "خیریه اشرف " / تماشای مستند خیریه اشرف از شبکه پنج تولید زعفران در پایتخت / تماشای مزرعه زعفران از قاب تهرانگرد پخش آثار برتر سینمای هند از شبکه تهران سیما ویژه برنامه "پرچم بالاست" در بهار انقلاب تماشای حیات پنهان دریاچه ها از قاب شبکه پنج جشن مادرانه در قاب به خانه بر می گردیم کاشت و برداشت توت فرنگی در قاب تهرانگرد شب آرزوها به روایت آبروی کوچه ها دیپلماسی آب در مستند بحران مدیریت آب آخرین وعده دیدار با حاج قاسم سلیمانی تماشای شگفتی های حیوانات از شبکه پنج داستان پهپادی ایران به روایت "صفر تا صد" بازگشت "لژیونر" به شبکه تهران گفتگو با نویسنده کتاب قاف در برنامه"سلام تهران " قرار شبکه پنج در گلزار شهدای کرمان/ قرار با سردار دلها در شبکه پنج بی صبرانه در شبکه پنج/ پخش سکانس های جذاب و تماشایی در بی صبرانه

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها