مشاهده خبر

تعداد بازدید:5

قیمت قطعی بلیت اربعین ۶ میلیون است

سعید چلندری در برنامه 《تهران ۲۰》 اقدامات شرکت‌های هواپیمایی برای ارائه خدمات به زائران اربعین را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی برنامه《تهران ۲۰》سعید چلندری مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در این برنامه درباره وضعیت سفرهای هوایی اربعین گفت: بخش عمده‌ای از پروازهای هوایی از شرکت شهر فرودگاهی امام آغاز میشود و زمان سفرهای اربعین از ۱۵ تا ۳۰ شهریور است؛ ترمینال پروازهای اربعین تغییر کرده و در سه روز اخیر، تعداد زائران فرودگاه امام چهار برابر کل فرودگاه‌های کشور بود و حدود ۱۱ هزار نفر را ورود و خروج دادیم.
 
وی افزود: برای اربعین ۱۲ شرکت هوایی داخلی و ۲ شرکت خارجی اعلام آمادگی کرده‌اند؛ در شهر فرودگاهی امام ۶۵۰ پرواز برنامه ای و ۸۰۰ پرواز فوق العاده داریم. ۱۲۰۰ پرواز رفت قطعی است و روزانه بین ۴۰ تا ۵۵ پرواز انجام می‌شود‌. از تاریخ ۱۲ شهریور که تست گرم آغاز شده تا ۱۴ شهریور، ۴۸ پرواز رفت و برگشت صورت گرفته است.

چلندری درباره علت تغییر ترمینال توضیح داد: در سنوات قبل ترمینال سلام احداث شده بود تا بخشی از پروازها را به این ترمینال منتقل کنند اما این ترمینال بلااستفاده رها شده بود؛ در این دوره به دستور وزیر راه و شهرسازی، این ترمینال آماده سازی و زمان سفر حج افتتاح شد. با توجه به اینکه در فرودگاه امام ۲۳ ایرلاین خارجی فعالیت می کنند و به ۳۰ کشور پرواز انجام می‌شود، بعضا زائران و مسافران بر سر مسائل فرهنگی با هم اختلاف داشتند به همین دلیل ترمینال سلام با وسعت ۵۴ هزار متر مربع به پروازهای زیارتی اختصاص یافت.

وی در خصوص گرانی بلیت‌ها گفت: تاکید وزیر راه و شهرسازی و رئیس جمهور این بود که سفر اربعین ارزان باشد؛ در قیمت ۶ میلیونی بلیت ما هزینه های فرودگاهی دا کاهش دادیم تا بازار سیاه به وجود نیاید و فروش بلیت در اختیار هر شرکت هواپیمایی بود. همچنین لازم به ذکر است که این قیمت از ۱۵ تا ۳۰ شهریور اعمال میشود.

مدیرعامل شرکت فرودگاهی امام خمینی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد درباره بررسی تاخیرات پروازها بیان کرد: تاخیر اجتناب‌ناپذیر است، اختلاف تاخیرات پروازهای ایران ۳۱ دقیقه بیشتر از کشورهایی است که تحریم ندارند. تاخیر ۶ عامل دارد که تعدادی به علت سوء مدیریت است. 
در هر ۴ لاین یک هواپیما جایگزین شده، حدود ۲۰ موکب در فردوگاه مستقر شده و سپاه فرودگاه عمود صفر را از فرودگاه آغاز کرده است. تمام مدیران عامل ایرلاین ها لباس خادم می پوشند، صندلی استراحت برای زائران تعبیه شده و حداکثر تاخیر‌ها ۳ ساعت است.

وی یادآور شد: در صورت بروز تاخیر بیش از ۵ ساعت در پرواز، خدمات هتلی به زائر ارائه می‌شود و  کلیه عتبات تا ۱۲ مهر معاف از پرداخت عوارض خروجی هستند.

آخرین اخبار

رصد تخلفات راکبان موتور سیکلت در برنامه "شهر امن" ماموریت دستمال سرخ ها به روایت سرچشمه سفر تلویزیونی تهرانگرد به روستای عسگرآباد عباسی/ تماشای دامداری نوین از قاب تهرانگرد معرفی جاذبه های گردشگری استان زنجان در برنامه " به‌ خانه بر میگردیم" "دور افتخار" در شبکه پنج جام جهانی در دستور کار ویژه شبکه تهران سیما "آخرین آرزوی سیروس" را در شبکه پنج تماشا کنید رشادت های شهید مدافع حرم در مستند "آقای حمزه" رونمایی اختصاصی از مجموعه مستند"وعده دیدار" در خبرگزاری فارس "دریبل" در شبکه پنج تماشای "روزهای آبی" از شبکه پنج سفر تلویزیونی تهرانگرد به روستای چالتاسیان/ تماشای مرزعه ذرت از قاب تهرانگرد رنگینی کمانی ها به فرهنگسرای اندیشه می روند ویژه برنامه پرچم بالاست به استان البرز می رود مادران موفق و کارآفرین در قاب "مهربانو" بررسی اهمیت منطقه‌گرایی و ترس غربی‌ها از آن صادق ورمزیار در ویژه برنامه پرچم بالاست/ ویژه برنامه پرچم بالاست به شهرری می رود جشنواره فیلم عمار به سمت بین‌المللی شدن می‌رود‌ ناگفته های کارنامه سیاسی حدیدچی به روایت " سرچشمه" پیشوا گردی به سبک تهرانگرد نشان ملی استاندارد درجه‌بندی می‌شود تماشای چالش های حیات وحش در مستند " زندگی" خرید دلار با کارت ملی دهک یارانه‌ای را تغییر می‌دهد تماشای "پاییز 63" در شبکه پنج مسابقه پنج ستاره در شبکه پنج / پنج ستاره برای شبکه پنج بانوی فوتبالیست مهمان امشب "پرچم بالاست" وعده دیدار با حاج قاسم ماموریت های قرارگاه رمضان به روایت "سرچشمه" "قرار" شبکه پنج در حرم حضرت معصومه (س) جشن ۱۳ آبان در شبکه تهران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها