مشاهده خبر

تعداد بازدید:46

چالش‌های فدراسیون فوتبال در روزهای منتهی به جام جهانی

برنامه " تهران 20" سوم مرداد ماه، با حضور دکتر" احسان قاضی زاده هاشمی" عضو کمیسیون فرهنگی و فراکسیون مجلس شورای اسلامی به بررسی و چالش‌های فدراسیون فوتبال در روزهای منتهی به جام جهانی پرداخت.

دکتر" احسان قاضی زاده هاشمی" با اشاره به قرارداد "مارک ویلموتس" مربی بلژیکی سابق تیم ملی ایران که در دوره "مهدی تاج" رئیس وقت فدراسیون فوتبال منعقد شد توضیح داد: قرارداد منعقد شده بین فدراسیون فوتبال و آقای ویلموتس توسط رسانه ها منتشر شد. تا قبل از آن مجلس شورای اسلامی از وزارت ورزش وقت متن اصلی قرارداد را جویا شد اما از طریق مجاری رسمی به آن قرارداد دسترسی نداشتیم بلکه از طریق مجاری مردمی و سوت زنی، اطلاعات دقیقی به دست نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید.

عضو فراکسیون ورزشی مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس شورای اسلامی قرارداد سه مربی فوتبال را در آن بازه زمانی بررسی نمود، که می بایست از قرارداد مارک ویلموس به عنوان قرارداد ترکمانچای در حوزه ورزشی کشورمان یاد کنیم.

وی ادامه داد: "مارک ویلموتس" مجموعا 20 روز در داخل ایران و 20 روز در خارج از ایران برای تیم ملی فوتبال مربیگری کرد، که منجر به آن شد تا تیم ملی فوتبالمان در آستانه حذف از رقابت های انتخابی جاج جهانی 2022 قرار گیرد و تاکنون نیز 2 میلیون و 250 هزار یورو برای اقدامات وی پرداخت شده که بسیار عجیب و قابل تامل است.

دکتر" احسان قاضی زاده هاشمی" گفت: پس از شکایت "مارک ویلموتس" از ایران، بحث محکومیت ایران با جریمه ای به مبلغ 6 میلیون یورو نیز مطرح شد، که عده ای در این میان مدعی به کسب پیروزی حقوقی شده اند، چراکه مبلغ جریمه 6 میلیون یورویی به 3 میلیون یورو کاهش یافته است. این افراد نه تنها نمی گویند که همچنان محکوم هستیم، بلکه با قهرمان سازی های واهی دم از موفقیت حقوقی در مجامع بین المللی می زنند.

نماینده عضو دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در خصوص کاندیداتوری مجدد "مهدی تاج" برای ریاست فدراسیون فوتبال توضیح داد: مراحل انتخابات ریاست فدراسیون همچنان ادامه دارد و به پایان نرسیده است. هنوز لیست نهایی اسامی تاییدشدگان کادیداهای ریاست فدراسیون فوتبال، توسط دبیرکل فدراسیون اعلام نشده.

وی ادامه داد: تاکنون تنها کمیته بدوی که جزئی از پروسه تایید صلاحیت کاندیداها می باشد، آقای تاج را تایید صلاحیت نموده، اما این بدان معنی نیست که وی تایید صلاحیت نهایی شده باشد، بلکه نظرات مراجع چندگانه دیگر فدراسیون نیز لازم است.

نماینده منتخب خراسان رضوی تاکید کرد: اگر تمامی مراجع تشخیص صلاحیت، نسبت به موضوعات مطرح شده در قبال آقای تاج سکوت کنند، در فرصتی مناسب شفاف تر و با مستندات مختلفی که موجود است موضوع را مجدانه تر دنبال خواهیم کرد.

آخرین اخبار

جویندگان طلا در شبکه پنج بازپخش «آتش در گلستان» در شب های پاییز تماشای "دلبرونه" در پاییز غائله کردستان به روایت «سرچشمه» روایتی شنیدنی از زندگی شهدا در مستند «آبروی کوچه ها» میزبانی دستخط از زنان نویسنده ادبیات پایداری دلبرونه های کودکانه معجزات امام مهربانی ها به روایت " قرار" تماشای تله فیلم پلیسی "لارو" از شبکه پنج ویزیت رایگان ۳۸۰ نفر در موکب برنامه به خانه بر می گردیم /توزیع ۱۲۰۰ غذای گرم و ۲ هزار بسته دارویی به نیازمندان شب آخر در روزهای پایانی صفر "چسب زخم" سریال جدید شبکه پنج "کنترل" در شبکه پنج مستند "ماما نزیهه" از قاب شبکه پنج به مناسبت اربعین حسینی درمان رایگان مردم توسط پزشکان برنامه به خانه بر میگردیم تشریح تمهیدات ترافیکی راهپیمایی اربعین در برنامه "شهر امن" 72 کمک هزینه سفر به کربلا در سفرنامه "تا نیایش" فیلیپ ساپرکین و یوفی تیان به" شهباز" پیوستند تماشای کارتون بچه های ایران بازگشایی مدارس و دانشگاهها موضوع امشب "تهران 20" دوربین شبکه پنج در مسیر اربعین روشن شد اربعین حسینی در " تکیه گاه" بررسی تدابیر حمل و نقل جاده ای برای انتقال زائران اربعین صبحی که نزدیک است ماهچراغ" در قاب شبکه پنج نشست روایت "سربند" در پیاده روی اربعین همراه با "دلدادگان" حسینی در اربعین/ لبیک به دلدادگان حسینی در اربعین شرایط تمدید اعتبار گذرنامه و برگ تردد اربعین در برنامه " تهران 20" قیمت قطعی بلیت اربعین ۶ میلیون است تماشای " کوک نغمه گمشده" از آنتن شبکه پنج

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها