مشاهده خبر

تعداد بازدید:17

قیمت کالاها در تاریخ ۳۱ اردیبهشت؛ مبنای قیمت‌گذاری است

برنامه " تهران 20" پنجم تیرماه، با حضور دکتر" امین‌حسین رحیمی" وزیر دادگستری به بررسی عملکرد وزارت دادگستری در دولت سیزدهم و استفاده از ظرفیت های وزارت دادگستری برای هماهنگی میان قوای سه‌گانه پرداخت.

دکتر" امین‌حسین رحیمی" با اشاره به آن که سازمان تعزیرات حکومتی زیر نظر وزارت دادگستری فعالیت دارد، گفت: ستاد تنظیم بازار به این نتیجه رسید که، اختیاراتی که مطابق مقررات به تولیدکنندگان و واردکنندگان داده تا براساس ضوابط، اقدام به قیمت گذاری بر کالاها نمایند، منجر به سوءاستفاده از این اختیارات شده است.

وی افزود: اخیرا ستاد تنظیم بازار مصوب کرد که سازمان حمایت کننده از حقوق مصرف کنندگان، اقدام به کنترل قیمت کالاها کند و قیمتی که سازمان حمایت کننده از حقوق مصرف کنندگان  به عنوان قیمت پایه  نظر گرفته است؛ قیمت کالاها در تاریخ 31 اردیبهشت سال جاری می باشد و با همین معیار قیمت کالاها باید در سامانه 124 به ثبت رسد که تاکنون بیش از 10 هزار قلم کالا توسط سازمان حمایت در سامانه 124 با قیمت 31 اردیبهشت 1401 به ثبت رسیده است.

در ادامه دکتر "رحیمی" تصریح کرد: به تولیدکنندگان و واردکنندگان تا اواسط تیر ماه مهلت داده شد تا  قیمت کالاهایشان را در سامانه جامع تجارت مطابق با قیمت 31 اردیبهشت به ثبت رسانند و پس از بررسی و تایید سازمان حمایت، قیمت کالا در سامانه 124 برای اطلاع رسانی به مردم اعلام شود.

وزیر دادگستری دولت سیزدهم در خصوص مصوبه سران سه قوه برای کنترل اجاره بهای مسکن نیز گفت: مستاجرانی که قراردادشان در سال 1401 به اتمام خواهد رسید و یا رسیده است، به صورت خودکار قراردادشان به مدت یک سال تمدید خواهد شد. برای تمدید قرارداد موجر مجاز به افزایش اجاره بها تا سقف 25درصد در تهران و دیگر کلان شهرها است. برای سایر شهرستان ها نیز سقف مجاز افزایش اجاره بها 20درصد درنظر گرفته شده است.

 دکتر" امین‌حسین رحیمی" اظهار داشت: اگر برای تمدید اجاره به بنگاه ها رجوع شود و بنگاه داران به هر طریقی بیش از 25 درصد به اجاره بهای سابق اضافه کنند، سازمان تعزیرات در پی گزارش بازرسان وزارت راه و شهرسازی با بنگاه داران برخورد قانونی خواهد کرد.

آخرین اخبار

جماران میزبان عطر عاشقی تماشای پشت صحنه داستان یک شهر بازدید معاون سیما از پشت صحنه سریال شهباز معاون سیما در جمع مدیران شبکه تهران تاکید کرد:بازتعریف ماموریت شبکه/تعامل با دستگاه هاى استان تهران برای اولین بار در رسانه ملی پخش همزمان یک مسابقه از دو شبکه تلویزیونی واکاوی و تحلیل قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت به روایت "سرچشمه" هشدار پلیس به موتورسواران؛ "پوشاندن پلاک" منجر به توقیف فاتح کادارام برای علی به یاد سلیمانی آبراهام، ابراهیم نیست چگونگی کنترل ذهن در برنامه"به خانه بر می گردیم" " قرار" شبکه پنج درتاسوعا و عاشورای حسینی (ع) فردا و پس فردا اوج مراسمات در سطح معابر پایتخت جزئیاتی از عملیات مهندسی منافقین در مستند"هاری" بازپخش گفتگوی زنده یاد دکتر عادل آذر بررسی وضعیت راه های مواصلاتی کشور زندگی مجاهدانه شیخ فضل الله نوری در مستند "مشروعه بردار حرم عبدالعظیم الحسنی (ع) میزبان عطر عاشقی می شود همایش شیرخوارگان حسینی در آستان عبدالعظیم (ع) تاریخچه عزاداری محرم در ایران به روایت"معزا" داستان یک شهر به پایان رسید، بازپخش رسم عاشقی در ماه محرم روایت قصص صحابه سید الشهدا (ع) در عقیق بررسی سیل فیروزکوه و امامزاده داوود (ع) در "برنامه تهران ۲۰" سه انتصاب جدید در شبکه پنج سیما فقر فروش در شبکه پنج ویژه برنامه های شبکه پنج در ماه محرم فیلم سینمایی جدید «منافق» جمعه 7 مرداد فیلم سینمایی «زباله» جمعه 7 مرداد فیلم سینمایی «دوست ربات من» پنج‌شنبه 6 مرداد اشکان اشتیاق مهمان امشب «شب فیروزه‌ای»/ از «سه در چهار» تا «پلاک 13»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها