مشاهده خبر

تعداد بازدید:24

خرمشهر جمعیت 80 میلیون نفر

مستند «خرمشهر جمعیت 80 میلیون نفر» ویژه ‌برنامه چهلمین سالروز آزادسازی خرمشهر به کارگردانی مینو خانی و تهیه کنندگی سید جمال نحوی سه شنبه 3 خرداد ماه ساعت 13:20 از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، این مستند به بررسی و معرفی آثار ادبی و هنری مربوط به دفاع مقدس در خرمشهر می پردازد و درباره این موضوع نیز با تنی چند از هنرمندان و نویسندگان آثارهای مختلف گفتگو کرده است.  
خانی کارگردان خرمشهر جمعیت 80 میلیون نفر درباره ساخت این مستند گفت: اساسا خرمشهر و جنگ در این شهر، نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس است. از این رو آزادسازی خرمشهر روزی مهمی برای کشور ما محسوب می شود. 
وی ادامه داد: در این برنامه با پرهیز از بازپخش تصاویر و ویدیو های مستند و تکراری از روزهای جنگ در خرمشهر، تلاش کردیم به فرامتن جنگ، یعنی آثار ادبی و هنری با موضوع خرمشهر بپردازیم.
این مستند با تمرکز بر آثار ادبی و هنری خلق شده با موضوع خرمشهر برای ما تصویر می کند که خرمشهر چه نقش ویژه ای در تاریخ جنگ تحمیلی داشته است.
خانی در ادامه با اشاره به انتخاب نام این مستند گفت: "خرمشهر جمعیت 80 میلیون نفر" با الهام از پلاکاردی که شهید بهروز مرادی، همزرم شهید محمد جهان ‌آرا بعد از آزادسازی خرمشهر در ورودی شهر نوشت "خرمشهر 36 میلیون نفر" انتخاب شد. آن روز بهروز مرادی با حسی سرشار از میهن‌پرستی این پلاکارد را نوشت و خواست بگوید که همه ایران پشت خرمشهر است.
 امروز ما نیز در چهلمین سالروز آزاد سازی خرمشهر، برای لیت مستند عنوان "خرمشهرجمعیت 80 میلیون نفر" را انتخاب کردیم تا بگوییم بازتاب جنگ در خرمشهر به خوبی در آثار هنری و ادبی نمایان است و نشانگر "همه کشور پشت خرمشهر هستند" است.

آخرین اخبار

بی قرار برای شهادت دی دی با استیو مارتین به شبکه پنج می روند نمیتونیم نفس بکشیم جدول پخش رنگارنگ شبکه تهران «موسیقی نوای مهر» در قاب شبکه پنج «قصه ابراهیم» نماینده ایران در ABU شد قیمت کالاها در تاریخ ۳۱ اردیبهشت؛ مبنای قیمت‌گذاری است از عوامل تهیه برنامه چراغ شبکه پنج تقدیر شد همزمان با پخش سریال "داستان یک شهر" "انتفاضه شعبانیه" عراق به روایت "سرچشمه" تبیین حوادث ترافیکی کودکان و نوجوانان در برنامه "شهر امن" فصل جدید برنامه "شهر امن" با اجرای محمودرضا قدیریان تماشای"پسر بد دوست داشتنی" از شبکه پنج ناگفته های حادثه هفتم تیر از زبان معاون اسبق رییس جمهور "هشت سال و سه روز" تماشای مستند"پگاسوس"از امشب روی آنتن شبکه پنج/پشت پرده بدافزار جاسوسی " پگاسوس" از قاب شبکه پنج آمیتاباچان با انتقام به شبکه پنج می آید "متولد 65" در شبکه پنج "فجایع مهندسی" به روایت تصویر تماشای بازجویی در کافه تهران وضعیت شیعیان عراق در زمان حکومت بعث به روایت "سرچشمه" "خان هشتم"امشب روی آنتن شبکه پنج پخش سریال "داستان یک شهر" از چهارم تیر ماه ضرورت توجه به مسائل و مشکلات محلات در "برنامه تهران20" اهالی کهکشان به ایستگاه آخر رسیدند میزبانی"دستخط" از نخستین فرمانده سپاه تماشای" عیار" در شبکه پنج/ داستان کمک به خانواده زندانی توسط یک روحانی دو راهی عشق در سینمایی" آزاد راه" مادرانه "یگانه مادر ژاپنی شهید دفاع مقدس" در شبکه پنج ارزیابی خطرات ناشی از فرونشست زمین در "برنامه تهران20"

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها