مشاهده خبر

تعداد بازدید:18

خودرویی مناسب واردات است که انحصار خودروسازهای داخلی را بشکند

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی درباره ارزان شدن خودروها با آزادسازی واردات گفت: بستگی به نحوه تنظیم آیین نامه واردات خودرو دارد. نمایندگان مجلس تمام تلاششان را کرده اند تا اولین قدم برای به تصویب رساندن طرح آزادسازی واردات خودرو برداشته شود. اما مهم تر از این گام، نحوه تنظیم آیین نامه واردات خودرو خواهد بود.

"جلال رشیدی کوچی" شب گذشته در برنامه تهران 20 اضافه کرد: مدل خودرویی که قرار است وارد شود، قیمت های مدنظر، نحوه واردات، اشخاص مجاز برای وارد کردن خودرو و ... همه در آیین نامه وارات خودرو مشخص خواهد شد که توسط دولت تنظیم و سپس ابلاغ می شود.
نماینده منتخب استان فارس و شهرستان مرودشت افزود: نگاه ما این است که خودرویی مناسب واردات است که انحصار خودروسازهای داخلی را بشکند و باعث ایجاد رقابت برای خودروسازها شود.
" رشیدی کوچی" با اشاره به آن که سامانه یکپارچه فروش خودرو که به تازگی راه اندازی شده است، نمی تواند کمکی به عرضه و فروش خودروها داشته باشد، توضیح داد: این تصمیم مستقیما از سمت وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت گرفته شد. زمانی که وزیرمحترم صمت به صحن مجلس آمده بود، تاکید زیادی داشت که قرعه کشی خودرو را برای متقاضیان حذف خواهد کرد. البته شاهد آن هستیم که با گذشت حدودا هشت ماه از تاکید وزیر صمت، عرضه خودرو با قرعه کشی حذف نشد و تنها نحوه آن را به گونه ای دیگر اجرایی کردند.
در ادامه برنامه دکتر "محمدحسن شجاعی فرد" از طریق تماس تلفنی با انتقاد از وضعیت کیفی خودروهای داخلی گفت: نزدیک به پنجاه سال است که از خودروسازهای داخلی حمایت کامل کرده ایم ولی متاسفانه نتیجه آن که باید خودرویی باکیفیت باشد، حاصل نشده.
استاد دانشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت افزود: معتقد هستم با آزادسازی واردات خودرو رقابت برای خودروسازهای داخلی ایجاد می شود.
همچنین در این برنامه طی ارتباط تلفنی دیگر با دکتر" افشین خدامی" معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک در خصوص انباشت زباله در جوی آب خیابان الهیه تهران گفتگو شد.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک تهران با گلایه از عدم توجه شهروندان به ریختن زباله در نهرها و جوی ها گفت: وظیفه ما این است که برای جمع آوری و پاکسازی معابر اقدام کنیم، ولی تعدادی از شهروندان با بی ملاحظگی زباله های خود را در نهر و جوی های آب رها می کنند و همین امر موجب انباشت زباله و تجمع جانوران می شود.
وی افزود: برنامه شهرداری این منطقه برای جوی آب نشان داده شده در خیابان الهیه آن است که تا خرداد ماه کف سازی و همسطح سازی لازم را انجام دهد تا منجر به انباشت زباله نشود.

آخرین اخبار

هنرمند پیشکسوت تلویزیون در برنامه "شب فیروزه ای" یک یا علی تا غدیر زندگی شهیده شیرین ابوعاقله در قاب تصویر جدال با آتش در سینمایی " تونل" شب نشینی جعفر دهقان و حامد طاها در «شب فیروزه ای» شب فیروزه ای با فریبا کوثری سلمان خان با " بی باک" به شبکه پنج می آید هلیا امامی مهمان "به خانه بر می گردیم" می شود "داریوش ارجمند" مهمان شب فیروزه ای می شود/ " شب فیروزه ای" در شبکه پنج " 33 روز"در شبکه پنج بزرگراه آزادگان، ناایمن ترین بزرگراه است رونمایی ازدکور جدید به خانه برمی گردیم در سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه ( س) بی قرار برای شهادت دی دی با استیو مارتین به شبکه پنج می روند نمیتونیم نفس بکشیم جدول پخش رنگارنگ شبکه تهران «موسیقی نوای مهر» در قاب شبکه پنج «قصه ابراهیم» نماینده ایران در ABU شد قیمت کالاها در تاریخ ۳۱ اردیبهشت؛ مبنای قیمت‌گذاری است از عوامل تهیه برنامه چراغ شبکه پنج تقدیر شد همزمان با پخش سریال "داستان یک شهر" "انتفاضه شعبانیه" عراق به روایت "سرچشمه" تبیین حوادث ترافیکی کودکان و نوجوانان در برنامه "شهر امن" فصل جدید برنامه "شهر امن" با اجرای محمودرضا قدیریان تماشای"پسر بد دوست داشتنی" از شبکه پنج ناگفته های حادثه هفتم تیر از زبان معاون اسبق رییس جمهور "هشت سال و سه روز" تماشای مستند"پگاسوس"از امشب روی آنتن شبکه پنج/پشت پرده بدافزار جاسوسی " پگاسوس" از قاب شبکه پنج آمیتاباچان با انتقام به شبکه پنج می آید "متولد 65" در شبکه پنج

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها