مشاهده خبر

تعداد بازدید:11

لزوم ورود صنایع بزرگ به حوزه دانش بنیان

در برنامه «تهران 20»، نوزدهم اردیبهشت ماه، با حضور دکتر"علی ناظمی" معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و دکتر"موسی الرضا ابوچناری" مدیرعامل شتاب دهنده آبان در خصوص چالش های جذب سرمایه در شرکت‌های دانش بنیان گفتگو شد.

در ابتدای برنامه دکتر ناظمی با اشاره به خدمات و ماهیت صندوق نوآوری و شکوفایی توضیح داد: این صندوق یک نهاد بومی غیر دولتی است که با ساختاری هیات امنایی زیر نظر ریاست جمهوری از سال 1392 فعالیتش را آغاز کرد که در چهار مدل به شرکت های دانش بنیان ارائه خدمات می کند.

در ادامه معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به تشریح خدمات ارائه شده از سوی صندوق نوآوری به شرکت های دانش بنیان پرداخت و گفت: نوع اول، خدمات، تامین مالی مبتنی بر بدهی یا به صورت عام همان تسهیلات و وام است که شرکت های دانش بنیان می توانند از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کنند.

نوع دوم خدمات بحث ضمانت نامه ها است، انواع ضمانت نامه هایی که شرکت های دانش بنیان برای توسعه بازار، فعالیت و کسب و کارشان نیاز دارند را می توانند از این صندوق مستقیما دریافت نمایند.

نوع سوم خدمات توانمند سازی است، به این معنا که از طرف صندوق کمک های بلاعوضی به شرکت های دانش بنیان اعطا می شود تا بتوانند برای اخذ مجوز و تاییدیه ها، برپایی نمایشگاه، عضویت در نمایشگاه های معتبر، مشاوره های بیمه ای، مالیاتی و ... استفاده کنند.

نوع چهارم خدمات نیز به صورت تامین مالی مستقیم یا غیر مستقیم برای شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها است.

در ادامه برنامه دکتر"موسی الرضا ابوچناری" با اشاره به ایفای نقش مهم شتاب دهنده ها در توسعه شرکت های دانش بنیانی، سه عامل توسعه فناوری، سرمایه گذاری و بازار را لازمه تشکیل کسب و کارهای دانش بنیان معرفی کرد.

مدیرعامل شتاب دهنده آبان در ادامه افزود: ما اگر می خواهیم اقتصاد دانش بنیان را وارد عرصه اقتصادی کشور کنیم، صنایع بزرگ کشور باید به میدان بیایند.

دکتر ناظمی نیز با تاکید بر ورود صنایع بزرگ به حوزه دانش بنیان اظهار داشت: تا زمانی که شرکت های بزرگ را وارد این زنجیره نکنیم، اتفاق مثبتی که به دنبال آن هستیم رخ نخواهد داد.

آخرین اخبار

زندگی شهیده شیرین ابوعاقله در قاب تصویر جدال با آتش در سینمایی " تونل" شب نشینی جعفر دهقان و حامد طاها در «شب فیروزه ای» شب فیروزه ای با فریبا کوثری سلمان خان با " بی باک" به شبکه پنج می آید هلیا امامی مهمان "به خانه بر می گردیم" می شود "داریوش ارجمند" مهمان شب فیروزه ای می شود/ " شب فیروزه ای" در شبکه پنج " 33 روز"در شبکه پنج بزرگراه آزادگان، ناایمن ترین بزرگراه است رونمایی ازدکور جدید به خانه برمی گردیم در سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه ( س) بی قرار برای شهادت دی دی با استیو مارتین به شبکه پنج می روند نمیتونیم نفس بکشیم جدول پخش رنگارنگ شبکه تهران «موسیقی نوای مهر» در قاب شبکه پنج «قصه ابراهیم» نماینده ایران در ABU شد قیمت کالاها در تاریخ ۳۱ اردیبهشت؛ مبنای قیمت‌گذاری است از عوامل تهیه برنامه چراغ شبکه پنج تقدیر شد همزمان با پخش سریال "داستان یک شهر" "انتفاضه شعبانیه" عراق به روایت "سرچشمه" تبیین حوادث ترافیکی کودکان و نوجوانان در برنامه "شهر امن" فصل جدید برنامه "شهر امن" با اجرای محمودرضا قدیریان تماشای"پسر بد دوست داشتنی" از شبکه پنج ناگفته های حادثه هفتم تیر از زبان معاون اسبق رییس جمهور "هشت سال و سه روز" تماشای مستند"پگاسوس"از امشب روی آنتن شبکه پنج/پشت پرده بدافزار جاسوسی " پگاسوس" از قاب شبکه پنج آمیتاباچان با انتقام به شبکه پنج می آید "متولد 65" در شبکه پنج "فجایع مهندسی" به روایت تصویر تماشای بازجویی در کافه تهران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها