مشاهده خبر

تعداد بازدید:39

گران شدن بنزین، شایعه یا واقعیت؟

نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از بررسی قیمت بنزین و شائبه‌هایی در این زمینه گفت.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، عبدالعلی رحیمی مظفری در گفت‌وگوی تلفنی در «سلام تهران» با اشاره به مصاحبه‌ای درباره افزایش احتمالی قیمت بنزین، گفت: مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها بوده است که در نشر آن برخی رسانه‌ها صرفا تیتری مخاطب جذب‌کن ارائه داده‌اند. ما هیچ برنامه‌ای در مجلس یا دولت برای گران شدن بنزین نداریم و این اتفاق نخواهد افتاد.

وی با اشاره به پرداخت یارانه به افراد فاقد خودرو، بیان کرد: قیمت بنزین به مبلغ یک دلار، متوسط قیمت جهانی بزنین در هر لیتر بوده است. می‌خواهیم به مردم اعلام کنیم که اگر واقعا قرار است یارانه‌ای به صورت نسبی به آن‌هایی که خودرو ندارند، پرداخت شود دلیلش آن نیست که بنزین گران شود.

رحیمی پیرامون تعداد خانوارهای بدون خودرو، اظهار کرد: درحال حاضر  در کشور  حدود ۲.۵ میلیون خانوار دو نفره داریم که خودرو ندارند. حدود ۳ میلیون نفر از خانوارهای ۳ نفره بدون خودرو هستند.  حدود ۲ میلیون در خانوارهای ۴ نفره و ۱.۸ میلیون در خانوارهای ۵ نفره به بالا که هیچ استفاده‌ای از یارانه بنزین ندارند.

این نماینده مجلس با اشاره به چگونگی برقراری عدالت در پرداخت یارانه، ابراز داشت: محتوای آن مصاحبه این بوده است که ما یارانه بسیار زیادی برای بنزین پرداخت می‌کنیم؛ عایدی این یارانه بالا به کسانی برمی‌گردد که استفاده بیشتری دارند. آن‌هایی که از لحاظ مالی ضعیف‌تر هستند یا امکان استفاده از انرژی را کمتر دارند، کمترین استفاده را می‌کنند. اگر روزی ثباتی ایجاد بشود که یارانه‌ها به همه تعلق بگیرد، به نفع اقشار ضعیف است. 

گفتنی است برنامه «سلام تهران» برنامه صبحگاهی گروه اجتماعی شبکه پنج سیما است که از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۶:۳۰ تا ۹ صبح با بخش‌های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی با اجرای مصطفی امامی و صدیقه مرادی روی آنتن شبکه پنج می‌رود.

آخرین اخبار

کمترین میزان بهره وری در حوزه های مرتبط با نفت و گاز خرمشهر جمعیت 80 میلیون نفر خودرویی مناسب واردات است که انحصار خودروسازهای داخلی را بشکند تقدیر از سریال مسافران شهر در "جشن نفس" ناگفته های عملیات مرصاد به روایت " سرچشمه " رونمایی از کتاب مجریان"تهران 20" در نمایشگاه کتاب تماشای " چای سرد" در شبکه پنج زوج هنری وسترن در قاب " کمدین" تجلیل از شبکه پنج سیما در مراسم ایران جوان شگفتی های حیات وحش در " جهان کوچک" بررسی عملکرد وزارت بهداشت در حوزه کنترل کرونا و واکسیناسیون عمومی در "برنامه تهران ۲۰" تا انتهای هفته نرخ گوشت قرمز به قیمت واقعی خود باز می گردد "کی میخواد میلیونر بشه" در قاب شبکه پنج تبیین ماموریت های قرارگاه رمضان در برنامه «سرچشمه» تماشای سینمایی" خانم راننده " تماشای هنرنمایی آمیتاباچان در "انتقام " استیو مارتین در قاب " کمدین" تقدیر از عوامل سریال مسافران شهر/ دیدار و گفت ‌و گو با ایثارگران برای هنرمندان الهام ‌بخش خواهد بود لزوم ورود صنایع بزرگ به حوزه دانش بنیان تبیین سیاست های تفرقه افکنی در قاب « مهره های وارونه» اضافه شدن چند بازیگر به "داستان یک شهر" واکاوی حج خونین سال‌ ۶۶ به روایت "سرچشمه" موانع توسعه اقتصاد دانش بنیان در برنامه «تهران ۲۰» "فرمانروای نقابدار" در شبکه پنج قاب سینمایی شبکه پنج در عید سعید فطر قاب رنگارنگ شبکه پنج در عید سعید فطر امیر تاجیک مهمان جشن رمضان می شود «از خواندن قطعه خلیج فارس بسیار مفتخرم» اجرای موسیقی‌های ماندگار در جشن رمضان روزجهانی قدس در شبکه پنج

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها