مشاهده خبر

تعداد بازدید:13

تقویت سیستم ایمنی بدن در آلودگی هوا

پزشک و متخصص طب ایرانی در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از تقویت سیستم ایمنی بدن در شرایط آلودگی هوا گفت.

حسین رضایی‌زاده در «سلام تهران» با اشاره به لزوم پیشگیری از مشکلات جسمی در شرایط آلودگی هوا، گفت: تدابیر مشترک از نظر بهداشت و درمان امروزی مانند کم کردن فعالیت‌های فیزیکی، عدم تنفس عمیق و غیره مورد توجه است. از طرف دیگر کم یا خنثی کردن اثر آلودگی هوا بر بدن بیشتر از طریق تغذیه نوین و طب ایرانی توسط مواد آنتی‌اکسیدان و ضد التهاب که وظیفه سم‌زدایی و پاکسازی را بر عهده دارد، صورت می‌گیرد.

این کارشناس طب سنتی با اشاره به آب و عسل و لیمو ترش، گفت: این مواد آنتی‌اکسیدان قوی برای پاکسازی به حساب می‌آید و می‌توان همراه با جوشاندن آب برای آب و عسل، زنجبیل نیز دم کرد که شربت عسل، زنجبیل و لیمو ترش می‌شود.

وی با بیان اینکه عناب از دیگر موارد پاکسازی است، گفت: برخی در خورش، برخی دمنوش و برخی به عنوان شربت از آن استفاده می‌کنند. عناب سیستم ایمنی بدن را تعدیل و عوارض آلودگی‌های محیطی را کم می‌کند. همچنین از خوراکی‌هایی که مورد علاقه بسیاری از افراد نیز هست، زیتون پرورده می‌باشد که زیتون به همراه انار و گردو سرو می‌شود که خود گردو به تنهایی نیز از این ترکیبات است.

این پزشک طب ایرانی با بیان ایکنه انار نیز بسیار مفید است، گفت: انار می‌تواند به صورت‌های مختلف مانند آب و رب استفاده شود. افرادی که با انار دچار سردی می‌شوند، می‌توانند آن را با زنجبیل یا عسل مصرف کنند. نوشیدن چای سبز ساده به شرط آن که رنگ و اسانس نداشته باشد، جزء دمنوش‌های خوب است که می‌توان به آن اندکی دارچین نیز افزود.

رضایی‌زاده با بیان اینکه می‌توان آب سیب را با اندکی دارچین مصرف کرد، افزود: از دیگر موارد مفید به عنوان آنتی‌اکسیدان، لیمو شیرین، هویج و آب هویج است. چغندر و موارد دیگری که چنین رنگدانه‌‌ای دارند، و شلغم در کنار هم‌دیگر کمک‌کننده هستند.

آخرین اخبار

کمترین میزان بهره وری در حوزه های مرتبط با نفت و گاز خرمشهر جمعیت 80 میلیون نفر خودرویی مناسب واردات است که انحصار خودروسازهای داخلی را بشکند تقدیر از سریال مسافران شهر در "جشن نفس" ناگفته های عملیات مرصاد به روایت " سرچشمه " رونمایی از کتاب مجریان"تهران 20" در نمایشگاه کتاب تماشای " چای سرد" در شبکه پنج زوج هنری وسترن در قاب " کمدین" تجلیل از شبکه پنج سیما در مراسم ایران جوان شگفتی های حیات وحش در " جهان کوچک" بررسی عملکرد وزارت بهداشت در حوزه کنترل کرونا و واکسیناسیون عمومی در "برنامه تهران ۲۰" تا انتهای هفته نرخ گوشت قرمز به قیمت واقعی خود باز می گردد "کی میخواد میلیونر بشه" در قاب شبکه پنج تبیین ماموریت های قرارگاه رمضان در برنامه «سرچشمه» تماشای سینمایی" خانم راننده " تماشای هنرنمایی آمیتاباچان در "انتقام " استیو مارتین در قاب " کمدین" تقدیر از عوامل سریال مسافران شهر/ دیدار و گفت ‌و گو با ایثارگران برای هنرمندان الهام ‌بخش خواهد بود لزوم ورود صنایع بزرگ به حوزه دانش بنیان تبیین سیاست های تفرقه افکنی در قاب « مهره های وارونه» اضافه شدن چند بازیگر به "داستان یک شهر" واکاوی حج خونین سال‌ ۶۶ به روایت "سرچشمه" موانع توسعه اقتصاد دانش بنیان در برنامه «تهران ۲۰» "فرمانروای نقابدار" در شبکه پنج قاب سینمایی شبکه پنج در عید سعید فطر قاب رنگارنگ شبکه پنج در عید سعید فطر امیر تاجیک مهمان جشن رمضان می شود «از خواندن قطعه خلیج فارس بسیار مفتخرم» اجرای موسیقی‌های ماندگار در جشن رمضان روزجهانی قدس در شبکه پنج

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها