مشاهده خبر

تعداد بازدید:45

نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده

جمعیت روستایی کشور از سال 1384 تحت پوشش سیستم نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده هستند.

برنامه «تهران 20»، بیستم دی ماه، با حضور دکتر" مسعود مشایخی" مدیرکل خدمات عمومی سلامت سازمان بیمه سلامت ایران به تشریح نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده پرداخت.

دکتر مشایخی اظهار داشت: در نظام ارائه خدمات رابطه بین ارائه دهنده و دریافت کننده خدمات مشخص است که در این میان نظام ارجاع نیز تعریف می شود. در این نظام ارجاع سامانه ای مهیه شده برای دسترسی مردم به خدمات سلامت در قالب یک مسر از پیش تعریف شده.

به بیان دیگر: هر شهروندی که نیاز به خدمات سلات دارد در اولین قدم به ارائه دهنده خدمات سلامت در سطح یک که همان پزشک عمومی است مراجعه می کنند.

مدیرکل خدمات عمومی سلامت سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: پزشکی که در سطح یک خدمات رسانی می کند، اما اگر مشکل فرد از حوزه پزشک سطح یک خارج باشد، پزشک مذکور بیمار را به پزشک سطج دو یا پزشک متخصص ارجاع می دهد. به همین ترتیب بیمار می تواند به پزشک سطح سه یا پزشک فوق تخصص ارجاع داده شود.

 دکتر" مسعود مشایخی" خاطرنشان کرد: در جمعیت روستایی از سال 1384 تمام افرادی که در روستا ها زندگی می کنند و یا شهر های زیر 20 هزار نفر به همراه تمام عشایر کشور، تحت پوشش سیستم نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده هستند.

وی افزود: برای جمعیت شهری دو استان فارس و مازندران از سال 1391 شروع شده است. برنامه داریم تا نهایتا برای سه ماه اول سال آینده جمعیت سیزده و نیم میلیون نفری صندوق بیمه سلامت همگانی را تحت پوشش نظام ارجاع قرار دهیم.

همچنین در این برنامه طی ارتباط تصویری با دکتر"اقبال شاکری" عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص گزارش عملکرد از وضعیت ایستگاه مترو پرند گفتگو شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی توضیح داد: طی جلسات اخیر مقرر شد قراردادی با پیمانکار برای تکمیل متروپرند تا پایان سال جاری بسته شود و همچنین حداکثر تا یک سال آینده مترو پرند آماده بهره برداری و استفاده شده باشد.

آخرین اخبار

«قرار» شبکه پنج در نیمه خرداد تماشای اپیزود سربازی و تدبیر/ تماشای 2 اپیزود از مجموعه شاید برای شما هم اتفاق بیفتد در 14 و 15 خرداد "بهنام" آبروی کوچه‌های این هفته شبکه پنج در نشست صمیمی مدیران شبکه پنج سیما با مسئولین نیروی انتظامی تهران بزرگ (فاتب) تاکید شد: فرهنگ‌سازی وظیفه ذاتی رسانه است پاپایا و مارال در تهران پخش مستندهای تاریخِ سیاسی به مناسبت نیمه خرداد از شبکه پنج ویژه‌های ولادت امام رضا (ع) در شبکه پنج سیما فصل دوم برنامه «پروانه» روانه آنتن می‌شود "قاب رفاقت" از شبکه پنج تماشایی می‌شود مستند «نخل خاکی» روانه آنتن شبکه پنج می‌شود مناظره داغ خودرویی ویژه‌برنامه‌های شبکه پنج به مناسبت سالگرد آزادسازی خرمشهر تدارک ویژه برنامه «تا نیایش» به مناسبت دهه کرامت پخش فصل پنجم سریال «سرقت پول» به زودی از شبکه پنج سیما جشن دهه کرامت در مناطق مختلف تهران برپا می‌شود دورهمی ویژه روز دختر و میلاد حضرت معصومه (س) روایتی از عاشقانه‌های یک پدر قرار کربلایی شبکه تهران پاس‌داشت ترویج کتاب‌خوانی سوگواری شبکه پنج سیما در رثای امام جعفر صادق (ع) بحران‌های زیست محیطی در تهران بررسی می‌شود؛ بررسی کیفیت زیست در کلانشهرِ تهران در مستند «دست‌های آلوده» روایتی از زندگی شهید حادثه پلاسکو؛ /ا پیزود "آتش‌نشان‌" از برنامه "آبروی کوچه‌ها" روی آنتن شبکه تهران مرغ و تخم‌مرغ در چرخه تولید، در قاب «تهرانگرد» بررسی چالش‌های رژیم صهیونیستی در عرصه بین‌الملل در مستند «خراش» سری جدید آشپزی با مامان /لاله صبوری مجری مسابقه آشپزی با مامان شد خوش منظره ترین سفرهای رودخانه ای دنیا در نشست مشترک مدیران شبکه تهران با مسوولین شهرداری های استان تهران تاکید شد شبکه پنج رابط بین مردم با مسئولین استان است/ برنامه سازی با هدف ایجاد شور نشاط در شهروندان روایت شاگرد اولی که شهید اقتدار شد سفر خوش‌ عطر و بوی تهرانگرد به روستای گلزار/شهر گل در قاب تهرانگرد بزرگداشت مقام معلم در شبکه پنج سیما

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها