مشاهده خبر

تعداد بازدید:37

نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده

جمعیت روستایی کشور از سال 1384 تحت پوشش سیستم نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده هستند.

برنامه «تهران 20»، بیستم دی ماه، با حضور دکتر" مسعود مشایخی" مدیرکل خدمات عمومی سلامت سازمان بیمه سلامت ایران به تشریح نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده پرداخت.

دکتر مشایخی اظهار داشت: در نظام ارائه خدمات رابطه بین ارائه دهنده و دریافت کننده خدمات مشخص است که در این میان نظام ارجاع نیز تعریف می شود. در این نظام ارجاع سامانه ای مهیه شده برای دسترسی مردم به خدمات سلامت در قالب یک مسر از پیش تعریف شده.

به بیان دیگر: هر شهروندی که نیاز به خدمات سلات دارد در اولین قدم به ارائه دهنده خدمات سلامت در سطح یک که همان پزشک عمومی است مراجعه می کنند.

مدیرکل خدمات عمومی سلامت سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: پزشکی که در سطح یک خدمات رسانی می کند، اما اگر مشکل فرد از حوزه پزشک سطح یک خارج باشد، پزشک مذکور بیمار را به پزشک سطج دو یا پزشک متخصص ارجاع می دهد. به همین ترتیب بیمار می تواند به پزشک سطح سه یا پزشک فوق تخصص ارجاع داده شود.

 دکتر" مسعود مشایخی" خاطرنشان کرد: در جمعیت روستایی از سال 1384 تمام افرادی که در روستا ها زندگی می کنند و یا شهر های زیر 20 هزار نفر به همراه تمام عشایر کشور، تحت پوشش سیستم نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده هستند.

وی افزود: برای جمعیت شهری دو استان فارس و مازندران از سال 1391 شروع شده است. برنامه داریم تا نهایتا برای سه ماه اول سال آینده جمعیت سیزده و نیم میلیون نفری صندوق بیمه سلامت همگانی را تحت پوشش نظام ارجاع قرار دهیم.

همچنین در این برنامه طی ارتباط تصویری با دکتر"اقبال شاکری" عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص گزارش عملکرد از وضعیت ایستگاه مترو پرند گفتگو شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی توضیح داد: طی جلسات اخیر مقرر شد قراردادی با پیمانکار برای تکمیل متروپرند تا پایان سال جاری بسته شود و همچنین حداکثر تا یک سال آینده مترو پرند آماده بهره برداری و استفاده شده باشد.

آخرین اخبار

کمترین میزان بهره وری در حوزه های مرتبط با نفت و گاز خرمشهر جمعیت 80 میلیون نفر خودرویی مناسب واردات است که انحصار خودروسازهای داخلی را بشکند تقدیر از سریال مسافران شهر در "جشن نفس" ناگفته های عملیات مرصاد به روایت " سرچشمه " رونمایی از کتاب مجریان"تهران 20" در نمایشگاه کتاب تماشای " چای سرد" در شبکه پنج زوج هنری وسترن در قاب " کمدین" تجلیل از شبکه پنج سیما در مراسم ایران جوان شگفتی های حیات وحش در " جهان کوچک" بررسی عملکرد وزارت بهداشت در حوزه کنترل کرونا و واکسیناسیون عمومی در "برنامه تهران ۲۰" تا انتهای هفته نرخ گوشت قرمز به قیمت واقعی خود باز می گردد "کی میخواد میلیونر بشه" در قاب شبکه پنج تبیین ماموریت های قرارگاه رمضان در برنامه «سرچشمه» تماشای سینمایی" خانم راننده " تماشای هنرنمایی آمیتاباچان در "انتقام " استیو مارتین در قاب " کمدین" تقدیر از عوامل سریال مسافران شهر/ دیدار و گفت ‌و گو با ایثارگران برای هنرمندان الهام ‌بخش خواهد بود لزوم ورود صنایع بزرگ به حوزه دانش بنیان تبیین سیاست های تفرقه افکنی در قاب « مهره های وارونه» اضافه شدن چند بازیگر به "داستان یک شهر" واکاوی حج خونین سال‌ ۶۶ به روایت "سرچشمه" موانع توسعه اقتصاد دانش بنیان در برنامه «تهران ۲۰» "فرمانروای نقابدار" در شبکه پنج قاب سینمایی شبکه پنج در عید سعید فطر قاب رنگارنگ شبکه پنج در عید سعید فطر امیر تاجیک مهمان جشن رمضان می شود «از خواندن قطعه خلیج فارس بسیار مفتخرم» اجرای موسیقی‌های ماندگار در جشن رمضان روزجهانی قدس در شبکه پنج

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها