مشاهده خبر

تعداد بازدید:85

وضعیت معیشتی فعلی جامعه، وضعیت مناسبی نیست

برنامه " تهران 20"، هجدهم دی ماه، با حضور دکتر" داریوش ابوحمزه" معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تشریح خدمات پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان پرداخت.

در ابتدای برنامه دکتر" داریوش ابوحمزه" در خصوص سامانه رفاه ایرانیان توضیح داد: سعی شده در این سامانه با استفاده از فعالیت های روزمره مردم، اطلاعاتی را که بر اساس کد ملی در دستگاه های حاکمیتی، به ثبت رسیده، تجمیع شود.

داریوش ابوحمزه در پاسخ به سوال مجری برنامه با مضمون آن که اگر مردم اعتراضی را نسبت به دهک بندی اقتصادی خود دارند باید به کجا مراجعه کنند؟ اظهار داشت: اگر شکایت مرتبط با یارانه ها باشد می توانند با مراجعه به سامانه www.hemayat.mcls.gov.ir  که متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است شکایاتشان را ثبت نمایند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به آن که وضعیت معیشتی فعلی جامعه، وضعیت مناسبی نیست، افزود: سفره مردم در دهه نود، طبق آمارهای رسمی کشور حدود 25 الی 30 درصد کوچک شده است.

وی ادامه داد: میانگین خط فقر در کشور برای یک خانوار چهار نفره به طور تقریبی به کمی بیشتر از 4 میلیون تومان رسیده است. که این آمار برای تهران با همین شرایط، نزدیک به 5 میلیون تومان محاسبه می شود.

آخرین اخبار

کمترین میزان بهره وری در حوزه های مرتبط با نفت و گاز خرمشهر جمعیت 80 میلیون نفر خودرویی مناسب واردات است که انحصار خودروسازهای داخلی را بشکند تقدیر از سریال مسافران شهر در "جشن نفس" ناگفته های عملیات مرصاد به روایت " سرچشمه " رونمایی از کتاب مجریان"تهران 20" در نمایشگاه کتاب تماشای " چای سرد" در شبکه پنج زوج هنری وسترن در قاب " کمدین" تجلیل از شبکه پنج سیما در مراسم ایران جوان شگفتی های حیات وحش در " جهان کوچک" بررسی عملکرد وزارت بهداشت در حوزه کنترل کرونا و واکسیناسیون عمومی در "برنامه تهران ۲۰" تا انتهای هفته نرخ گوشت قرمز به قیمت واقعی خود باز می گردد "کی میخواد میلیونر بشه" در قاب شبکه پنج تبیین ماموریت های قرارگاه رمضان در برنامه «سرچشمه» تماشای سینمایی" خانم راننده " تماشای هنرنمایی آمیتاباچان در "انتقام " استیو مارتین در قاب " کمدین" تقدیر از عوامل سریال مسافران شهر/ دیدار و گفت ‌و گو با ایثارگران برای هنرمندان الهام ‌بخش خواهد بود لزوم ورود صنایع بزرگ به حوزه دانش بنیان تبیین سیاست های تفرقه افکنی در قاب « مهره های وارونه» اضافه شدن چند بازیگر به "داستان یک شهر" واکاوی حج خونین سال‌ ۶۶ به روایت "سرچشمه" موانع توسعه اقتصاد دانش بنیان در برنامه «تهران ۲۰» "فرمانروای نقابدار" در شبکه پنج قاب سینمایی شبکه پنج در عید سعید فطر قاب رنگارنگ شبکه پنج در عید سعید فطر امیر تاجیک مهمان جشن رمضان می شود «از خواندن قطعه خلیج فارس بسیار مفتخرم» اجرای موسیقی‌های ماندگار در جشن رمضان روزجهانی قدس در شبکه پنج

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها