مشاهده خبر

تعداد بازدید:22

تزریق ۱۰۰ میلیون واکسن کرونا طی ۱۰۰ روز

برنامه " تهران 20"، سی آبان ماه، با حضور دکتر"حسین قناعتی" ریس دانشگاه علوم پزشکی تهران به بررسی عملکرد وزارت بهداشت در تزریق ۱۰۰ میلیون واکسن کرونا طی ۱۰۰ روز پرداخت.

دکتر"حسین قناعتی" در پاسخ به سوال مجری با مضمون چه تعداد از افراد دو دوز واکسن زده اند؟ توضیح داد: وقتی دولت آقای رئیسی بر سرکار آمده بود حدود 4% دو دوز و زیر 10% یک دوز از واکسن را دریافت کرده بودند، اما در حال حاضر میزان واکسیناسیون برای دریافت دوز اول نزدیک به 80% رسیده و حدود 50% جامعه هدف نیز دوز دوم را دریافت کرده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه تصریح کرد: تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا در موج پنجم به صورت رسمی نزدیک به 500 تا 600 نفر هم رسیده بود. اما هم اکنون شاهد افت چشمگیری در آمار فوتی های ناشی از ابلا به کرونا در کشورمان هستیم.
دکتر"حسین قناعتی" افزود: آمار ها گویای آن است که واکسن میزان مرگ را برای افرادی که واکسینه شده اند تا 10 برابر کاهش می دهد، این به نسبت افرادی است که واکسن دریافت نکرده اند.
همچنین در این برنامه طی ارتباط تلفنی با "ولی اسماعیلی" رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص مستمری بگیرانی که نیاز مالی ندارند اما اط نهایی هایی مانند کمیته امام خمینی(ره) یا سازمان بهزیستی مستمری دریافت می کنند، گفتگو شد.
"ولی اسماعیلی" در این خصوص هفته گذشته به برنامه "تهران 20" وعده ای داد که تحقیقات لازم را انجام می دهد و پاسخ را ظرف مدت یک هفته به اطلاع مردم می رساند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: با بررسی های صورت گرفته، شصت هزار نفر بین دهک 8 تا 10 (وضعیت مالی خوب) هستند که از کمیته امداد امام خمینی(ره) مستمری دریافت می کنند که حدودا 27 هزار خانوار می شوند.
"ولی اسماعیلی" در پاسخ به سوال مجری با مضمون آن که با تشخیص جمعیت حدودی مستمری بگیرانی که نیازمند نیستند چگونه اشخاصشان شناسایی نشدند؟ توضیح داد: همکاران ما اخیرا یک سامانه امداد هوشمند درآمد راه اندازی کرده اند که به بیست و هفت سرور اطلاعاتی متصل هستند و قول داده اند که تا دو ماه، انحراف آمارهایی که هست را برطرف و مستمری بگیران دهک های بالای جامعه را حذف کنند.

آخرین اخبار

خبرهای خوش از پروژه مترو برای مردم اسلامشهر آموزش‌وپرورش، مهم‌ترین متولی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی «امیر نوری» پیشکسوت گوینده رادیو به «پرنیان صدا» می‌آید حرم مطهر امام خمینی (ره) میزبان «عطر عاشقی» سوییپر، هویت گم‌شده نوجوانان سرپناه‌های بیشتر پشت پرده نگاه متولیان امر کامیون های دپو شده در گمرک پرده‌برداری از راز تصادف‌های زنجیره‌ای عجیب تهران/ اعطای مرخصی تشویقی به سربازان پایتخت به مناسبت روز مادر گران شدن بنزین، شایعه یا واقعیت؟ بیان روایتی متفاوت از جنگ تحمیلی تخصیص ارز ترجیحی برای نهاده های طیور ادامه خواهد داشت روایتی متفاوت از انتظار در قاب مستند چشم به راه «شهرک رنگین کمان» با موضوع همه گیری بیماری بی‌تدبیری، مهم‌ترین دلیل تشدید آلودگی هوا/ خبر خوش تخصیص بودجه برای حل مشکل آلودگی تحلیل و تبیین رویکرد کشورهای جهان به صنعت «رمز و ارز»ها آخرین وضعیت فرهنگی کشور در برنامه دستخط راوی "شب بخیر کوچولو" مهمان پرنیان صدا می شود/ خاطرات شنیدنی مریم نشیبا از برنامه شب بخیر کوچولو و گلبانگ استشمام عطر عاشقی از شهر مقدس قم / تبیین بسترسازی امر ظهور در عطر عاشقی پروژه مترو ورامین در یک قدمی بهره‌برداری تقویت سیستم ایمنی بدن در آلودگی هوا فراز و نشیب استقلال در کورس قهرمانی راه اندازی واحد موشکی در سالهای دفاع مقدس نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده دردسر های شیرین سریال نوروزی شبکه پنج شد میوه را جایگزین وعده‌های غذایی نکنید بررسی عملکرد شورا‌ی شهر در بهبود مدیریت شهری اخلاص، رمز رستگاری خادم امام بود وضعیت معیشتی فعلی جامعه، وضعیت مناسبی نیست فیلمنامه منصور شعاری نیست/ عجله هنرجویان نسل جوان برای شهرت تماشای رباتهای جنگی از شبکه پنج

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها