مشاهده خبر

تعداد بازدید:27

تزریق ۱۰۰ میلیون واکسن کرونا طی ۱۰۰ روز

برنامه " تهران 20"، سی آبان ماه، با حضور دکتر"حسین قناعتی" ریس دانشگاه علوم پزشکی تهران به بررسی عملکرد وزارت بهداشت در تزریق ۱۰۰ میلیون واکسن کرونا طی ۱۰۰ روز پرداخت.

دکتر"حسین قناعتی" در پاسخ به سوال مجری با مضمون چه تعداد از افراد دو دوز واکسن زده اند؟ توضیح داد: وقتی دولت آقای رئیسی بر سرکار آمده بود حدود 4% دو دوز و زیر 10% یک دوز از واکسن را دریافت کرده بودند، اما در حال حاضر میزان واکسیناسیون برای دریافت دوز اول نزدیک به 80% رسیده و حدود 50% جامعه هدف نیز دوز دوم را دریافت کرده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه تصریح کرد: تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا در موج پنجم به صورت رسمی نزدیک به 500 تا 600 نفر هم رسیده بود. اما هم اکنون شاهد افت چشمگیری در آمار فوتی های ناشی از ابلا به کرونا در کشورمان هستیم.
دکتر"حسین قناعتی" افزود: آمار ها گویای آن است که واکسن میزان مرگ را برای افرادی که واکسینه شده اند تا 10 برابر کاهش می دهد، این به نسبت افرادی است که واکسن دریافت نکرده اند.
همچنین در این برنامه طی ارتباط تلفنی با "ولی اسماعیلی" رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص مستمری بگیرانی که نیاز مالی ندارند اما اط نهایی هایی مانند کمیته امام خمینی(ره) یا سازمان بهزیستی مستمری دریافت می کنند، گفتگو شد.
"ولی اسماعیلی" در این خصوص هفته گذشته به برنامه "تهران 20" وعده ای داد که تحقیقات لازم را انجام می دهد و پاسخ را ظرف مدت یک هفته به اطلاع مردم می رساند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: با بررسی های صورت گرفته، شصت هزار نفر بین دهک 8 تا 10 (وضعیت مالی خوب) هستند که از کمیته امداد امام خمینی(ره) مستمری دریافت می کنند که حدودا 27 هزار خانوار می شوند.
"ولی اسماعیلی" در پاسخ به سوال مجری با مضمون آن که با تشخیص جمعیت حدودی مستمری بگیرانی که نیازمند نیستند چگونه اشخاصشان شناسایی نشدند؟ توضیح داد: همکاران ما اخیرا یک سامانه امداد هوشمند درآمد راه اندازی کرده اند که به بیست و هفت سرور اطلاعاتی متصل هستند و قول داده اند که تا دو ماه، انحراف آمارهایی که هست را برطرف و مستمری بگیران دهک های بالای جامعه را حذف کنند.

آخرین اخبار

برای اولین بار در رسانه ملی پخش همزمان یک مسابقه از دو شبکه تلویزیونی واکاوی و تحلیل قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت به روایت "سرچشمه" هشدار پلیس به موتورسواران؛ "پوشاندن پلاک" منجر به توقیف فاتح کادارام برای علی به یاد سلیمانی آبراهام، ابراهیم نیست چگونگی کنترل ذهن در برنامه"به خانه بر می گردیم" " قرار" شبکه پنج درتاسوعا و عاشورای حسینی (ع) فردا و پس فردا اوج مراسمات در سطح معابر پایتخت جزئیاتی از عملیات مهندسی منافقین در مستند"هاری" بازپخش گفتگوی زنده یاد دکتر عادل آذر بررسی وضعیت راه های مواصلاتی کشور زندگی مجاهدانه شیخ فضل الله نوری در مستند "مشروعه بردار حرم عبدالعظیم الحسنی (ع) میزبان عطر عاشقی می شود همایش شیرخوارگان حسینی در آستان عبدالعظیم (ع) تاریخچه عزاداری محرم در ایران به روایت"معزا" داستان یک شهر به پایان رسید، بازپخش رسم عاشقی در ماه محرم روایت قصص صحابه سید الشهدا (ع) در عقیق بررسی سیل فیروزکوه و امامزاده داوود (ع) در "برنامه تهران ۲۰" سه انتصاب جدید در شبکه پنج سیما فقر فروش در شبکه پنج ویژه برنامه های شبکه پنج در ماه محرم فیلم سینمایی جدید «منافق» جمعه 7 مرداد فیلم سینمایی «زباله» جمعه 7 مرداد فیلم سینمایی «دوست ربات من» پنج‌شنبه 6 مرداد اشکان اشتیاق مهمان امشب «شب فیروزه‌ای»/ از «سه در چهار» تا «پلاک 13» تماشای "سه کله پوک" از آنتن شبکه پنج تماشای "خشت خصم" چالش‌های فدراسیون فوتبال در روزهای منتهی به جام جهانی تقدیر از شبکه پنج سیما در جشنواره فناوری نانو و رسانه

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها