مشاهده خبر

تعداد بازدید:12

کار شعاری در بسط وحدت معنایی ندارد

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی‌عسکر در گفت و گوی تلفنی با برنامه «سلام تهران» در خصوص برگزاری همایش تقریب مذاهب جهان اسلام در شرایط کرونا توضیحاتی ارائه داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی‌عسکر در گفت و گوی تلفنی با برنامه «سلام تهران» در خصوص برگزاری همایش تقریب مذاهب جهان اسلام در شرایط کرونا توضیحاتی ارائه داد.

وی بیان کرد: این همایش سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران در حال برگزاری است و به خاطر شرایط کرونا این همایش با جمعیت محدود برگزار می‌شود و مابقی برنامه از طریق فضای مجازی اطلاع‌رسانی می‌شود.

قاضی عسکر افزود: اصل این موضوع بسیار پسندیده است و اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این دغدغه‌مندان حوزه وحدت به ایران سفر کردند و کشور را از نزدیک دیدند و لمس کردند کاری بسیار ارزشمند بوده است.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب با اشاره به بحران‌های متعدد در کشورهای اسلامی، بیان کرد: مسئله افغانستان و بمب‌گذاری در نماز جمعه و به شهادت رساندن شیعیان و همچنین توطئه داعش در سوریه و عراق که هنوز این کشورها را به امنیت نرسانده و ایجاد فتنه در لبنان، نمونه‌ای از بحران سلطه‌گران بین‌المللی بر کشورهای اسلامی است تا نگذارند کشورهای اسلامی در آرامش باشد.

وی گفت: کار شعاری در حوزه وحدت بعد از ۴۳ سال معنا ندارد و وحدت جامعه اسلامی باید حفظ شود و در این مورد تأسی از مولا علی امری ضروریست چنانکه امیرالمومنین ۲۵ سال از حکومت کناره گرفتند اما رفتارشان به گونه‌ای بود که جلوی تفرقه را بگیرند.

قاضی عسکر ادامه داد: در داخل کشور مردم از ما خواستند معیار اسلامی در کشور پیاده شود و اگر هر روز شاهد درگیری این مسئول با آن مسئول و این نهاد با آن نهاد باشند امری نسنجیده است و مردم را خسته و دلزده می‌کند.

وی با بیان اینکه رهبری فرمودند که وحدت برای ما یک استراتژی است، ادامه داد: ما نمی‌خواهیم به طور موقت و به عنوان حربه از وحدت استفاده کنیم باید وحدت را باور کنیم .

رئیس شورای اسلامی مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: یکی از چیزهایی که در حوزه باور مطرح است این است که به عقاید دیگران احترام بگذاریم و مسائل گذشته در حوزه علمیه و دانشگاه باید به صورت علمی پیگیری و بررسی شود نه در میان مردم کوچه و بازار تا سرمایه هایمان حفظ شود.

آخرین اخبار

شهرآورد 97 پرگل خواهد بود شاباجی خانم مهمان پرنیان صدا می شود سه کمدین در یک قاب خاطره نخبه علمی از دیدار با رهبر انقلاب پخش مستند " مجتهد ایلامی" از شبکه پنج تهرانی‌ها در مصرف گاز خانگی رکورد زدند درآمد هزار میلیاردی یک ادعاست نقش سردار شهید سلیمانی در تسریع افول آمریکا تماشای اسرار سینمایی "اسکویی دو" در شبکه پنج مرکز آمار ایرانیان متولی دهک بندی درآمدی است سایه روشن آمایش جمعیت در بریتانیا راهکارهای عملیاتی برای توسعه مشاغل کوچک و خانگی "گلخونه" شبکه پنج را به تماشا بنشینید در تهران مازوت سوزی نداریم آغاز عملیات احداث بیمارستان قلب شهریار بسیج امروز، بسیج علمی و فرهنگی است مستربین به شبکه پنج می آید «عطر عاشقی» از حرم مطهر رضوی بسیجی بودن منوط به داشتن ظاهر بسیجی نیست ورود "رمزارز"ها به شبکه پنج دولت آقای روحانی اراده‌ای برای تأمین آب زاینده‌رود نداشت/ منتفی شدن استقراض از بانک مرکزی در دولت جدید حمایت امیدوارکننده بسیج و سپاه از بانوان رزمی‌کار تزریق ۱۰۰ میلیون واکسن کرونا طی ۱۰۰ روز بازیکن سابق پرسپولیس در سلام تهران؛ وضعیت سرخ‌پوشان بحرانی نیست/ طارمی دیر آمد و زود رفت اطلاعیه شبکه پنج درخصوص انتشار مطلب موهن فصل سوم سریال خارجی باج روی آنتن می رود ترافیکی که به دپو شهرت دارد و تلفن‌هایی که آنتن نمی‌دهد در "سلام تهران" مطرح شد: تبدیل ایده به محصول در مراکز رشد سپاه محمد رسول‌الله عذر خواهی مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران از مردم پخش آخرین قسمت و پشت صحنه روزگار جوانی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها