خانم مرضیه سریزدی مربی آشپزی 1400/9/1

معرفی برنامه

خانم مرضیه سریزدی مربی آشپزی / آش انار

آش انار

سبزی آش                ۵۰۰ گرم

رب انار   ۲ قاشق غذا خوری

عدس       نصف پیمانه

پیاز          ۳ عدد

برنج        ۱ پیمانه

انار دانه شده            ۱ عدد

نمک و فلفل سیاه و زردچوبه و گلپر      به میزان لازم

نعنا خشک               ۳ قاشق غذا خوري

آب انار    ۱ تا ۲ پیمانه

چغندر قرمز یا لبو متوسط      ۳ عدد

طرز تهيه

ابتدای کار،عدس شسته شده را در قابلمه می ریزیم و درب آن را بسته و می پزیم. چغندر را هم در قابلمه ای جداگانه با درب بسته می پزیم. دو عدد از پیازها

به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و تفت می‌دهیم تا عسلی شود. سپس زردچوبه، فلفل سیاه و نمک را به آن اضافه می کنیم.

سپس تفت می دهیم تا عطر و بوی آن خارج شود. سپس برنج را شسته و ۳ لیتر آب جوش اضافه می کنیم و اجازه می‌دهیم تا با درب بسته و حرارت ملایم برنج کاملاً بپزد و شکفته شود. بعد از این که برنج پخت، سبزی آش را اضافه می کنیم.

حالا به مدت۳۰ دقیقه اجازه می‌دهیم تا سبزی در قابلمه درب بسته بپزد. در مرحله بعد عدس پخته و لبوی پخته و خرد شده را به همراه آب لبو اضافه می کنیم. حالا آب انار، رب انار و به دلخواه دانه های انار را به آش اضافه می کنیم.

سپس نمک را تنظیم می کنیم و اجازه می دهیم تا جوش بزند. یک پیاز باقی مانده را شسته و پوست می گیریم و به صورت خلالی خرد می کنیم. سپس یک تابه برداشته و با کمی روغن روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود.

سپس پیاز ها را به روغن اضافه کرده و اجازه می دهیم تا به خوبی سرخ شود و پیاز داغ تهیه می کنیم. سپس پیازها را از روغن خارج کرده و نعنا را در همان روغن داغ ریخته و حرارت را خاموش می کنیم در آخر زمانی‌ که آش جا افتاد، مقداری از نعنا داغ و پیاز داغ را به آن اضافه می کنیم.

آرشیو قسمت ها

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها