مشاهده خبر

تعداد بازدید:9

لزوم ورود صنایع بزرگ به حوزه دانش بنیان

در برنامه «تهران 20»، نوزدهم اردیبهشت ماه، با حضور دکتر"علی ناظمی" معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و دکتر"موسی الرضا ابوچناری" مدیرعامل شتاب دهنده آبان در خصوص چالش های جذب سرمایه در شرکت‌های دانش بنیان گفتگو شد.

در ابتدای برنامه دکتر ناظمی با اشاره به خدمات و ماهیت صندوق نوآوری و شکوفایی توضیح داد: این صندوق یک نهاد بومی غیر دولتی است که با ساختاری هیات امنایی زیر نظر ریاست جمهوری از سال 1392 فعالیتش را آغاز کرد که در چهار مدل به شرکت های دانش بنیان ارائه خدمات می کند.

در ادامه معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به تشریح خدمات ارائه شده از سوی صندوق نوآوری به شرکت های دانش بنیان پرداخت و گفت: نوع اول، خدمات، تامین مالی مبتنی بر بدهی یا به صورت عام همان تسهیلات و وام است که شرکت های دانش بنیان می توانند از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کنند.

نوع دوم خدمات بحث ضمانت نامه ها است، انواع ضمانت نامه هایی که شرکت های دانش بنیان برای توسعه بازار، فعالیت و کسب و کارشان نیاز دارند را می توانند از این صندوق مستقیما دریافت نمایند.

نوع سوم خدمات توانمند سازی است، به این معنا که از طرف صندوق کمک های بلاعوضی به شرکت های دانش بنیان اعطا می شود تا بتوانند برای اخذ مجوز و تاییدیه ها، برپایی نمایشگاه، عضویت در نمایشگاه های معتبر، مشاوره های بیمه ای، مالیاتی و ... استفاده کنند.

نوع چهارم خدمات نیز به صورت تامین مالی مستقیم یا غیر مستقیم برای شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها است.

در ادامه برنامه دکتر"موسی الرضا ابوچناری" با اشاره به ایفای نقش مهم شتاب دهنده ها در توسعه شرکت های دانش بنیانی، سه عامل توسعه فناوری، سرمایه گذاری و بازار را لازمه تشکیل کسب و کارهای دانش بنیان معرفی کرد.

مدیرعامل شتاب دهنده آبان در ادامه افزود: ما اگر می خواهیم اقتصاد دانش بنیان را وارد عرصه اقتصادی کشور کنیم، صنایع بزرگ کشور باید به میدان بیایند.

دکتر ناظمی نیز با تاکید بر ورود صنایع بزرگ به حوزه دانش بنیان اظهار داشت: تا زمانی که شرکت های بزرگ را وارد این زنجیره نکنیم، اتفاق مثبتی که به دنبال آن هستیم رخ نخواهد داد.

آخرین اخبار

کمترین میزان بهره وری در حوزه های مرتبط با نفت و گاز خرمشهر جمعیت 80 میلیون نفر خودرویی مناسب واردات است که انحصار خودروسازهای داخلی را بشکند تقدیر از سریال مسافران شهر در "جشن نفس" ناگفته های عملیات مرصاد به روایت " سرچشمه " رونمایی از کتاب مجریان"تهران 20" در نمایشگاه کتاب تماشای " چای سرد" در شبکه پنج زوج هنری وسترن در قاب " کمدین" تجلیل از شبکه پنج سیما در مراسم ایران جوان شگفتی های حیات وحش در " جهان کوچک" بررسی عملکرد وزارت بهداشت در حوزه کنترل کرونا و واکسیناسیون عمومی در "برنامه تهران ۲۰" تا انتهای هفته نرخ گوشت قرمز به قیمت واقعی خود باز می گردد "کی میخواد میلیونر بشه" در قاب شبکه پنج تبیین ماموریت های قرارگاه رمضان در برنامه «سرچشمه» تماشای سینمایی" خانم راننده " تماشای هنرنمایی آمیتاباچان در "انتقام " استیو مارتین در قاب " کمدین" تقدیر از عوامل سریال مسافران شهر/ دیدار و گفت ‌و گو با ایثارگران برای هنرمندان الهام ‌بخش خواهد بود لزوم ورود صنایع بزرگ به حوزه دانش بنیان تبیین سیاست های تفرقه افکنی در قاب « مهره های وارونه» اضافه شدن چند بازیگر به "داستان یک شهر" واکاوی حج خونین سال‌ ۶۶ به روایت "سرچشمه" موانع توسعه اقتصاد دانش بنیان در برنامه «تهران ۲۰» "فرمانروای نقابدار" در شبکه پنج قاب سینمایی شبکه پنج در عید سعید فطر قاب رنگارنگ شبکه پنج در عید سعید فطر امیر تاجیک مهمان جشن رمضان می شود «از خواندن قطعه خلیج فارس بسیار مفتخرم» اجرای موسیقی‌های ماندگار در جشن رمضان روزجهانی قدس در شبکه پنج

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها