مشاهده خبر

تعداد بازدید:22

روزجهانی قدس در شبکه پنج

شبکه پنج سیما، همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، 9 اردیبهشت ماه با پخش ویژه برنامه های مختلفی چون: همدلی، مستند اندکی صبر، سینمایی گذرگاه و... روز قدس را جشن می گیرد.

"همدلی" با قدس عزیز 
ویژه برنامه زنده "همدلی" شبکه پنج سیما، در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، راهپیمایی مردم مومن و روزه دار را از استودیوی سیار این شبکه واقع درخیابان انقلاب تقاطع فلسطین به صورت زنده و مستقیم پوشش تصویری می دهد.
این برنامه به تهیه کنندگی شهرام  راد کاری از گروه خانواده و کودک شبکه پنج سیما است که جمعه 9 اردیبهشت ماه از ساعت 9 صبح با اجرای جمعی از مجریان شبکه روی آنتن می رود و حضور پرشور و انقلابي شهروندان را از نخستین ساعت اولیه راهپیمایی روز جهانی قدس به تصویر می کشد.
گروه رنگین کمانی ها به همراه خاله نرگس و عروسک ها در استودیوی سیار شبکه پنج سیما حضور دارند و در کنار کودکان و نوجوانان این روز بزرگ را گرامی می دارند. 
همچنین در فواصل ویژه برنامه همدلی، از استودیوی پخش شبکه پنج سیما، گفتگوهای ویژه ای در قالب mc با حضور یکی از کارشناس مطرح حوزه سیاسی که موضوعاتی نظیر محور مقاومت، منافع ملی و قدرت منطقه ای را تبیین می کند، تماشایی خواهد شد.
اندکی صبر 
مستند دو قسمتی"اندکی صبر" به تهیه کنندگی"مصطفی مژدهی فر" کاری از گروه سیاسی شبکه پنج سیما، روز جمعه 9 اردیبهشت ماه در دو نوبت حوالی ساعت 8 صبح و 16 بعد از ظهر از قاب شبکه پنج سیما تقدیم نگاه مخاطبان می شود. مستند "اندکی صبر" به بررسی دو رویکرد جریان مقاومت و جریان سازش می پردازد.
 این مستند نشان می دهد که امریکا از ابتدای تشکیل رژیم صهیونیستی حامی شماره یک اسرائیل بوده است و در مقابل ایران هم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان بزرگترین حامی جریان مقاومت شناخته می شود. در این مستند تقابل این دو دیدگاه در حوزه سیاسی و نظامی بررسی خواهد شد.
همچنین در این مستند سعی شده است به اسناد دقیقی اشاره شود که نشان می دهد در چهار دهه گذشته چگونه جریان سازش و جریان مقاومت با یکدیگر درگیر شدند. در مستند "اندکی صبر" با دکتر احمد روح الله زاد مسئول سیاسی جمعیت حمایت از مردم فلسطین گفتگو شده است.

سینمایی گذرگاه 
سینمایی "گذرگاه" به کارگردانی شریف عرفه محصول 2019 مصر در ژانر حادثه ای بیوگرافی جمعه 9 اردیبهشت ماه ساعت 8:20 برای مخاطبان تماشایی می شود. این سینمایی روایتگر دفاع ارتش مصر در کانال سوئز در برابر اسرائیل است که به دلیل کمبود نیرو مجبور به عقب نشینی می شود و به خاطر این عقب نشینی مورد انتقاد مردم قرار می گیرند. انور یکی از فرماندهان به همراه تعدادی از افراد متعهد و مبارز برای ماموریتی جدید علیه اسرائیل متحد می شوند و از حضور تعدادی از نیروهایی که اسیر اسرائیلی ها هستند مطلع می شوند. آنها موقعیت مقر اسرائیلی ها را شناسایی می کنند و برای مقابله به پا می خیزند و ...
گروه اجتماعی شبکه پنج سیما نیز برنامه های هیوا و جشن رمضان را پنج شنبه 8 اردیبهشت ماه، معطوف به این مناسبت روی آنتن می برد.

آخرین اخبار

کمترین میزان بهره وری در حوزه های مرتبط با نفت و گاز خرمشهر جمعیت 80 میلیون نفر خودرویی مناسب واردات است که انحصار خودروسازهای داخلی را بشکند تقدیر از سریال مسافران شهر در "جشن نفس" ناگفته های عملیات مرصاد به روایت " سرچشمه " رونمایی از کتاب مجریان"تهران 20" در نمایشگاه کتاب تماشای " چای سرد" در شبکه پنج زوج هنری وسترن در قاب " کمدین" تجلیل از شبکه پنج سیما در مراسم ایران جوان شگفتی های حیات وحش در " جهان کوچک" بررسی عملکرد وزارت بهداشت در حوزه کنترل کرونا و واکسیناسیون عمومی در "برنامه تهران ۲۰" تا انتهای هفته نرخ گوشت قرمز به قیمت واقعی خود باز می گردد "کی میخواد میلیونر بشه" در قاب شبکه پنج تبیین ماموریت های قرارگاه رمضان در برنامه «سرچشمه» تماشای سینمایی" خانم راننده " تماشای هنرنمایی آمیتاباچان در "انتقام " استیو مارتین در قاب " کمدین" تقدیر از عوامل سریال مسافران شهر/ دیدار و گفت ‌و گو با ایثارگران برای هنرمندان الهام ‌بخش خواهد بود لزوم ورود صنایع بزرگ به حوزه دانش بنیان تبیین سیاست های تفرقه افکنی در قاب « مهره های وارونه» اضافه شدن چند بازیگر به "داستان یک شهر" واکاوی حج خونین سال‌ ۶۶ به روایت "سرچشمه" موانع توسعه اقتصاد دانش بنیان در برنامه «تهران ۲۰» "فرمانروای نقابدار" در شبکه پنج قاب سینمایی شبکه پنج در عید سعید فطر قاب رنگارنگ شبکه پنج در عید سعید فطر امیر تاجیک مهمان جشن رمضان می شود «از خواندن قطعه خلیج فارس بسیار مفتخرم» اجرای موسیقی‌های ماندگار در جشن رمضان روزجهانی قدس در شبکه پنج

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها