مشاهده خبر

تعداد بازدید:15

کامیون های دپو شده در گمرک

گواهی اسقاط، مالیات بر ارزش افزوده و کد ساتا سه مانع مهم برای ترخیص کامیون ها موضوعات مورد بحث برنامه «تهران 20» بودند.

برنامه «تهران 20»، بیست و هفتم دی ماه، با حضور " احمد کریمی" دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور و "مهرداد حمدالهی" عضو کارگروه نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای به بررسی مشکلات کامیون های دپو شده در گمرک پرداختند.

مهمانان این برنامه در خصوص سه مانع مهم برای ترخیص کامیون ها اعم از گواهی اسقاط، مالیات بر ارزش افزوده و کد ساتا توضیحاتی را ارائه کردند.

مهندس مهرداد حمدالهی در خصوص گواهی اسقاط توضیح داد: در آیین نامه اجرایی این قانون آمده است که باید به ازای هر دستگاه کامیون وارداتی، یک دستگاه کامیون بالای 25 سالی که 3 تن کمتر از کامیون وارداتی باشد، اسقاط شود.

احمد کریمی در این خصوص گفت: قرار بر این است که اطلاعاتی را ستاد سوخت در اختیار کارگروه نو سازی قرار دهد، ان شاءالله تا دو هفته آینده بخشی از کار پیش می رود.

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور در خصوص مالیات بر ارزش افزوده توضیح داد: بعد از ترخیص و زمان تحویل ناوگان به متقاضی هیچ واردکننده ای نباید مطالبه مالیات بر ارزش داشته باشند، زیرا مالیات ها در فرایند ترخیص دریافت شده.

وی در خصوص کد ساتا گفت: شفافیت منشا ارزی باید طوری باشد که بانک مرکزی مجاب شود که ارز مشکلی ندارد. متاسفانه دیده شده هزینه هایی از کامیون داران گرفته می شود که غیر قانونی است.

آخرین اخبار

خودرویی مناسب واردات است که انحصار خودروسازهای داخلی را بشکند تقدیر از سریال مسافران شهر در "جشن نفس" ناگفته های عملیات مرصاد به روایت " سرچشمه " رونمایی از کتاب مجریان"تهران 20" در نمایشگاه کتاب تماشای " چای سرد" در شبکه پنج زوج هنری وسترن در قاب " کمدین" تجلیل از شبکه پنج سیما در مراسم ایران جوان شگفتی های حیات وحش در " جهان کوچک" بررسی عملکرد وزارت بهداشت در حوزه کنترل کرونا و واکسیناسیون عمومی در "برنامه تهران ۲۰" تا انتهای هفته نرخ گوشت قرمز به قیمت واقعی خود باز می گردد "کی میخواد میلیونر بشه" در قاب شبکه پنج تبیین ماموریت های قرارگاه رمضان در برنامه «سرچشمه» تماشای سینمایی" خانم راننده " تماشای هنرنمایی آمیتاباچان در "انتقام " استیو مارتین در قاب " کمدین" تقدیر از عوامل سریال مسافران شهر/ دیدار و گفت ‌و گو با ایثارگران برای هنرمندان الهام ‌بخش خواهد بود لزوم ورود صنایع بزرگ به حوزه دانش بنیان تبیین سیاست های تفرقه افکنی در قاب « مهره های وارونه» اضافه شدن چند بازیگر به "داستان یک شهر" واکاوی حج خونین سال‌ ۶۶ به روایت "سرچشمه" موانع توسعه اقتصاد دانش بنیان در برنامه «تهران ۲۰» "فرمانروای نقابدار" در شبکه پنج قاب سینمایی شبکه پنج در عید سعید فطر قاب رنگارنگ شبکه پنج در عید سعید فطر امیر تاجیک مهمان جشن رمضان می شود «از خواندن قطعه خلیج فارس بسیار مفتخرم» اجرای موسیقی‌های ماندگار در جشن رمضان روزجهانی قدس در شبکه پنج پدری که نام فرزند خود را به خاطر قطعه موسیقی تغییر داد عدم استعداد یابی موجب ایجاد تنبلی شدید در دانش‌آموزان می‌شود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها