مشاهده خبر

تعداد بازدید:15

تقویت سیستم ایمنی بدن در آلودگی هوا

پزشک و متخصص طب ایرانی در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از تقویت سیستم ایمنی بدن در شرایط آلودگی هوا گفت.

حسین رضایی‌زاده در «سلام تهران» با اشاره به لزوم پیشگیری از مشکلات جسمی در شرایط آلودگی هوا، گفت: تدابیر مشترک از نظر بهداشت و درمان امروزی مانند کم کردن فعالیت‌های فیزیکی، عدم تنفس عمیق و غیره مورد توجه است. از طرف دیگر کم یا خنثی کردن اثر آلودگی هوا بر بدن بیشتر از طریق تغذیه نوین و طب ایرانی توسط مواد آنتی‌اکسیدان و ضد التهاب که وظیفه سم‌زدایی و پاکسازی را بر عهده دارد، صورت می‌گیرد.

این کارشناس طب سنتی با اشاره به آب و عسل و لیمو ترش، گفت: این مواد آنتی‌اکسیدان قوی برای پاکسازی به حساب می‌آید و می‌توان همراه با جوشاندن آب برای آب و عسل، زنجبیل نیز دم کرد که شربت عسل، زنجبیل و لیمو ترش می‌شود.

وی با بیان اینکه عناب از دیگر موارد پاکسازی است، گفت: برخی در خورش، برخی دمنوش و برخی به عنوان شربت از آن استفاده می‌کنند. عناب سیستم ایمنی بدن را تعدیل و عوارض آلودگی‌های محیطی را کم می‌کند. همچنین از خوراکی‌هایی که مورد علاقه بسیاری از افراد نیز هست، زیتون پرورده می‌باشد که زیتون به همراه انار و گردو سرو می‌شود که خود گردو به تنهایی نیز از این ترکیبات است.

این پزشک طب ایرانی با بیان ایکنه انار نیز بسیار مفید است، گفت: انار می‌تواند به صورت‌های مختلف مانند آب و رب استفاده شود. افرادی که با انار دچار سردی می‌شوند، می‌توانند آن را با زنجبیل یا عسل مصرف کنند. نوشیدن چای سبز ساده به شرط آن که رنگ و اسانس نداشته باشد، جزء دمنوش‌های خوب است که می‌توان به آن اندکی دارچین نیز افزود.

رضایی‌زاده با بیان اینکه می‌توان آب سیب را با اندکی دارچین مصرف کرد، افزود: از دیگر موارد مفید به عنوان آنتی‌اکسیدان، لیمو شیرین، هویج و آب هویج است. چغندر و موارد دیگری که چنین رنگدانه‌‌ای دارند، و شلغم در کنار هم‌دیگر کمک‌کننده هستند.

آخرین اخبار

برای اولین بار در رسانه ملی پخش همزمان یک مسابقه از دو شبکه تلویزیونی واکاوی و تحلیل قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت به روایت "سرچشمه" هشدار پلیس به موتورسواران؛ "پوشاندن پلاک" منجر به توقیف فاتح کادارام برای علی به یاد سلیمانی آبراهام، ابراهیم نیست چگونگی کنترل ذهن در برنامه"به خانه بر می گردیم" " قرار" شبکه پنج درتاسوعا و عاشورای حسینی (ع) فردا و پس فردا اوج مراسمات در سطح معابر پایتخت جزئیاتی از عملیات مهندسی منافقین در مستند"هاری" بازپخش گفتگوی زنده یاد دکتر عادل آذر بررسی وضعیت راه های مواصلاتی کشور زندگی مجاهدانه شیخ فضل الله نوری در مستند "مشروعه بردار حرم عبدالعظیم الحسنی (ع) میزبان عطر عاشقی می شود همایش شیرخوارگان حسینی در آستان عبدالعظیم (ع) تاریخچه عزاداری محرم در ایران به روایت"معزا" داستان یک شهر به پایان رسید، بازپخش رسم عاشقی در ماه محرم روایت قصص صحابه سید الشهدا (ع) در عقیق بررسی سیل فیروزکوه و امامزاده داوود (ع) در "برنامه تهران ۲۰" سه انتصاب جدید در شبکه پنج سیما فقر فروش در شبکه پنج ویژه برنامه های شبکه پنج در ماه محرم فیلم سینمایی جدید «منافق» جمعه 7 مرداد فیلم سینمایی «زباله» جمعه 7 مرداد فیلم سینمایی «دوست ربات من» پنج‌شنبه 6 مرداد اشکان اشتیاق مهمان امشب «شب فیروزه‌ای»/ از «سه در چهار» تا «پلاک 13» تماشای "سه کله پوک" از آنتن شبکه پنج تماشای "خشت خصم" چالش‌های فدراسیون فوتبال در روزهای منتهی به جام جهانی تقدیر از شبکه پنج سیما در جشنواره فناوری نانو و رسانه

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها