مشاهده خبر

تعداد بازدید:24

نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده

جمعیت روستایی کشور از سال 1384 تحت پوشش سیستم نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده هستند.

برنامه «تهران 20»، بیستم دی ماه، با حضور دکتر" مسعود مشایخی" مدیرکل خدمات عمومی سلامت سازمان بیمه سلامت ایران به تشریح نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده پرداخت.

دکتر مشایخی اظهار داشت: در نظام ارائه خدمات رابطه بین ارائه دهنده و دریافت کننده خدمات مشخص است که در این میان نظام ارجاع نیز تعریف می شود. در این نظام ارجاع سامانه ای مهیه شده برای دسترسی مردم به خدمات سلامت در قالب یک مسر از پیش تعریف شده.

به بیان دیگر: هر شهروندی که نیاز به خدمات سلات دارد در اولین قدم به ارائه دهنده خدمات سلامت در سطح یک که همان پزشک عمومی است مراجعه می کنند.

مدیرکل خدمات عمومی سلامت سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: پزشکی که در سطح یک خدمات رسانی می کند، اما اگر مشکل فرد از حوزه پزشک سطح یک خارج باشد، پزشک مذکور بیمار را به پزشک سطج دو یا پزشک متخصص ارجاع می دهد. به همین ترتیب بیمار می تواند به پزشک سطح سه یا پزشک فوق تخصص ارجاع داده شود.

 دکتر" مسعود مشایخی" خاطرنشان کرد: در جمعیت روستایی از سال 1384 تمام افرادی که در روستا ها زندگی می کنند و یا شهر های زیر 20 هزار نفر به همراه تمام عشایر کشور، تحت پوشش سیستم نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده هستند.

وی افزود: برای جمعیت شهری دو استان فارس و مازندران از سال 1391 شروع شده است. برنامه داریم تا نهایتا برای سه ماه اول سال آینده جمعیت سیزده و نیم میلیون نفری صندوق بیمه سلامت همگانی را تحت پوشش نظام ارجاع قرار دهیم.

همچنین در این برنامه طی ارتباط تصویری با دکتر"اقبال شاکری" عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص گزارش عملکرد از وضعیت ایستگاه مترو پرند گفتگو شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی توضیح داد: طی جلسات اخیر مقرر شد قراردادی با پیمانکار برای تکمیل متروپرند تا پایان سال جاری بسته شود و همچنین حداکثر تا یک سال آینده مترو پرند آماده بهره برداری و استفاده شده باشد.

آخرین اخبار

جوابیه شبکه پنج به اظهارات بهروز افخمی خبر خوش برای بهبود ناوگان حمل‌ونقل عمومی سالار عقیلی و رابعه مدنی امشب مهمان «مهربانو» می شوند خبرهای خوش از پروژه مترو برای مردم اسلامشهر آموزش‌وپرورش، مهم‌ترین متولی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی «امیر نوری» پیشکسوت گوینده رادیو به «پرنیان صدا» می‌آید حرم مطهر امام خمینی (ره) میزبان «عطر عاشقی» سوییپر، هویت گم‌شده نوجوانان سرپناه‌های بیشتر پشت پرده نگاه متولیان امر کامیون های دپو شده در گمرک پرده‌برداری از راز تصادف‌های زنجیره‌ای عجیب تهران/ اعطای مرخصی تشویقی به سربازان پایتخت به مناسبت روز مادر گران شدن بنزین، شایعه یا واقعیت؟ بیان روایتی متفاوت از جنگ تحمیلی تخصیص ارز ترجیحی برای نهاده های طیور ادامه خواهد داشت روایتی متفاوت از انتظار در قاب مستند چشم به راه «شهرک رنگین کمان» با موضوع همه گیری بیماری بی‌تدبیری، مهم‌ترین دلیل تشدید آلودگی هوا/ خبر خوش تخصیص بودجه برای حل مشکل آلودگی تحلیل و تبیین رویکرد کشورهای جهان به صنعت «رمز و ارز»ها آخرین وضعیت فرهنگی کشور در برنامه دستخط راوی "شب بخیر کوچولو" مهمان پرنیان صدا می شود/ خاطرات شنیدنی مریم نشیبا از برنامه شب بخیر کوچولو و گلبانگ استشمام عطر عاشقی از شهر مقدس قم / تبیین بسترسازی امر ظهور در عطر عاشقی پروژه مترو ورامین در یک قدمی بهره‌برداری تقویت سیستم ایمنی بدن در آلودگی هوا فراز و نشیب استقلال در کورس قهرمانی راه اندازی واحد موشکی در سالهای دفاع مقدس نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده دردسر های شیرین سریال نوروزی شبکه پنج شد میوه را جایگزین وعده‌های غذایی نکنید بررسی عملکرد شورا‌ی شهر در بهبود مدیریت شهری اخلاص، رمز رستگاری خادم امام بود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها