مشاهده خبر

تعداد بازدید:40

نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده

جمعیت روستایی کشور از سال 1384 تحت پوشش سیستم نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده هستند.

برنامه «تهران 20»، بیستم دی ماه، با حضور دکتر" مسعود مشایخی" مدیرکل خدمات عمومی سلامت سازمان بیمه سلامت ایران به تشریح نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده پرداخت.

دکتر مشایخی اظهار داشت: در نظام ارائه خدمات رابطه بین ارائه دهنده و دریافت کننده خدمات مشخص است که در این میان نظام ارجاع نیز تعریف می شود. در این نظام ارجاع سامانه ای مهیه شده برای دسترسی مردم به خدمات سلامت در قالب یک مسر از پیش تعریف شده.

به بیان دیگر: هر شهروندی که نیاز به خدمات سلات دارد در اولین قدم به ارائه دهنده خدمات سلامت در سطح یک که همان پزشک عمومی است مراجعه می کنند.

مدیرکل خدمات عمومی سلامت سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: پزشکی که در سطح یک خدمات رسانی می کند، اما اگر مشکل فرد از حوزه پزشک سطح یک خارج باشد، پزشک مذکور بیمار را به پزشک سطج دو یا پزشک متخصص ارجاع می دهد. به همین ترتیب بیمار می تواند به پزشک سطح سه یا پزشک فوق تخصص ارجاع داده شود.

 دکتر" مسعود مشایخی" خاطرنشان کرد: در جمعیت روستایی از سال 1384 تمام افرادی که در روستا ها زندگی می کنند و یا شهر های زیر 20 هزار نفر به همراه تمام عشایر کشور، تحت پوشش سیستم نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده هستند.

وی افزود: برای جمعیت شهری دو استان فارس و مازندران از سال 1391 شروع شده است. برنامه داریم تا نهایتا برای سه ماه اول سال آینده جمعیت سیزده و نیم میلیون نفری صندوق بیمه سلامت همگانی را تحت پوشش نظام ارجاع قرار دهیم.

همچنین در این برنامه طی ارتباط تصویری با دکتر"اقبال شاکری" عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص گزارش عملکرد از وضعیت ایستگاه مترو پرند گفتگو شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی توضیح داد: طی جلسات اخیر مقرر شد قراردادی با پیمانکار برای تکمیل متروپرند تا پایان سال جاری بسته شود و همچنین حداکثر تا یک سال آینده مترو پرند آماده بهره برداری و استفاده شده باشد.

آخرین اخبار

برای اولین بار در رسانه ملی پخش همزمان یک مسابقه از دو شبکه تلویزیونی واکاوی و تحلیل قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت به روایت "سرچشمه" هشدار پلیس به موتورسواران؛ "پوشاندن پلاک" منجر به توقیف فاتح کادارام برای علی به یاد سلیمانی آبراهام، ابراهیم نیست چگونگی کنترل ذهن در برنامه"به خانه بر می گردیم" " قرار" شبکه پنج درتاسوعا و عاشورای حسینی (ع) فردا و پس فردا اوج مراسمات در سطح معابر پایتخت جزئیاتی از عملیات مهندسی منافقین در مستند"هاری" بازپخش گفتگوی زنده یاد دکتر عادل آذر بررسی وضعیت راه های مواصلاتی کشور زندگی مجاهدانه شیخ فضل الله نوری در مستند "مشروعه بردار حرم عبدالعظیم الحسنی (ع) میزبان عطر عاشقی می شود همایش شیرخوارگان حسینی در آستان عبدالعظیم (ع) تاریخچه عزاداری محرم در ایران به روایت"معزا" داستان یک شهر به پایان رسید، بازپخش رسم عاشقی در ماه محرم روایت قصص صحابه سید الشهدا (ع) در عقیق بررسی سیل فیروزکوه و امامزاده داوود (ع) در "برنامه تهران ۲۰" سه انتصاب جدید در شبکه پنج سیما فقر فروش در شبکه پنج ویژه برنامه های شبکه پنج در ماه محرم فیلم سینمایی جدید «منافق» جمعه 7 مرداد فیلم سینمایی «زباله» جمعه 7 مرداد فیلم سینمایی «دوست ربات من» پنج‌شنبه 6 مرداد اشکان اشتیاق مهمان امشب «شب فیروزه‌ای»/ از «سه در چهار» تا «پلاک 13» تماشای "سه کله پوک" از آنتن شبکه پنج تماشای "خشت خصم" چالش‌های فدراسیون فوتبال در روزهای منتهی به جام جهانی تقدیر از شبکه پنج سیما در جشنواره فناوری نانو و رسانه

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها