مشاهده خبر

تعداد بازدید:14

اخلاص، رمز رستگاری خادم امام بود

عکاس اختصاصی و کارگردان مستند حاج عیسی در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما درباره حاج عیسی خدمتکار امام خمینی (ره) توضیحاتی دادند.

رضا فراهانی محافظ و عکاس اختصاصی امام خمینی(ره) در برنامه «سلام تهران» با اشاره به خاطرات خود از حاج عیسی یار قدیمی و خادم امام، گفت: یک روز حاج احمد آقا به من گفت که یک نفر برای کمک به امام می‌خواهم. بنده استاد خود را معرفی کردم، و کارگری که با امام در نجف بود هم حاج عیسی را معرفی کرد. این دو برای  خدمت نزد امام ماندگار شدند. چند سالی گذشت و حسین آقا رفت و حاج عیسی متولی انجام همه کارهای مرتبط با امام بود.

محافظ و عکاس امام با بیان اینکه حاج عیسی پیش از آن، در میدان شوش تهران جگرکی داشت، تصریح کرد: او پیرمرد نورانی و با خدایی بود. حاج احمد آقا تعریف می‌کرد که یک روز می‌بیند که امام در دعای بعد از نماز، از خدا می‌خواهد که او را با حاج عیسی محشور کند. حاج احمد آقا گفت: از امام پرسیدم که پدر جان، همه می‌خواهند با شما محشور شوند، شما چرا می‌خواهی با عیسی محشور شوی؟ امام پاسخ می‌دهند که حاج عیسی نورانیت خاصی دارد. امام می‌فرمایند: نشد شبی برای نماز بیدار شوم و حاج عیسی زودتر از من بیدار نشده باشد. حاج عیسی عاشق امام بود. شب‌های زمستان، جماران پر از برف می‌شد، حاج عیسی قبل از اینکه امام بیدار شوند، برف‌های حیاط و محل عبور حضرت امام را پارو می‌کرد. امام بسیار ایشان را دوست داشت. او از سال ۵۹ نزد امام آمد و تا پایان عمر با برکت امام، به ایشان خدمت کرد. جزو نزدیک‌ترین افراد به امام بود که کارهای شخصی ایشان را انجام می‌داد.

محافظ امام با اشاره به منزل کوچک حاج عیسی در میدان خراسان و تصمیمی که امام برای خرید خانه برای او با هزینه شخصی خودشان گرفته بودند، اظهار داشت: حاج عیسی به هیچ وجه راضی نشد که امام این کار را انجام دهند. هر شب در جماران بود و یک شب در هفته به منزل خود سر می‌زد. حاج عیسی یک بار به نردبام رفته بود که به زمین افتاد و دچار شکستگی در ناحیه گردن شد. ۱۳ روز در بیمارستان بستری بود و از من خواست او را به دیدار امام ببرم تا حالش زودتر خوب شود. او را به جماران آوردم، اما برای اینکه امام او را در این وضع نبیند و نگران نشود، از حاج عیسی خواستم تا از انتهای حیاط نظاره‌گر امام باشد. اما امام ایشان را دیدند و بعد از اظهار لطف، تأکید کردند برای شفای حاج عیسی خیلی دعا کردم. آن عکس معروف سه نفره امام، حاج احمد و حاج عیسی را هم ناگهانی از آنها گرفتم. حاج احمد آقا همیشه برای اقتدا به حاج عیسی در گوشه‌ای از حیاط کمین می‌کرد.

پیمان سلیمانی کارگردان مستند حاج عیسی با بیان اینکه برخی نزدیک امام بودند اما مسیرشان از امام جدا شد، گفت: کار حاج عیسی که یک جگرفروشی داشته به جایی رسید که مورد لطف و دعای خیر امام قرار گرفت. بدن مطهر امام را حاج عیسی غسل داد. وقتی از او پرسیدم که چرا پیش امام رفتی؟، پاسخ داد: در کار قبلی‌ام که جگرفروشی بود، در بعضی جگر گاو و گوسفند با هم قاطی می‌شد و باعث نارضایتی مردم می‌شد. همیشه از خدا می‌خواستم که یک کسب‌وکار دیگری را نصیب من کند. حاج عیسی، آشنایی و خدمت به امام را منتصب به خدا می‌دانست.

وی با اشاره به اینکه حاج عیسی از مخلص‌ترین افراد نزد امام بوده است، گفت: روز اول ساخت مستند، حجت الاسلام سید علی خمینی فرزند حاج احمد آقا آمد و به حاج عیسی گفت: حتماً باید در مقابل دوربین دست شما را ببوسم. امام هم می‌دانستند که حاج عیسی چقدر انسان مخلصی بوده است. او سواد قرآنی داشت، اما با اخلاص به چنین جایگاهی رسید. در ایامی که برای ساخت مستند در خدمتش بودیم، مناعت طبع ایشان را دیدم. سید احمد بهاء‌الدینی تعریف می‌کرد که ما بعد از ارتحال حضرت امام(ره) به دستور حاج احمد آقا مراسم زیارت عاشورا برگزار می‌کردیم. مدتی این مراسم برگزار نشد، امام به خواب حاج عیسی آمده و به او گفته بود که این مراسم را برگزار کنید. من هم می‌آیم. ارادت ایشان به امام و رهبر معظم انقلاب بی‌نظیر بود. او تا چهل روز بعد از رحلت امام خمینی(ره) در اتاق ایشان به سوگ نشست و عزاداری کرد.

گفتنی است برنامه «سلام تهران» برنامه صبحگاهی گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۶:۳۰ تا ۹ صبح با بخش‌های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی با اجرای مصطفی امامی و صدیقه مرادی روی آنتن شبکه پنج می‌رود.

آخرین اخبار

برای اولین بار در رسانه ملی پخش همزمان یک مسابقه از دو شبکه تلویزیونی واکاوی و تحلیل قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت به روایت "سرچشمه" هشدار پلیس به موتورسواران؛ "پوشاندن پلاک" منجر به توقیف فاتح کادارام برای علی به یاد سلیمانی آبراهام، ابراهیم نیست چگونگی کنترل ذهن در برنامه"به خانه بر می گردیم" " قرار" شبکه پنج درتاسوعا و عاشورای حسینی (ع) فردا و پس فردا اوج مراسمات در سطح معابر پایتخت جزئیاتی از عملیات مهندسی منافقین در مستند"هاری" بازپخش گفتگوی زنده یاد دکتر عادل آذر بررسی وضعیت راه های مواصلاتی کشور زندگی مجاهدانه شیخ فضل الله نوری در مستند "مشروعه بردار حرم عبدالعظیم الحسنی (ع) میزبان عطر عاشقی می شود همایش شیرخوارگان حسینی در آستان عبدالعظیم (ع) تاریخچه عزاداری محرم در ایران به روایت"معزا" داستان یک شهر به پایان رسید، بازپخش رسم عاشقی در ماه محرم روایت قصص صحابه سید الشهدا (ع) در عقیق بررسی سیل فیروزکوه و امامزاده داوود (ع) در "برنامه تهران ۲۰" سه انتصاب جدید در شبکه پنج سیما فقر فروش در شبکه پنج ویژه برنامه های شبکه پنج در ماه محرم فیلم سینمایی جدید «منافق» جمعه 7 مرداد فیلم سینمایی «زباله» جمعه 7 مرداد فیلم سینمایی «دوست ربات من» پنج‌شنبه 6 مرداد اشکان اشتیاق مهمان امشب «شب فیروزه‌ای»/ از «سه در چهار» تا «پلاک 13» تماشای "سه کله پوک" از آنتن شبکه پنج تماشای "خشت خصم" چالش‌های فدراسیون فوتبال در روزهای منتهی به جام جهانی تقدیر از شبکه پنج سیما در جشنواره فناوری نانو و رسانه

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها