مشاهده خبر

تعداد بازدید:7

اخلاص، رمز رستگاری خادم امام بود

عکاس اختصاصی و کارگردان مستند حاج عیسی در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما درباره حاج عیسی خدمتکار امام خمینی (ره) توضیحاتی دادند.

رضا فراهانی محافظ و عکاس اختصاصی امام خمینی(ره) در برنامه «سلام تهران» با اشاره به خاطرات خود از حاج عیسی یار قدیمی و خادم امام، گفت: یک روز حاج احمد آقا به من گفت که یک نفر برای کمک به امام می‌خواهم. بنده استاد خود را معرفی کردم، و کارگری که با امام در نجف بود هم حاج عیسی را معرفی کرد. این دو برای  خدمت نزد امام ماندگار شدند. چند سالی گذشت و حسین آقا رفت و حاج عیسی متولی انجام همه کارهای مرتبط با امام بود.

محافظ و عکاس امام با بیان اینکه حاج عیسی پیش از آن، در میدان شوش تهران جگرکی داشت، تصریح کرد: او پیرمرد نورانی و با خدایی بود. حاج احمد آقا تعریف می‌کرد که یک روز می‌بیند که امام در دعای بعد از نماز، از خدا می‌خواهد که او را با حاج عیسی محشور کند. حاج احمد آقا گفت: از امام پرسیدم که پدر جان، همه می‌خواهند با شما محشور شوند، شما چرا می‌خواهی با عیسی محشور شوی؟ امام پاسخ می‌دهند که حاج عیسی نورانیت خاصی دارد. امام می‌فرمایند: نشد شبی برای نماز بیدار شوم و حاج عیسی زودتر از من بیدار نشده باشد. حاج عیسی عاشق امام بود. شب‌های زمستان، جماران پر از برف می‌شد، حاج عیسی قبل از اینکه امام بیدار شوند، برف‌های حیاط و محل عبور حضرت امام را پارو می‌کرد. امام بسیار ایشان را دوست داشت. او از سال ۵۹ نزد امام آمد و تا پایان عمر با برکت امام، به ایشان خدمت کرد. جزو نزدیک‌ترین افراد به امام بود که کارهای شخصی ایشان را انجام می‌داد.

محافظ امام با اشاره به منزل کوچک حاج عیسی در میدان خراسان و تصمیمی که امام برای خرید خانه برای او با هزینه شخصی خودشان گرفته بودند، اظهار داشت: حاج عیسی به هیچ وجه راضی نشد که امام این کار را انجام دهند. هر شب در جماران بود و یک شب در هفته به منزل خود سر می‌زد. حاج عیسی یک بار به نردبام رفته بود که به زمین افتاد و دچار شکستگی در ناحیه گردن شد. ۱۳ روز در بیمارستان بستری بود و از من خواست او را به دیدار امام ببرم تا حالش زودتر خوب شود. او را به جماران آوردم، اما برای اینکه امام او را در این وضع نبیند و نگران نشود، از حاج عیسی خواستم تا از انتهای حیاط نظاره‌گر امام باشد. اما امام ایشان را دیدند و بعد از اظهار لطف، تأکید کردند برای شفای حاج عیسی خیلی دعا کردم. آن عکس معروف سه نفره امام، حاج احمد و حاج عیسی را هم ناگهانی از آنها گرفتم. حاج احمد آقا همیشه برای اقتدا به حاج عیسی در گوشه‌ای از حیاط کمین می‌کرد.

پیمان سلیمانی کارگردان مستند حاج عیسی با بیان اینکه برخی نزدیک امام بودند اما مسیرشان از امام جدا شد، گفت: کار حاج عیسی که یک جگرفروشی داشته به جایی رسید که مورد لطف و دعای خیر امام قرار گرفت. بدن مطهر امام را حاج عیسی غسل داد. وقتی از او پرسیدم که چرا پیش امام رفتی؟، پاسخ داد: در کار قبلی‌ام که جگرفروشی بود، در بعضی جگر گاو و گوسفند با هم قاطی می‌شد و باعث نارضایتی مردم می‌شد. همیشه از خدا می‌خواستم که یک کسب‌وکار دیگری را نصیب من کند. حاج عیسی، آشنایی و خدمت به امام را منتصب به خدا می‌دانست.

وی با اشاره به اینکه حاج عیسی از مخلص‌ترین افراد نزد امام بوده است، گفت: روز اول ساخت مستند، حجت الاسلام سید علی خمینی فرزند حاج احمد آقا آمد و به حاج عیسی گفت: حتماً باید در مقابل دوربین دست شما را ببوسم. امام هم می‌دانستند که حاج عیسی چقدر انسان مخلصی بوده است. او سواد قرآنی داشت، اما با اخلاص به چنین جایگاهی رسید. در ایامی که برای ساخت مستند در خدمتش بودیم، مناعت طبع ایشان را دیدم. سید احمد بهاء‌الدینی تعریف می‌کرد که ما بعد از ارتحال حضرت امام(ره) به دستور حاج احمد آقا مراسم زیارت عاشورا برگزار می‌کردیم. مدتی این مراسم برگزار نشد، امام به خواب حاج عیسی آمده و به او گفته بود که این مراسم را برگزار کنید. من هم می‌آیم. ارادت ایشان به امام و رهبر معظم انقلاب بی‌نظیر بود. او تا چهل روز بعد از رحلت امام خمینی(ره) در اتاق ایشان به سوگ نشست و عزاداری کرد.

گفتنی است برنامه «سلام تهران» برنامه صبحگاهی گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۶:۳۰ تا ۹ صبح با بخش‌های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی با اجرای مصطفی امامی و صدیقه مرادی روی آنتن شبکه پنج می‌رود.

آخرین اخبار

جوابیه شبکه پنج به اظهارات بهروز افخمی خبر خوش برای بهبود ناوگان حمل‌ونقل عمومی سالار عقیلی و رابعه مدنی امشب مهمان «مهربانو» می شوند خبرهای خوش از پروژه مترو برای مردم اسلامشهر آموزش‌وپرورش، مهم‌ترین متولی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی «امیر نوری» پیشکسوت گوینده رادیو به «پرنیان صدا» می‌آید حرم مطهر امام خمینی (ره) میزبان «عطر عاشقی» سوییپر، هویت گم‌شده نوجوانان سرپناه‌های بیشتر پشت پرده نگاه متولیان امر کامیون های دپو شده در گمرک پرده‌برداری از راز تصادف‌های زنجیره‌ای عجیب تهران/ اعطای مرخصی تشویقی به سربازان پایتخت به مناسبت روز مادر گران شدن بنزین، شایعه یا واقعیت؟ بیان روایتی متفاوت از جنگ تحمیلی تخصیص ارز ترجیحی برای نهاده های طیور ادامه خواهد داشت روایتی متفاوت از انتظار در قاب مستند چشم به راه «شهرک رنگین کمان» با موضوع همه گیری بیماری بی‌تدبیری، مهم‌ترین دلیل تشدید آلودگی هوا/ خبر خوش تخصیص بودجه برای حل مشکل آلودگی تحلیل و تبیین رویکرد کشورهای جهان به صنعت «رمز و ارز»ها آخرین وضعیت فرهنگی کشور در برنامه دستخط راوی "شب بخیر کوچولو" مهمان پرنیان صدا می شود/ خاطرات شنیدنی مریم نشیبا از برنامه شب بخیر کوچولو و گلبانگ استشمام عطر عاشقی از شهر مقدس قم / تبیین بسترسازی امر ظهور در عطر عاشقی پروژه مترو ورامین در یک قدمی بهره‌برداری تقویت سیستم ایمنی بدن در آلودگی هوا فراز و نشیب استقلال در کورس قهرمانی راه اندازی واحد موشکی در سالهای دفاع مقدس نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده دردسر های شیرین سریال نوروزی شبکه پنج شد میوه را جایگزین وعده‌های غذایی نکنید بررسی عملکرد شورا‌ی شهر در بهبود مدیریت شهری اخلاص، رمز رستگاری خادم امام بود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها