مشاهده خبر

تعداد بازدید:101

وضعیت معیشتی فعلی جامعه، وضعیت مناسبی نیست

برنامه " تهران 20"، هجدهم دی ماه، با حضور دکتر" داریوش ابوحمزه" معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تشریح خدمات پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان پرداخت.

در ابتدای برنامه دکتر" داریوش ابوحمزه" در خصوص سامانه رفاه ایرانیان توضیح داد: سعی شده در این سامانه با استفاده از فعالیت های روزمره مردم، اطلاعاتی را که بر اساس کد ملی در دستگاه های حاکمیتی، به ثبت رسیده، تجمیع شود.

داریوش ابوحمزه در پاسخ به سوال مجری برنامه با مضمون آن که اگر مردم اعتراضی را نسبت به دهک بندی اقتصادی خود دارند باید به کجا مراجعه کنند؟ اظهار داشت: اگر شکایت مرتبط با یارانه ها باشد می توانند با مراجعه به سامانه www.hemayat.mcls.gov.ir  که متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است شکایاتشان را ثبت نمایند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به آن که وضعیت معیشتی فعلی جامعه، وضعیت مناسبی نیست، افزود: سفره مردم در دهه نود، طبق آمارهای رسمی کشور حدود 25 الی 30 درصد کوچک شده است.

وی ادامه داد: میانگین خط فقر در کشور برای یک خانوار چهار نفره به طور تقریبی به کمی بیشتر از 4 میلیون تومان رسیده است. که این آمار برای تهران با همین شرایط، نزدیک به 5 میلیون تومان محاسبه می شود.

آخرین اخبار

برای اولین بار در رسانه ملی پخش همزمان یک مسابقه از دو شبکه تلویزیونی واکاوی و تحلیل قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت به روایت "سرچشمه" هشدار پلیس به موتورسواران؛ "پوشاندن پلاک" منجر به توقیف فاتح کادارام برای علی به یاد سلیمانی آبراهام، ابراهیم نیست چگونگی کنترل ذهن در برنامه"به خانه بر می گردیم" " قرار" شبکه پنج درتاسوعا و عاشورای حسینی (ع) فردا و پس فردا اوج مراسمات در سطح معابر پایتخت جزئیاتی از عملیات مهندسی منافقین در مستند"هاری" بازپخش گفتگوی زنده یاد دکتر عادل آذر بررسی وضعیت راه های مواصلاتی کشور زندگی مجاهدانه شیخ فضل الله نوری در مستند "مشروعه بردار حرم عبدالعظیم الحسنی (ع) میزبان عطر عاشقی می شود همایش شیرخوارگان حسینی در آستان عبدالعظیم (ع) تاریخچه عزاداری محرم در ایران به روایت"معزا" داستان یک شهر به پایان رسید، بازپخش رسم عاشقی در ماه محرم روایت قصص صحابه سید الشهدا (ع) در عقیق بررسی سیل فیروزکوه و امامزاده داوود (ع) در "برنامه تهران ۲۰" سه انتصاب جدید در شبکه پنج سیما فقر فروش در شبکه پنج ویژه برنامه های شبکه پنج در ماه محرم فیلم سینمایی جدید «منافق» جمعه 7 مرداد فیلم سینمایی «زباله» جمعه 7 مرداد فیلم سینمایی «دوست ربات من» پنج‌شنبه 6 مرداد اشکان اشتیاق مهمان امشب «شب فیروزه‌ای»/ از «سه در چهار» تا «پلاک 13» تماشای "سه کله پوک" از آنتن شبکه پنج تماشای "خشت خصم" چالش‌های فدراسیون فوتبال در روزهای منتهی به جام جهانی تقدیر از شبکه پنج سیما در جشنواره فناوری نانو و رسانه

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها