مشاهده خبر

تعداد بازدید:13

بسیج امروز، بسیج علمی و فرهنگی است

معاون فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما، فعالیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای بسیج را تشریح کرد.

سردار عبدالرضا آزادی، با حضور در برنامه «سلام تهران»، با بیان اینکه بسیج از مردم، با مردم و برای مردم است، گفت: متن بسیج را مردم تشکیل می‌دهند.

معاون فرهنگی هنری بسیج با اشاره به عوامل جذب جوانان به این تشکل مردمی، افزود: انگیزه الهی، بسیجیان را به دفاع و خدمتگزاری به مردم سوق می‌دهد و معاونت فرهنگی هنری بسیج هم تقویت همین انگیزه معنوی را بر عهده دارد.

سردار آزادی با اشاره به خدمات بسیج در عرصه‌های مختلف از جمله سازندگی، فرهنگی و اجتماعی، گفت: هم اکنون جوانان متناسب با استعداد و علاقه‌مندی خود در سازمان بسیج فعالیت می‌کند.
بسیج امروز فقط بسیج دفاعی و نظامی نیست، بلکه بسیج علمی، فرهنگی و سازندگی است.

معاون سازمان بسیج مستضعفین تربیت هنرمندان نسل جدید، حفظ سرود و نواهای انقلابی با بیش از ۲ هزار گروه سرود در سراسر کشور را از جمله فعالیت‌های فرهنگی و هنری بسیج عنوان کرد که در مناسبت‌های مختلف مثل نیمه شعبان، دهه فجر، عید نوروز و هفته بسیج به اجرای برنامه می‌پردازند.

سردار آزادی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های زیاد بسیج در بخش‌های رسانه ای و فضای مجازی، تصریح کرد: جوانان بسیجی، دسته‌های سایبری و گروه‌های تولید محتوا در فضای مجازی دارند و تلاش خوبی برای فعالیت‌های فرهنگی هنری بسیجیان در تهران شکل گرفته است که یکی از نمونه‌های آن برگزاری بیش از ۴۰ نمایشگاه هنری و اجرای تئاتر و سرود توسط بسیجیان تهران است.

معاون سازمان بسیج مستضعفین معدل فعالیت‌های فرهنگی این تشکل مردمی در تهران را بالاتر از معدل کشوری دانست و افزود: نیروهای بسیجی اهتمام ویژه‌ای برای زنده‌ نگه‌داشتن شعائر انقلابی به زبان هنر دارند. فصل مشترک اقشار مختلف مردم در بسیج، اعتقاد آنها به انقلاب و نظام است.

سردار آزادی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه توجه بسیج به ظواهر افراد است یا تفکر و روحیه آنها، گفت: ما در بسیج به سیرت انسان‌ها توجه داریم نه صورت؛ همه اقشار مردم می‌توانند در بسیج حضور داشته باشند و از انقلاب خود حفاظت نمایند.

وی با اشاره به تدوین سند 10 ساله بسیج مطابق با بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب، افزود: این سند به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است و در حال حاضر مشغول تدوین برنامه ۵ ساله اجرایی آن هستیم.

سردار آزادی در پایان به درخواست مجری برنامه سلام تهران، با اعطای مرخصی 72 ساعته به سربازان مجموعه معاونت فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت هفته بسیج موافقت کرد‌.

گفتنی است برنامه «سلام تهران» برنامه صبحگاهی گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۶:۳۰ تا ۹ صبح با بخش‌های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی با اجرای مصطفی امامی و صدیقه مرادی روی آنتن شبکه پنج می‌رود.

 

آخرین اخبار

شهرآورد 97 پرگل خواهد بود شاباجی خانم مهمان پرنیان صدا می شود سه کمدین در یک قاب خاطره نخبه علمی از دیدار با رهبر انقلاب پخش مستند " مجتهد ایلامی" از شبکه پنج تهرانی‌ها در مصرف گاز خانگی رکورد زدند درآمد هزار میلیاردی یک ادعاست نقش سردار شهید سلیمانی در تسریع افول آمریکا تماشای اسرار سینمایی "اسکویی دو" در شبکه پنج مرکز آمار ایرانیان متولی دهک بندی درآمدی است سایه روشن آمایش جمعیت در بریتانیا راهکارهای عملیاتی برای توسعه مشاغل کوچک و خانگی "گلخونه" شبکه پنج را به تماشا بنشینید در تهران مازوت سوزی نداریم آغاز عملیات احداث بیمارستان قلب شهریار بسیج امروز، بسیج علمی و فرهنگی است مستربین به شبکه پنج می آید «عطر عاشقی» از حرم مطهر رضوی بسیجی بودن منوط به داشتن ظاهر بسیجی نیست ورود "رمزارز"ها به شبکه پنج دولت آقای روحانی اراده‌ای برای تأمین آب زاینده‌رود نداشت/ منتفی شدن استقراض از بانک مرکزی در دولت جدید حمایت امیدوارکننده بسیج و سپاه از بانوان رزمی‌کار تزریق ۱۰۰ میلیون واکسن کرونا طی ۱۰۰ روز بازیکن سابق پرسپولیس در سلام تهران؛ وضعیت سرخ‌پوشان بحرانی نیست/ طارمی دیر آمد و زود رفت اطلاعیه شبکه پنج درخصوص انتشار مطلب موهن فصل سوم سریال خارجی باج روی آنتن می رود ترافیکی که به دپو شهرت دارد و تلفن‌هایی که آنتن نمی‌دهد در "سلام تهران" مطرح شد: تبدیل ایده به محصول در مراکز رشد سپاه محمد رسول‌الله عذر خواهی مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران از مردم پخش آخرین قسمت و پشت صحنه روزگار جوانی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها