مشاهده خبر

تعداد بازدید:14

تزریق ۱۰۰ میلیون واکسن کرونا طی ۱۰۰ روز

برنامه " تهران 20"، سی آبان ماه، با حضور دکتر"حسین قناعتی" ریس دانشگاه علوم پزشکی تهران به بررسی عملکرد وزارت بهداشت در تزریق ۱۰۰ میلیون واکسن کرونا طی ۱۰۰ روز پرداخت.

دکتر"حسین قناعتی" در پاسخ به سوال مجری با مضمون چه تعداد از افراد دو دوز واکسن زده اند؟ توضیح داد: وقتی دولت آقای رئیسی بر سرکار آمده بود حدود 4% دو دوز و زیر 10% یک دوز از واکسن را دریافت کرده بودند، اما در حال حاضر میزان واکسیناسیون برای دریافت دوز اول نزدیک به 80% رسیده و حدود 50% جامعه هدف نیز دوز دوم را دریافت کرده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه تصریح کرد: تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا در موج پنجم به صورت رسمی نزدیک به 500 تا 600 نفر هم رسیده بود. اما هم اکنون شاهد افت چشمگیری در آمار فوتی های ناشی از ابلا به کرونا در کشورمان هستیم.
دکتر"حسین قناعتی" افزود: آمار ها گویای آن است که واکسن میزان مرگ را برای افرادی که واکسینه شده اند تا 10 برابر کاهش می دهد، این به نسبت افرادی است که واکسن دریافت نکرده اند.
همچنین در این برنامه طی ارتباط تلفنی با "ولی اسماعیلی" رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص مستمری بگیرانی که نیاز مالی ندارند اما اط نهایی هایی مانند کمیته امام خمینی(ره) یا سازمان بهزیستی مستمری دریافت می کنند، گفتگو شد.
"ولی اسماعیلی" در این خصوص هفته گذشته به برنامه "تهران 20" وعده ای داد که تحقیقات لازم را انجام می دهد و پاسخ را ظرف مدت یک هفته به اطلاع مردم می رساند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: با بررسی های صورت گرفته، شصت هزار نفر بین دهک 8 تا 10 (وضعیت مالی خوب) هستند که از کمیته امداد امام خمینی(ره) مستمری دریافت می کنند که حدودا 27 هزار خانوار می شوند.
"ولی اسماعیلی" در پاسخ به سوال مجری با مضمون آن که با تشخیص جمعیت حدودی مستمری بگیرانی که نیازمند نیستند چگونه اشخاصشان شناسایی نشدند؟ توضیح داد: همکاران ما اخیرا یک سامانه امداد هوشمند درآمد راه اندازی کرده اند که به بیست و هفت سرور اطلاعاتی متصل هستند و قول داده اند که تا دو ماه، انحراف آمارهایی که هست را برطرف و مستمری بگیران دهک های بالای جامعه را حذف کنند.

آخرین اخبار

شهرآورد 97 پرگل خواهد بود شاباجی خانم مهمان پرنیان صدا می شود سه کمدین در یک قاب خاطره نخبه علمی از دیدار با رهبر انقلاب پخش مستند " مجتهد ایلامی" از شبکه پنج تهرانی‌ها در مصرف گاز خانگی رکورد زدند درآمد هزار میلیاردی یک ادعاست نقش سردار شهید سلیمانی در تسریع افول آمریکا تماشای اسرار سینمایی "اسکویی دو" در شبکه پنج مرکز آمار ایرانیان متولی دهک بندی درآمدی است سایه روشن آمایش جمعیت در بریتانیا راهکارهای عملیاتی برای توسعه مشاغل کوچک و خانگی "گلخونه" شبکه پنج را به تماشا بنشینید در تهران مازوت سوزی نداریم آغاز عملیات احداث بیمارستان قلب شهریار بسیج امروز، بسیج علمی و فرهنگی است مستربین به شبکه پنج می آید «عطر عاشقی» از حرم مطهر رضوی بسیجی بودن منوط به داشتن ظاهر بسیجی نیست ورود "رمزارز"ها به شبکه پنج دولت آقای روحانی اراده‌ای برای تأمین آب زاینده‌رود نداشت/ منتفی شدن استقراض از بانک مرکزی در دولت جدید حمایت امیدوارکننده بسیج و سپاه از بانوان رزمی‌کار تزریق ۱۰۰ میلیون واکسن کرونا طی ۱۰۰ روز بازیکن سابق پرسپولیس در سلام تهران؛ وضعیت سرخ‌پوشان بحرانی نیست/ طارمی دیر آمد و زود رفت اطلاعیه شبکه پنج درخصوص انتشار مطلب موهن فصل سوم سریال خارجی باج روی آنتن می رود ترافیکی که به دپو شهرت دارد و تلفن‌هایی که آنتن نمی‌دهد در "سلام تهران" مطرح شد: تبدیل ایده به محصول در مراکز رشد سپاه محمد رسول‌الله عذر خواهی مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران از مردم پخش آخرین قسمت و پشت صحنه روزگار جوانی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها