مشاهده خبر

تعداد بازدید:45

صرافی نیکسون و شرکا

مستند تحلیلی "صرافی نیکسون و شرکا" به تهیه کنندگی سعید فضل زرندی و کارگردانی محمد فریدونی با موضوع بررسی منافع اقتصادی کشور امریکا در دنیا امشب (شنبه 25 اردیبهشت ماه) ساعت 21:40 از شبکه پنج سیما پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، این مستند به تبیین و واکاوی منافع کشور امریکا در دنیا می پردازد. همچنین بررسی مصداق های عینی نقض عهد در نگاه نداشتن نسبت های اقتصادی طلا و دلار و ایجاد بحران های شدید اقتصادی نیز به تصویر کشیده می شود.

" صرافی نیکسون و شرکا " روایت تحمیل سیاست های اقتصادی امریکا بعد از جنگ جهانی در دنیاست. امریکا به عنوان قطب اقتصادی جهان متعهد می شود که دلار را به میزان مشخص و معادل طلا چاپ کند ولی دوازده برابربیشتر چاپ می کند. کشوری مانند فرانسه شک می کند و همه دلارهایشان را به طلا تبدیل می کنند تا جایی که نیکسون ( رئیس جمهور وقت آمریکا) اعلام می کند دیگر این برابری برقرار نیست و این اتقاف باعث تلاطم و تورم در کل جهان می شود.

مستند "صرافی نیکسون و شرکا" کاری از موسسه سفیر فیلم با همکاری گروه سیاسی شبکه پنج سیما است.

آخرین اخبار

تهرانی‌ها در مصرف گاز خانگی رکورد زدند درآمد هزار میلیاردی یک ادعاست نقش سردار شهید سلیمانی در تسریع افول آمریکا تماشای اسرار سینمایی "اسکویی دو" در شبکه پنج مرکز آمار ایرانیان متولی دهک بندی درآمدی است سایه روشن آمایش جمعیت در بریتانیا راهکارهای عملیاتی برای توسعه مشاغل کوچک و خانگی "گلخونه" شبکه پنج را به تماشا بنشینید در تهران مازوت سوزی نداریم آغاز عملیات احداث بیمارستان قلب شهریار بسیج امروز، بسیج علمی و فرهنگی است مستربین به شبکه پنج می آید «عطر عاشقی» از حرم مطهر رضوی بسیجی بودن منوط به داشتن ظاهر بسیجی نیست ورود "رمزارز"ها به شبکه پنج دولت آقای روحانی اراده‌ای برای تأمین آب زاینده‌رود نداشت/ منتفی شدن استقراض از بانک مرکزی در دولت جدید حمایت امیدوارکننده بسیج و سپاه از بانوان رزمی‌کار تزریق ۱۰۰ میلیون واکسن کرونا طی ۱۰۰ روز بازیکن سابق پرسپولیس در سلام تهران؛ وضعیت سرخ‌پوشان بحرانی نیست/ طارمی دیر آمد و زود رفت اطلاعیه شبکه پنج درخصوص انتشار مطلب موهن فصل سوم سریال خارجی باج روی آنتن می رود ترافیکی که به دپو شهرت دارد و تلفن‌هایی که آنتن نمی‌دهد در "سلام تهران" مطرح شد: تبدیل ایده به محصول در مراکز رشد سپاه محمد رسول‌الله عذر خواهی مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران از مردم پخش آخرین قسمت و پشت صحنه روزگار جوانی لزوم همکاری آموزش و پرورش برای ترویج فرهنگ کتابخوانی کارنامه هنری بازیگر روزگار جوانی «بهروز رضوی» مهمان «پرنیان صدا» می شود بانوان ایرانی پیش از اسلام هم حجاب داشتند مفهوم لقب کریمه چیست؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها