مشاهده خبر

تعداد بازدید:54

معرفی کتاب "پاریس پاریس" در برنامه "به خانه بر می‌گردیم"

برنامه "به خانه بر می‌گردیم" امروز سه شنبه 24 تیرماه با موضوع مولفه های زندگی عفیفانه بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما،این برنامه که از ابتدای هفته به مناسبت هفته حجاب و عفاف ، زندگی عفیفانه را موضوع خود قرار داده، امروز با دعوت از دکتر فائزه عظیم‌زاده اردبیلی استاد دانشگاه در مورد مولفه‌های زندگی عفیفانه دقایقی را با بینندگان این برنامه به گفت‌وگو خواهد نشست.

در بخش کتابخوانی برنامه امروز ، چهارمین کتاب این هفته به نام "پاریس پاریس" معرفی و بخش‌هایی از آن خوانده خواهد شد. این کتاب دومین کتاب از سعید تشکری بعد از" اوسنه گوهرشاد" است که روز شنبه در این برنامه معرفی شد. در معرفی این کتاب ۳۵۲ صفحه‌ای می‌توان گفت: درون‌مایۀ داستان، سودای‌ پاریسی‌‌کردن شهر مشهد به‌وسیلۀ‌ کشف حجاب زنان و در ادامه، اتفاقات مسجد گوهرشاد در سال 1314 است که در زمان حکومت رضاخان و نخست‌وزیری‌ محمدعلی‌ فروغی‌ رخ داده است.

"پاریس‌پاریس" اثری داستانی و روایتی‌ خواندنی‌ از مجموعه حوادثی است که به کشتار مردم مظلوم در مسجد گوهرشاد منجر شد. تشکری در این کتاب به‌خوبی توانسته است چهرۀ واقعی استثمار و استعمار را به تصویر بکشد. زبان روایی‌ ساده و صمیمی، استفاده از زاویۀ دید سوم شخص در بیان دیالوگ‌ها، خط داستانی‌ تودرتو و زنجیروار و نیز انسجام روایی‌ از ویژگی‌های این اثر به حساب می‌آیند که بر گیرایی و جذابیت و اثرگذاری آن افزوده است.

علاوه بر بخش های گفته شده ، در برنامه امروز در میز پزشکی برنامه دکتر امیرعلی سهراب‌پور فوق‌تخصص گوارش و کبد درباره بیماری‌های این حوزه صحبت و به سوالات بینندگان پاسخ خواهد داد و در آشپزخانه امروز هم سپیده عظیمی آموزش مرنگ پفکی را برای بینندگان برنامه به خانه بر می‌گردیم تدارک دیده و در بخش هنری نیز فاطمه فصیح‌مطلب آموزش تزیین ساق دست با پولک و منجوق را تقدیم بینندگان می‌کند.

برنامه "به خانه بر می‌گردیم" کاری از گروه خانواده و کودک است که امروز حوالی ساعت ۱۶:۴۵ با اجرای قاسم بی‌نیاز و ژیلا امیرشاهی از شبکه ۵ سیما پخش خواهد شد.

آخرین اخبار

فرمانده مرزبانی کل کشور مهمان " چهل ستون" می شود مدافعان حرم همان جوانان دفاع‌مقدس هستند واکاوی و ریشه یابی ابتلا به اعتیاد در برنامه " شکلات تلخ" روایت مقاومت مدافعان شهر در شبکه پنج سیما فرمانده سپاه قم مهمان " چهل ستون" می شود «تهرانگرد» در هفته دفاع مقدس به باغ موزه دفاع مقدس می رود امروز می‌توانیم حتی سواد نظامی صادر کنیم یاد خاطره عملیات کمان ۹۹ و اچ ۳ هنوز باعث غرور می‌شود بررسی نقش دفاع مقدس در زمینه سازی ظهور قطعات تحریم شده را خودمان می‌سازیم فصل دوم "شهر امن" به زودی روی آنتن می‌رود همسان سازی حقوق بازنشستگان از قانون تا اجرا آسیب شناسی معضل اعتیاد در کودکان و نوجوانان سخنگوی ارشد ستاد کل نیروهای مسلح امشب مهمان " چهل ستون" می شود از زباله گردی تا بازیافت اطلاعات مهم دیجیتالی روایتی متفاوت از اقتدار نظامی در مستند " پای دیوار مرز" روایت اعتیاد یک ورزشکار حرفه ای در« شکلات تلخ» حماسه سربازان دوران دفاع مقدس را ارج می نهیم تهران 20 ویژه ملی روز اورژانس تحقق رویای یک خانواده فعال محیط زیست برای شهری پاک ماشین زمان تهرانگرد به کتاب فروشی رسید نورالشهدا میزبان عطر عاشقی می شود سونامی سالمندی در راه است با اپلیکیشن شبکه پنج شما هم به برخط شو دعوتید بررسی رشد نجومی قیمت خودرو آسیب شناسی اعتیاد در خانواده و تاثیر آن بر فرزندان مردان آتش نشان در شبکه پنج سیما تماشای عمارت فخر الدوله از قاب دوربین " تهرانگرد" آخر هفته بیننده سینمایی های جذاب از شبکه پنج سیما باشید شهدا، زمینه سازان ظهور در" عطر عاشقی"

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها