ویژه برنامه دهه فجر در قاب تصویر شبکه 5

     

ویژه برنامه دهه فجر در قاب تصویر شبکه 5

borghe22

برج آزادی ، اوراق افتخار، سازمانی برای جنایت ، یه عصر طلایی ، شهر ورزشی و ..... عناوین ویژه برنامه های گروه های برنامه ساز شبکه 5 سیماست که در سی و شمشین پیروزی بهار انقلاب بر روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه 5 سیما ، برج آزادی عنوان ویژه برنامه گروه اجتماعی شبکه 5 سیماست که در دهه فجر پخش می شود. این برنامه از 12 بهمن ماه بر روی آنتن می رود. برنامه ترکیبی برج آزادی در محدوده برج آزادی به عنوان نماد یادآوری تجمعات انقلابی با حضور شهروندان اجرا می شود و دارای آیتم های مختلفی همچون دعوت از هنرمندان ، خوانندگان ، حضور نام آوران عرصه های علمی ، هنری ، ورزشی و.... ، اجرای موسیقی محلی و نواحی مختلف کشور بصورت زنده و انتخاب میهمان برنامه متناسب با آن قومیت ، پخش میان برنامه های حماسی و انقلاب و.... است. برگزاری مسابقه ی عکاسی و تصاویر مردمی در راستای تکریم و احترام به پرچم ملی یکی از بخش های مهم این ویژه برنامه است که فراخوان این مسابقه از روزهای نخستین بهمن ماه از شبکه 5 سیما برای مخاطبان اطلاع رسانی می شود.

اوراق افتخار در بهار انقلاب

" اوراق افتخار " دیگر برنامه گروه اجتماعی است که این مستند روایی در بهار انقلاب برای مخاطبان پخش می شود. مسعود شریفی تهیه کننده این مستند روایی است که 30 قسمت 10 دقیقه تهیه و تولید شده و اکنون در مرحله تدوین قرار دارد.

این مستند به بازخوانی و نمایش اسناد ساواک در ارتباط با سیر مبارزاتی امام خمینی ( ره ) از هنگام تبعید ایشان به ترکیه ، عراق ،هجرت به فرانسه و نهایت بازگشت ایشان به میهن اسلامی می پردازد.

این مستند به بازخوانی و نمایش اسناد توسط بازیگر ( محمد فیلی در نقش مامور ساواک ) و تحلیل سیر مبارزاتی امام خمینی ( ره ) با کارشناسی مححقین و همراهان حضرت امام خمینی ( ره) ( دکتر منصوری ، دکتر توکلی ، دکتربشارتی و...) با گویندگی ابوالفضل اینانلو و کاشفی پرداخته و تصاویر آرشیو و نمایش انیمیشن از دیگر بخش های این برنامه است.

بررسی دستاوردهای ایران بعد از 36 سال

بررسی و تحلیل دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران بعد از 36 سال، موضوع برنامه" اقتصاد ایران" است که در دهه فجر بر روی آنتن شبکه پنج می رود. این برنامه در جشن انقلاب با دعوت از مقام های عالی وزارتخانه هایی که در شکوفایی ، بستر سازی و معشیت مردم نقش دارند ، هرشب از یک وزیر دعوت می کند تا دستاوردها ، خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران بعد از 36 سال بررسی و مستند گزارشی از رویکرد آن وزراتخانه متناسب با ماموریتش تهیه و پخش شود. این برنامه به تهیه کنندگی گودرز عزیزی و اجرای ارسیا صنعتی و ابوالفضل اینانلو هر شب ساعت 19 پخش و تکرار آن روز بعد ساعت 9:30دقیقه خواهد بود.

رویدادها و اخبارها جشنواره فجر در سینما اکران

برنامه زنده سینما اکران کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما در ایام دهه فجر هر شب ساعت 21 ویژه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر روی آنتن می رود. این برنامه در سی و شمشین بهار انقلاب هر شب از برج میلاد ساعت 21 بصورت زنده و مستقیم اخبار و رویدادهای جشنواره بین المللی فیلم فجر را پوشش تصویری می دهد .برنامه سینما اکران با استقرار دکور در برج میلاد به گفتگو با عوامل فیلمهای اکران شده در همان روز جشنواره پیرامون آن فیلم و اقتصاد سینما می پردازد. فرشید نوابی تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد.

ساعت 25 با سرودهای انقلابی

برنامه ساعت 25 کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج در دهه فجر سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ،بخش های ویژه یی همچون پخش سرودهای انقلابی و حماسی آن دوران ، گفتگو با شاعران انقلابی ، پخش میان برنامه و نماهنگ های مرتبط با این ایام و.... برای مخاطبان خواهد داشت. این برنامه شبانگاهی به صورت تولیدی هر شب به جز پنج شنبه شب ها به مدت 60 دقیقه برای مخاطبان و علاقمندان 30 دقیقه بامداد بر روی آنتن می رود . پخش موسیقی های شبانگاهی و آرام ، هوای تازه ، دلنوشته های مخاطبان ، میان برنامه و نماهنگ و... از بخش های مختلف آن است. محمود محمودی تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد.

سازمانی برای جنایت

" سازمانی برای جنایت " عنوان مستندی روایی از گروه سیاسی شبکه 5 سیماست که ویژه دهه فجر تهیه و تولید شده است.

امیرحسین اکبری تهیه کننده و کارگردان این مستند 5 قسمتی است که با موضوع ساواک تهیه و تولید شده و اکنون در مرحله تدوین قرار دارد. در این مستند 5 قستمی موضوعاتی مانند ساواک و شاه ، ساواک و موساد ، نقش آمریکا و انگلیس درهدایت ساواک ، عملکرد ساواک و.... به مدت 20 دقیقه بررسی می شود.

تصاویر آرشیوی ، اسناد و مدارک ، شاهدان عینی و ... ساختار و محتوای این مستند روایی را تشکیل می دهد و سجاد صادقی نویسندگی این مستند را برعهده دارد. این مستند در 5 قسمت 20 دقیقه ای ویژه دهه فجر بر روی آنتن شبکه 5 سیما می رود.

عوامل برنامه رنگین کمان میهمان استان ها می شود

با آغاز دهه فجر سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی عوامل برنامه رنگین کمان به سه استان کشور سفر می کند و در ایام باقی مانده برنامه بصورت زنده و استیجی به روی آنتن می رود. این برنامه با حضور شمار زیادی از کودکان خارج از فضای استودیوی پخش می شود و وله های مناسبتی ، مسابقه نقاشی و... از بخش های این برنامه است.

یه عصر طلایی

ویژه برنامه تولیدی " یه عصر طلایی " کاری از گروه کودک و نوجوان شبکه 5 در دهه فجر در 9قسمت با حال و هوای این ایام بر روی آنتن می رود.

برنامه یه عصر طلایی ویژه دهه فجر که اکنون در مرحله تولید قرار دارد ، در 9 قسمت با رویکرد مرتبط با دهه فجر از شبکه 5 سیما پخش می شود و این برنامه بسیار مفرح و شاد همراه با پلاتو های نمایشی طنز است .

همچنین موضوع های مطرح شده در این برنامه با محوریت نقش نوجوانان درانقلاب ، عملکرد نوجوانان در پیشرفت پیام امام خمینی ( ره) در روزهای پیروزی انقلاب ، وظایف نوجوانان امروز در قبال انقلاب ، پخش برنامه های مربوط به دهه شصت با یاد آوری حس نوستالوژی در مخاطبان است. در این ویژه برنامه به نوجوانان شهید انقلاب پرداخته و بخشی هایی از فیلم های موجود در سالهای پیروزی انقلاب را برای مخاطبان نمایش داده می شود.

میثم بیدقی ، عرفان قاسمی ، محیا اسناوندی ، مهسا ایرانیان مجریان این ویژه برنامه هستند که در 10 قسمت در دهه فجر میهمان خانه های نوجوانان می شود.

شهر ورزشی در سی و شمشین بهار انقلاب

برنامه شاد و صبحگاهی " شهر ورزشی " کاری از گروه تفریحات و سرگمی شبکه 5 در سی و شمشین بهار پیروزی انقلابویژه این ایام هر روز ساعت 7:25 دقیقه بر روی آنتن می رود.

این برنامه در دهه فجر به بازخوانی خاطرات شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی ، اتفاقات این دوران با شهروندان و ورزشکاران در بوستان های شهر تهران می پردازد و میان برنامه هایی منتاسب با این ایام برای مخاطبان پخش می شود.

بازپخش سریال تا صبح در دهه فجر

سریال" تاصبح "به کارگردانی مجید جوانمرد و محمد علی باشه آهنگر و تهیه کنندگی سید احمد میر علایی از 5 بهمن ماه ساعت 13:30 از شبکه 5 بازپخش می شود.

این سریال به قلم عباس نعمتی نگارش شده است و داستان آن روایت چند جوان از دهه پنجاه تاکنون است . یکی از این جوانان مستانه نام دارد که در پیچ و تاب مسایل عاطفی درگیر مسایل سیاسی می شود و....

امین زندگانی ، پروانه معصومی ،مجید مظفری ، ستاره اسکندری ، مارال فرجاد ،رامتین خداپناهی ، محمد کاسبی و .... بازیگران اصلی این سریال هستند.

سریال تاصبح محصول سال 1385 است که با موضوع پایداری جوانان انقلابی بهمن 85 از همین شبکه پخش شده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی