ویژه برنامه های شبکه پنج در روزهای پایانی ماه صفر

2111539 Copy

 

گروه معارف شبکه پنج سیما، ویژه برنامه هایی را به مناسبت روزهای پایانی ماه صفر (رحلت حضرت رسول اکرم ( ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) 28 ماه صفر و شهادت امام رضا ( ع) 30 ماه صفر) تهیه و تدارک دیده است.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج، " سخنرانی مذهبی" حجج الاسلام دکتر رفیعی و علوی تهرانی با موضوع بررسی سیره زندگی پیامبر اکرم ( ص) روز یکشنبه 5 آبان ماه مصادف با 28 صفر پخش می شود.
مداحی و نماهنگ ویژه 28 صفر با صدای مداحان اهل بیت ( ع) همچون حاج محمدرضا طاهری ، محمود کریمی و .... در شب و روز 28 صفر از این شبکه پخش می شود.
"کبوتر حرم " در شبکه پنج
این گروه برای شهادت امام رضا ( ع) که مصادف با 30 صفر است با ویژه برنامه های متعدد با مخاطبان همراه می شود.
" سلام آسمان" عنوان مستندی است که زندگی یک فرد تازه مسلمان شده را روایت می کند و به ذکر خاطرات این فرد از سفر به مشهد مقدس و زیارت امام رضا ( ع) می پردازد. این مستند سه شنبه ساعت 8 صبح پخش می شود.
سخنرانی مذهبی حجت الاسلام دکتر رفیعی با موضوع بررسی سیره زندگی و عملی امام رضا ( ع) روز سه شنبه 7 آبان ماه ساعت 6:30 دقیقه پخش می شود.
" کبوتر حرم" عنوان مستندی به کارگردانی سید احمد معصومی نژاد است که یکشنبه و سه شنبه ساعت 17:45 از شبکه پنج پخش می شود.
این مستند 2 قسمتی براساس زندگی شهید غلامعلی رجبی(جندقی) با همکاری گروه تلویزیونی شاهد تولید شده است.
شهید رجبی معروف به جندقی در سال 1333 در محله خیابان آذربایجان تهران در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. پدر وی، حاج حسن که از اساتید برجسته اخلاق و عرفان زمان خود بود، اهتمام ویژه‌ای در تربیت فرزندان خود داشت. این شهید بزرگوار بنابر راهنمایی‌ها و تربیت پدر بزرگوارش مداحی اهل بیت(ع) را از‌‌ همان سنین نوجوانی آغاز کرد و به دلیل آشنایی با معارف قرآنی و اسلامی، استعداد در حفظ شعر و سوز صدا توانست در این عرصه سریع رشد کند تا بدان جا که از سبک‌ها و اشعار او مداحان برجسته بسیاری استفاده می‌کردند. شعر معروف «قربون کبوترای حرمت/ قربون این همه لطف و کرمت» از نمونه اشعار شهید است.
در این مستند علاوه بر اینکه بخش‌هایی از زندگی شهید بازسازی شده، با تعدادی از واعظان معروف شهر تهران و مداحان نامدار نیز درباره شخصیت شهید گفت‌وگو شده است. «کبوتر حرم» در دو بخش پخش خواهد شد که در آن شخصیت‌هایی همچون سعید حدادیان، حاج منصور ارضی، حجت‌الاسلام و المسلمین پناهیان، محسن طاهری، حائری‌زاده، شیخ حسین انصاریان، خانواده شهید رجبی و ... درباره این شهید سخن خواهند گفت.
همچنین در برنامه " یه روز تازه" ارتباط زنده و مستقیم با حرم مطهر رضوی در روزهای شنبه 4 آبان ماه و دوشنبه 6 آبان ماه برقرار می شود.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی