آغاز پخش برنامه جدید «چراغ» با موضوع حجاب و عفاف

cheragh Copy

 

تهیه کننده «چراغ» اعلام کرد: این برنامه جدید از این هفته با موضوع عفاف و حجاب چهارشنبه ها و پنجشنبه ها از شبکه پنج سیما روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، مصطفی هیودی تهیه کننده «چراغ» درباره ویژگی های این برنامه تازه شبکه پنج توضیح داد: «چراغ» درباره عفاف و حجاب و دعوت به این فرهنگ است. ما تجربه های موفقی را که افراد مختلف اعم از پژوهشگر، نویسنده و فعالان فرهنگی در این حوزه داشته اند در برنامه معرفی می کنیم و در هر قسمت با یکی از آنها گپ می زنیم.

وی افزود: تیم تحقیق و پژوهش ما افراد مختلفی را پیدا کرده اند که در مدارس گوناگون چنین فضایی را تجربه کرده اند؛ افرادی که برخی شان به دبیرستان ها سر زده اند و بین نوجوانان بوده اند یا در دانشگاه ها برای جوانان کارگاه آموزشی درباره حجاب و عفاف برگزار کردند و...

هیودی درباره تفاوت این برنامه با دیگر برنامه هایی که در این فضا تولید شده اند، تصریح کرد: بعضا برنامه هایی در تلویزیون دیده ایم که مربوط به افرادی بوده که قبلا بی حجاب بودند و حالا حجاب را انتخاب کرده اند. اما «چراغ» درباره کسانی است که در این حوزه دغدغه مند هستند و به سمت تشویق دیگران حرکت کرده اند. البته در کل 26 قسمت شاید چهار، پنج نفر داریم که قبلا بی حجاب بوده اند و حالا محجبه هستند و البته به صرف این موضوع به برنامه دعوت نشده اند. بلکه آنها خودشان حالا دیگر مبلغ عفاف هستند و دلیل دعوت ما از آنها همین است.

این تهیه کننده یادآور شد: در «چراغ» نشان می دهیم از راه هایی ساده، با سلیقه، توام با احترام و محبت می توان در حوزه ترویج عفاف و حجاب حرکت کرد و بعضا هم خیلی موثر واقع شد.

وی اذعان کرد: از سوی دیگر در جامعه این موضوع رواج پیدا کرده که حجاب فقط چادر است. در حالی که ما در «چراغ» پوشش و عفاف را مدنظر قرار داریم و فرد مانتویی که حجاب خوبی دارد هم نماینده عفاف است. اصلا مجری برنامه یک خانم مانتویی است که حجاب مناسبی دارد.

تهیه کننده «شما و آی فیلم» درباره یکی از آیتم های برنامه جدیدش گفت: در «چراغ» آیتمی داریم که افراد مختلف روی یک صندلی می نشینند و داستانکی را گوش می دهند که مربوط به ترویج فرهنگ عفاف در مشاغل گوناگون است. مثلا یکی از داستانکها درباره راننده تاکسی است که وقتی دو مسافر صندلی عقب او خانم هستند حواسش هست که مسافر خانم سوار کند و این نمونه را در مشاغل مختلف دیگر هم داریم.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی