تدارک شبکه پنج برای روزهای 14 و 15 خرداد

image 2019 6 3-9 42 31 725 u8i Copy

 

شبکه‌ پنج سیما، به مناسبت فرا رسیدن 14 خرداد سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب و قیام خونین 15 خرداد 1342 ویژه برنامه‌هایی را تولید و آماده پخش کرده است.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، برنامه "نقشه راه" به تهیه کنندگی مصطفی مژدهی فر و نویسندگی احمد یوسفی سراغ یک دهه رهبری امام خمینی (ره) رفته است و میخواهد برای نیازهای امروز جامعه ایران جواب قانع کننده تهیه کند.
گروه سیاسی شبکه پنج، در اولین برنامه به چالش ایران و امریکا خواهد پرداخت و با مقایسه حوادث سال 1365 و حضور ناو های امریکایی در خلیج فارس اصلی ترین شاخص های رهبری امام خمینی (ره) برای حل این بحران و چگونگی برخورد با استکبار جهانی را شناسایی می کند.

مصطفی مژده ای گفت : در برنامه دوم از مفهوم خدمت به مردم صحبت خواهیم کرد. عبارتی که ظاهرا کلیشه شده است اما در سپهر اندیشه امام خمینی(ره) معنای خاصی دارد و در زیر بنای آن میتواند شاخص های یک مدیر مطلوب در نظام اداری و سیاسی کشور را شناسایی کرد. موضوعی که این روزها جامعه ایران درباره آن زیاد کنکاش می کند.

این تهیه کننده برنامه های سیاسی برای قسمت سوم برنامه خود، سراغ مفهوم مقاومت مردم در فشارهای اقتصادی رفته است که در دوران رهبری امام خمینی(ره) مبنای حرکت تداوم و پویایی جامعه بوده است . در این قسمت به مقایسه شرایط مردم ایران در دهه 60 و دهه 90 اشاره شده و ارتباط امت و امام برجسته شده است.

مژده ای با اشاره به جمله ای از مقام معظم رهبری که می فرمایند: " کار اصلى امام، بناى یک نظم مدنى - سیاسى براساس عقلانیت اسلامى بود" گفت : این برنامه میخواهد نسل جوان را به تفکر عمیق تر در منش عقلانی امام دعوت کند تا بسیاری از سوال هایی که ظاهرا جدید هستند اما جواب های آنها در 4 دهه رهبری انقلاب اسلامی قابل استخراج است دوباره و چند باره بررسی شوند.
مژده ای معتقد است: هر نسلی باید خود به تنهایی و بودن واسطه سیره امام خمینی (ره) را مطالعه کند تا برداشتی منطقی و روحانی از رهبری جهانی امام دریافت کند و در زندگی سیاسی و معنوی خودش استفاده کند.
" نقشه راه " در سه قسمت 20 دقیقه ای برای گروه سیاسی شبکه پنج تولید شده که در ایام ارتحال امام ( ره ) در روزهای 14، 15،16 بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

برنامه "جشن رمضان" در شب 14 و 15 خردادماه مصادف با سالگرد ارتحال امام خمینی ( ره) و قیام خونین 15 خرداد سال 1342 معطوف به این دو مناسبت بر روی آنتن خواهد رفت و با دعوت از مهمانان و کارشناس مختلف به این مناسبت می پردازد.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی