شبکه پنج سیما در ماه عبادت و بندگی

          Copy

 

 

 

شبکه پنج سیما، همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه های متنوعی را برای روزه داران ضیافت الهی تدارک دیده است.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، " هلال منیر" عنوان مستندی با محوریت استهلال ماه مبارک رمضان است که حجت الاسلام علیرضا موحد نژاد عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری و سید محسن قاضی میر سعید عضو ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب و ركورددار جهاني رويت هلال ماه درباره رویت هلال ماه نظرات کارشناسی ارائه کرده اند و در بخش دیگر این مستند فعالیت های سه گروه در زمینه رویت هلال ماه به تصویر کشیده می شود. هادی آشتیانی تهیه کننده مستند " هلال منیر" است.
برنامه" انس با قرآن" در ماه مبارک رمضان هر روز حوالی ساعت 13:45 از شبکه پنج سیما پخش می شود. این برنامه پخش روزانه زنده یک جزء از قرآن کریم به صورت ترتیل با حضور قاریان بین المللی و ممتاز قرآن است که از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در ماه مبارک رمضان پخش می شود. عباس سلیمی مجری و کارشناس قرآنی و سید یوسف موسوی تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد.
قرائت روزانه یک جزء از قران کریم نیز دیگر برنامه گروه معارف اسلامی است که این ترتیل خوانی از مشهد اردهال در هنگام سحرگاه ( 2:30 بامداد) برای شب زنده داران پخش می شود. تهیه کنندگی این برنامه را میثم آقا بیگی برعهده دارد.


سفره های ساده اما پرشکوه افطار رضوی
برنامه "شهر عزيز" نمایش سفره هاى افطار حرم رضوى به تهیه کنندگی محمد قنبری هر شب قبل از لحظات ملکوتی افطار از شهر مشهد مقدس بطور زنده دلهای مخاطبان شبکه پنج را زائر حرم رضوی می کند و گوشه هایی از سفره پر شکوه افطار در حرم رضوی را برای مناسک سازی سفره های ساده افطاری به تصویر می کشد. مضاف بر اینکه خادمان ویژه حرم امام رضا(ع) هم جزو مهمانان این برنامه به شمار می‌روند. این برنامه زنده ساعت 20 بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

 

سحر با خلوتگه عارفان
"خلوتگه عارفان" عنوان ویژه برنامه سحر شبکه پنج سیماست که 40 دقیقه قبل از اذان صبح پخش می شود . این برنامه به تهیه کنندگی توحید عرب و اجرای مجید یراق بافان روی آنتن می رود و دارای آیتم هایی همچون کلام بزرگان، مناجات با خدا، توسل به ائمه معصومین، درس زندگی بزرگان، دعای سحر و..... است. برنامه سحرگاهی شبکه پنج سیما در 30 قسمت برای مخاطبان تولید شده است.


سخنرانی مذهبی
گروه معارف شبکه پنج سیما ، درماه مبارک رمضان برای روزه داران برنامه " تنها مسیر" سخنرانی مذهبی حجت الاسلام پناهیان را پخش می کند. "تنها مسیر" ساعت 16:15 پخش می شود.
برنامه های تانیایش، مداحی، میان برنامه های مناسبتی ماه رمضان و....نیز در لابه لای جدول پخش ماه عبادت و بندگی قرار می گیرد.


«اختیاریه» در ماه رمضان

برنامه «اختیاریه» به تهیه کنندگی و اجرای سید مرتضی فاطمی نیز در ماه مبارک رمضان هر شب روی آنتن می رود.
برنامه گفتگومحور «اختیاریه» که شب های سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته به صورت زنده از شبکه ۵ سیما روی آنتن می رود، در ماه مبارک رمضان هر شب قبل از افطار روی آنتن شبکه پنجم سیما برود.
«اختیاریه» در قالب یک ویژه برنامه با موضوعاتی متفاوت از قسمت های قبل به مدت سی شب از شبکه پنجم سیما پخش خواهد شد.
«اختیاریه» تالار گفتگوی چالشی است که شب های سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته ساعت ۲۲ به طور زنده از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.
سید مرتضی فاطمی تهیه کنندگی و اجرا،  مصطفی امامی کارگردانی این برنامه را برعهده دارند.


"جشن رمضان" در بهار قرآن نو می شود
برنامه" جشن رمضان "شبکه پنج سیما، امسال از نمایشگاه بین الملی تهران روانه آنتن شبکه پنج سیما می شود.
سید محمد اصل هاشمی تهیه کننده برنامه " جشن رمضان" است و این برنامه امسال با ساختار جدید و بخش های متنوع مهمان خانه روزه داران می شود.
جشن رمضان امسال با محوریت شعار سال به فرموده مقام معظم رهبری و کارآفرینی خواهد بود و دارای سه لوکیشن بخش سالنی با حضور مردم، اجرای از کنار دریاچه نمایشگاه و بخش جانبی مرتبط با حوزه کارآفرینی و اشتغال خواهد بود.
این برنامه همانند سال های گذشته در راستای حمایت و توانمند سازی افراد نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ( ره ) و دیگر همنوعان تولید خواهد شد.
بیست و دومین برنامه "جشن رمضان" کاری از گروه خانواده و کودک شبکه پنج سیماست.


پخش سریال جونگ میونگ در ماه رمضان
سریال کره ای افسانه" جونگ میونگ" در ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 23 از شبکه پنج سیما پخش می شود.
این سریال تاریخی محصول 2015 کره جنوبی به کارگردانی سنگ هو کیم است که در 50 قسمت به مدیر دوبلاژی علیرضا باشکندی برای شبکه پنج سیما دوبله شده است.
در خلاصه داستان سریال کره ای " جونگ میونگ" آمده است: "جونگ میونگ"دختری شش هفت ساله فرزند ملکه و امپراطور بزرگ در کشور کوچک جوسان زندگی می کند. او طی چند دهه شاهد تغییرات سیاسی و نظامی کشور خود است و در تمام این سال ها با وجود خطرات بسیار، تلاش می کند تا کشورش را در شرایط دشوار جنگ با کشورهای دیگر و از اختلافات داخلی نجات دهد. او در این راه برادر کوچک و پدر خود را از دست می دهد و خودش نیز به سرزمین دیگری فرار می کند و مجبور می شود به عنوان کارگر معدن به سختی کار کند. اما بعد از سال ها به کشورش بازمی گردد. او همواره با برادرهای ناتنی خود که یکی بعد از دیگری بر تخت امپراطوری تکیه می زنند، همکاری و گاهی اوقات مخالفت می کند تا بتواند وطن کوچک خود را به کشوری قدرتمند تبدیل کند. جونگ میونگ به مسئول اداره اسلحه سازی به نام هونگ جو وون علاقمند شده اما ...

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی