سفیر افغاستان میزبان "سفیران"

fffd Copy

 

برنامه "سفیران" دوشنبه 20 اسفند ماه ساعت22 میزبان " دکتر نصیر احمد نور "، سفیر کشور جمهوری اسلامی افغانستان در جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، دکتر نصیر احمد نور ، سفیر کشور جمهوری اسلامی افغانستان در جمهوری اسلامی ایران در قاب برنامه تلویزیونی سفیران پیرامون روابط دوجانبه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بین دو کشور گفتگو می کند.
بنا بر این گزارش، سفیر افغاستان در این برنامه پاسخگوی سوالاتی مانند بحث حق آب ایران از رودخانه هیرمند، میزبانی ایران از برادران و خواهران افغانستانی در جمهوری اسلامی ایران و نگاه مردم افغانستان به این موضوع، توسعه روابط اقتصادی ایران و افغانستان با توجه به نفوذ نیروهای امریکایی و آینده روابط فی مابین ، جایگاه و نقش طالبان در توسعه اقتصادی کشور و مباحث مربوط به زیرساخت های امنیتی موجود در افغانستان و برای استفاده ترانزیتی از این کشور و ....خواهد بود.
برنامه " سفیران" با محوریت بازنمایی تجارت خارجی ، روابط اقتصادی و دپیلماسی سیاسی – فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تهیه و تولید شده است.
این برنامه در دفتر یا اقامتگاه خود سفیران و مکان های کمتر دیده شده دیپلماتیک تصویر برداری شده است و درباره موضوعاتی چون تمایلات کشورهای جهان از محصولات ایرانی، نحوه صادرات به سایر کشورها و تسهیلاتی که سفارتخانه‌ها ارائه می‌کنند، نگاه سفرا به کالاهای ایرانی و نظرشان درباره حذف دلار از معاملات فی مابین و موراد بسیاری از این دست در فضای صمیمانه به گفت‌وگو می‌نشینند.
برنامه تلویزیونی " سفیران" کاری از گروه اقتصاد شبکه پنج سیماست که به تهیه کنندگی و اجرای عبداله عبدی ساعت 22 بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی