مراسم تودیع و معارفه مدیران شبکه‌های یک و پنج

8296506 899 Copy

 

مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید شبکه‌های یک و پنج سیما برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، مراسم تودیع علیرضا برازش مدیر سابق شبکه یک و معارفه مجید زین‌العابدین به عنوان مدیر جدید شبکه یک و جواد رمضان‌نژاد مدیر جدید شبکه ۵ ،سه‌شنبه ۱۹ تیرماه در سالن آمفی‌تئاتر سیما برگزار شد.
دکتر میرباقری معاون سیما، در مراسم معارفه مدیران شبکه‌های یک و پنج از لزوم چابک سازی در تلویزیون سخن گفت.
وی با قدردانی از تلاش‌های علیرضا برازش تاکید کرد: در آرایش رسانه‌ای جدید مدیران با تجربه در صف و مدیران جوان در ستاد قرار می‌گیرند. به این ترتیب حوزه عملیاتی چابک‌تر و سریع‌تری خواهیم داشت؛ بخشی که امروز نیازمند تحول و تغییرات اساسی است.
میرباقری مرکز طرح و برنامه سیما را در بهترین دوران خود توصیف کرد و گفت: خوشبختانه امروز هیچ گونه کاستی در حوزه سیاست گذاری، راهبری و هماهنگی شبکه‌های سیما به چشم نمی‌خورد و نقشه راهی منجسم براساس افق رسانه ملی تدوین شده و در اختیار شبکه‌ها قرار گرفته است.
وی با ارائه آماری از نظرسنجی‌های اخیر مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما گفت: این مرکز در پژوهشی میدانی ده قالب برنامه سازی را مورد بررسی قرار داده است و از شرکت‌کنندگان خواسته تا بیان کنند، چه میزان محصولات داخلی یا خارجی دی این سبد جای گرفته اند.
معاون سیما با اشاره به حضور ۲۹۶ شبکه فارسی زبان در عرصه رقابت رسانه‌ای اضافه کرد: براساس آمار این پژوهش ۷۲ درصد از مخاطبان در چهار قالب «فیلم و سریال»، «خبر»، «ورزش» و «طنز، تفریح و سرگرمی» محصولات داخلی را به نمونه خارجی آن ترجیح می‌دهند.
میرباقری از هجمه‌های متعدد دشمنان انقلاب در طول چهار دهه مقاومت مردم سخن گفت و افزود: تاکنون تنها درصدی از ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و مدیریتی استفاده شده است و رسانه ملی برای دستیابی به حداکثر موفقیت نیازمند جذب ظرفیت‌های جدید در این عرصه است.
وی در خاتمه با قدردانی از تلاش‌های علیرضا برازش بر استفاده از تجربیات مدیران با سابقه در عرصه تلویزیون تاکید کرد و از مدیران جدید شبکه‌ها خواست تا با ارتقای سطح کیفی برنامه سازی زمینه‌های گسترش و تعمیق دین باوری و ارزش‌های اخلاقی و انقلابی را فراهم نمایند.
علیرضا برازش مدیر اسبق شبکه یک سیما با اشاره به دو دوره حضور خود در مدیریت شبکه یک تاکید کرد: تالیف همواره از علائق و دل مشغولی هایم بوده است. متاسفانه کار اجرایی باعث شده تا نتوانم کار دلخواه را انجام دهم. در شرایطی مسئولیت شبکه یک را پذیرفتم که گمان می‌کردم این کار زمین مانده است و امروز بحمدالله آقای زین العابدین برای انجام تعهدات این شبکه آمادگی دارد. دعای خیر من بدرقه راه اوست.
مجید زین العابدین مدیر شبکه یک سیما نیز با قدردانی از تلاش همکاران خود در شبکه پنج کار در رسانه را جهاد خواند و گفت: شبکه پنج در طول چهار سال دو تغییر محتوایی را تجربه کرده است. در دوره نخست از شبکه‌ای استانی با محوریت استان تهران به شبکه‌ای سراسری با رویکرد اقتصاد تبدیل شد. در تغییر دوم نیز ماهیت و ماموریت یافت تا به عنوان شبکه استانی و شبکه‌ای برای پایتخت برنامه سازی کند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد جنگ نرم رسانه‌ای گفت: شهید آوینی اعتقاد داشت هنرمند باید دیندار، انقلابی و متعهد باشد و در زمینه جهاد حقیقت انقلاب اسلامی را درک کند.
وی جواد رمضان نژاد را مدیری صاحب سبک، جهادی، خوش فکر، فرهنگی و... خواند و از وی خواست تا با رفع نواقص و ضعف‌های شبکه پنج سیما تمامی ظرفیت‌های بالقوه شبکه را به فعلیت رساند. زین العابدین استفاده از تجربه مدیران اسبق را از اولویت‌های خود در اداره شبکه‌های سه و پنج دانست و گفت: همچنان که بار‌ها به عنوان شاگرد از تجربیات آقایان صافی و پورمحمدی کمک گرفته ام، از آقای برازش می‌خواهم همکار خود را در زمینه اداره شبکه یک یاری دهد.
جواد رمضان نژاد مدیر شبکه پنج سیما نیز در خاتمه تاکید کرد: دیدگاه و سیاست‌های رسانه پیش از این تدوین شده است و ما به عنوان مدیران و کارکنان وظیفه داریم این سیاست‌ها را به منصه ظهور برسانیم.
وی تاکید کرد: رساترین صدای انقلاب از رسانه ملی به گوش می‌رسد. صدایی که بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری در تقابل با نظام کفر قرار گرفته و هجمه‌های گوناگون را دفع کرده است.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی