هدر رفت آب، باید به شیوه صحیح مدیریت شود

photo 2017-12-17 10-01-56 Copy

 

وزير نيرو در برنامه تهران بيست تاکید کرد: هدر رفت آب يكي از موضوعات جدي است كه بايد با شيوه مديريت صحيح اين اتفاق را مديريت كنيم، امروز لغت فاضلاب حذف شده و تعاريف ديگري براي آب ارائه شده است، آب سبز و خاكستري همان آب است.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، رضا اردكانيان وزير نيرو، شب گذشته با حضور در استودیوی برنامه اجتماعی تهران بيست گفت: از آغار به كار دولت دوازدهم، اقدامات خوبي در حوزه نيرو صورت گرفته است، ٢١٥ هزار انشعاب شهري، افزايش مشتركين برق به ٢٥٥ هزار نفر، احداث دو تصفيه خانه در استان ايلام و البرز، احداث يك نيروگاه گازي در عسلويه و تامين بودجه به رقم ٣٠٠ ميليون دلار از صندوق توسعه ملي براي آب رساني به روستاها در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: نزديك به ٩٣ درصد از سدها در كشورهاي پيشرفته در نيمه دوم قرن بيستم ساخته شدند، ما به دليل وقوع جنگ اين فعاليت را نداشتيم، اما بايد توجه بيشتري به اين مساله بشود و قرار است كه اقداماتي در بحث ايجاد سدها شكل بگيرد.
وزير نيرو یاد آور شد: قرار نيست كه آب و برق گران شود، اگر به سمت قيمت تمام شده آب نرويم، عقب خواهيم ماند، دولت هنوز تصميمي براي افزايش قيمت آب و برق ندارد.وقتي كالا ارزش واقعي خود را نداشته باشد، صرفي جويي بي معنا خواهد شد، دولت وظيفه دارد كه در بحث تامين آب كشاورزان، در صورت لزوم يارانه نقدي پرداخت كند اما آب را به قيمت واقعي عرضه كند .
او همچنین اضافه کرد: در خصوص استفاده از انرژي هاي خورشيدي و تامين انرژي از طريق منابع طبيعي، در برنامه ششم توسعه تكليفي را بر عهده داريم و عملياتي شدن اين اتفاق مدنظر شخص رئيس جمهور است.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی