مستند " پا به پای استنزیل" در شبکه پنج

Esmaeel- Poster 01 Copy

 

مستند " پا به پای استنزیل؛ اویس وین" با محوریت روایت زندگی یک تازه مسلمان آلمانی به نام " استنزیل رینر" جمعه 26 آبان ماه ساعت 20از شبکه پنج سیما پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، مستند " پا به پای استنزیل؛ اویس وین" به نویسندگی و کارگردانی مهدی طوسی و تهیه کنندگی خبرگزاری تسنیم به مدت 52 دقیقه تهیه و تولید شده است.
طوسی نویسنده و کارگردان مستند" پا به پای استنزیل، اویس وین " توضیح می دهد: مراسم اربعین سال 1438 بود که ما با " استنزیل" در مراسم پیاده روی اربعین حسینی آشنا شدیم و با او درباره نحوه آشنایی اش با دین مبین اسلام، ائمه اطهار به ویژه امام حسین ( ع) ، علت حضور در مراسم پیاده وری اربعین حسینی و... گپ و گفتی انجام دادیم." استنزیل رینر، متولد کشور آلمان است که در حال حاضر در شهر وین اتریش زندگی جدید خود را می گذراند. او نزدیک به 7 سال است که از دین مسیحیت به دین اسلام تشرف پیدا کرده است.
طوسی ادامه می دهد: بخشی از این مستند به زندگی شخصی " استنزیل" قبل از مسلمان شدن و بخشی هم به بعد از تشرف او به دین اسلام مربوط می شود.
استنزیل رینر بعد از مسلمان شدن نام "اسماعیل" را برای خود انتخاب کرده است و در بخشی از این مستند دوستان جدید مسلمانش مطالبی درباره او بیان می کنند.
نویسنده و کارگردان مستند " پا به پای استنزیل" ادامه می دهد: فاز دوم مستند بعد از ایام اربعین حسینی، مردادماه سال 96 در ایران تهیه شد که مخاطب روایتی از حضور او در ایران را به تماشا می نشیند.
وی در توضیح عبارت "اویس وین" که در عنوان این مستند آمده، خاطرنشان کرد: در دوران بعد از مسلمان شدن او ماجرای جالبی درباره پدرش اتفاق می افتد که این ماجرا دلیل انتخاب این عبارت بود و با تماشای اثر متوجه آن می شوید.
بنا بر این گزارش، مستند " پابه پای استنزیل؛ اویس وین" روز جمعه 26 آبان ساعت 20 از این شبکه پخش و تکرار آن یکشنبه ساعت 16:30 است.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی