يك ششم از پرونده ها امور قضایی در تهران بررسي مي شود

     

يك ششم از پرونده ها امور قضایی در تهران بررسي مي شود

tehran20 Copy

رئيس دادگستري شهر تهران گفت: دادگستري شهر تهران نقش بسزايي در روند قضايي كشور دارد و نزديك به يك ششم از پرونده ها كل كشور در دستگاه قضايي بررسي مي شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران با حضور در برنامه زنده تهران 20 ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) و ارج نهادن حضور مردم در مراسم عزاداری هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت.
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه شرایط دادگستری استان تهران نسبت به سایر دادگستری ها که وظایف این دادگستری را خاص تر کرده است تشریح کنید، افزود: دادگستری استان تهران حجم بزرگی از کار و مسئولیت قضایی را بر عهده دارد و نوع پرونده ها و صلاحیت های خاصی که موجب قانون Law داریم، باعث شده سهم ما در احقاق حقوق شهروندان و تحقق عدالت بیشتر باشد و یک ششم امور قضایی کشور در تهران انجام می شود.
وی ادامه داد: سال گذشته حدود يك ميليون و هفتصد هزار راي در دادگستري تهران صادر شد و نزديك سيصد هزار راي اجرا شده است، بسياري از اين آرا ذي نفعش هاي متفاوت است. از آراي صادر شده نزديك ١٥٠ هزار راي شامل تجديد نظر شده است.
رئیس کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: دو صلاحيت ملي و بين المللي در دادگستري حاكم است، صلاحيت ملي شامل اين است كه هر جرمي در هر كجاي كشور رخ داد در دادگستري تهران بررسي شود، صلاحيت بين المللي هم ركن مهمي است،در حوزه بين الملل نزديك ٣٠٠ هزار راي به نفع مردم كشور عليه دولت آمريكا صادر شده است، ما از حقوق مردم دفاع مي كنيم.
وی همچنین ادامه داد:در جريان مذاكرات هسته اي اطلاعاتي را در اختيار تيم مذاكره كننده هسته اي در خصوص وضعيت مردم در كشور آمريكا قرار داديم.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری تلگرام

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی