بازدید معاون سیما از پشت صحنه سریال "در جستجوی آرامش"

     

بازدید معاون سیما از پشت صحنه سریال "در جستجوی آرامش"

film

 

دكتر میرباقری معاون سیما در بازدید از پشت صحنه سریال «در جستجوی آرامش» از دغدغه هایش در زمینه نگارش فیلمنامه های تلویزیونی گفت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛ دكتر میر باقری با قدردانی از عوامل تولید این سریال نمایشی تاكید كرد: گیت سیما برای تولیدات نمایشی سبز سبز است و اگر همكاران نویسنده ما طرح قابل قبولی داشته باشند، برای ساخت آن مشكل مالی وجود ندارد و تمامی امكانات فراهم است.

معاون سیما در ادامه با اشاره به سال های حضورش در سازمان امور جوانان كشور اضافه كرد: از سال ها پیش به دستور اكید مقام معظم رهبری تحقیقات كاملی در زمینه جریانات و اتفاقات زیر پوست جامعه انجام گرفت. در دور دوم ماموریتم در سیما نتایج این تحقیقات مفصلا به مدیران سیما منتقل شد.

وی با تایید بر بخشی از نظرات داریوش فرهنگ در مورد این موضوع كه باید بدانیم در جامعه چه می گذرد، اضافه كرد: این كه بدانیم در چه دنیایی زندگی می كنیم، اهمیت بسیاری دارد ولی انتظار داریم كسی كه قلم به دست می گیرد به آن چه می نویسد اشراف داشته باشد، متاسفانه یكی از مهم ترین دغدغه های ما فیلمنامه هایی است كه به دستمان می رسد.

دكتر میرباقری با اشاره به فراز و فرودهای داستان های نمایشی افزود: متاسفانه نویسندگان ما كم حوصله یا بعضا كم مطالعه شده اند. امروز بسیاری از افرادی كه قلم به دست گرفته و می نویسند مطالعات اجتماعی و تاریخی كمی دارند و همین در نوشته هایشان نیز منعكس می شود. خوشبختانه سریال «در جستجوی آرامش» از كیفیت خوب برخوردار است، علاوه بر تیم قوی هنرمندان، عوامل تولید خوبی نیز در این سریال به كار گرفته شده است.

معاون سیما در ادامه از مسائل و مشكلات پر كردن آنتن شبكه های تلویزیونی یاد كرد و گفت: برای آن كه همواره 4 مجموعه نمایشی روی آنتن داشته باشیم، باید هم زمان 48 سریال در ایستگاه های مختلف تولید داشته باشیم. 4 سریال در مرحله نگارش، 40 سریال در حال تولید و 4 سریال روی آنتن باید باشد.

وی با اشاره به رفع دغدغه های معیشتی هنرمندان و عوامل تولید افزود: هم اكنون در تولید برنامه های نمایشی مشكل مالی در سازمان وجود ندارد و این به دلیل تعامل شما عزیزان در بخش تولید است. شما قیمت ها را بالا نبردید و فضایی را به وجود آوردید كه به جای 2000 نفر امروز 10 هزار نفر در عرصه تولید مشغول كار هستند.

در این نشست مجید زین العابدین مدیر شبكه پنج با اشاره به زمان پخش سریال «درجستجوی آرامش» گفت: در نظر داریم این سریال را در بهترین زمان آنتن یعنی شب های پنجشنبه و جمعه شب پخش كنیم.

وی اضافه كرد: مدتی است كه سریال های نمایشی تلویزیون به صورت شبانه و از شنبه تا چهارشنبه پخش می شوند و بهترین زمان فراغت خانواده ها یعنی تعطیلات آخر هفته هیچ سریالی نداریم بنابراین شبكه پنج از این زمان طلایی بهره گرفته این سریال را پخش می كند.

مدیر شبكه پنج همچنین از تعامل شبكه ها در پخش تیزر و آنونس خبر داد و اطلاعات جامعی در مورد نحوه ساخت این برنامه ارائه كرد.

سخنان داریوش فرهنگ هنرمند باسابقه سینما و تلویزیون نیز بخش هایی از این جلسه را به خود اختصاص داد. وی با اشاره به تغییرات جامعه امروز و نحوه نگرش و زندگی جوانان از مدیران و مسئولان رسانه ملی خواست، رونق تولید را اولویت كاری خود قرار دهند.

وی ادامه داد: امروز باید هنرمندان و مدیران با ارتباط و اعتماد متقابل به میدان آماده و تلویزیون را به اوج رسانند.

داریوش فرهنگ در ادامه با اشاره آثار فاخری همچون «سلطان و شبان» تاكید كرد: افسانه های ارزشمندی در ادبیات ماست و تلویزیون می تواند از این این ادبیات غنی بهره برداری رده و آثار ماندگاری را روی آنتن برد.

سریال «در جستجوی آرامش» به كارگردانی سعید سلطانی است كه قرار است به زودی در كنداكتور پخش شبكه پنج سیما قرار گیرد.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری تلگرام

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی