رونمايي از گرافیک و هویت بصری جدید شبکه پنج

     

رونمايي از گرافیک و هویت بصری جدید شبکه پنج

photo 2017-02-08 15-50-52 Copy

 

شبکه پنج سیما در آستانه ایام الله 22 بهمن از گرافیک و هویت بصری جدید این شبکه رونمايي کرد. این گرافیک در برگیرنده سه رنگ آبی، طلایی و ارغوانی با پس زمینه سفید استخوانی است. یک طرح اسلیمی برگرفته از نقوش اسلامی_ایرانی نیز بعنوان طرح شناسه، به رنگ های سه گانه هویت بصری شبکه پنج اضافه شده است.
گرافیک قبلی این شبکه فقط شامل رنگ آبی بود که در تغییرات جدید دو رنگ گرم نیز به آن اضافه شده است .
در رنگ بندی هویت بصری تازه شبکه پنج، رنگ آبی بعنوان رنگ هسته گرافیک انتخاب شده است. این رنگ از خانواده رنگ های سرد با نماد رسانه ای آرامش ، صداقت و اعتماد است. رنگ طلایی نیز بعنوان رنگ متمم از خانواده رنگ های گرم است که نماد رسانه ای آگاهی، وسعت دید، شفافیت و ابتکار را تداعی می کند. رنگ ارغوانی از طیف بنفش قرمز نیز بعنوان رنگ متمم دوم از خانواده رنگ های گرم است. این رنگ با توجه به حوزه ماموریت شبکه پنج در تهران و پایتخت، بعنوان نماد رسانه ای شکوه، عظمت و تعادل انتخاب شده است.
در گرافیک جدید، لوگوی شبکه پنج نیز تغییراتی کرده و به صورت متحرک(انیمیت) در آمده است. گوی مرکزی این لوگو، اساس گردش در وله های گرافیکی این شبکه را تشکیل می دهد. حرکت دورانی این گوی در یک زمینه مسطح با پایه رنگی سفید استخوانی ، بصورت نمادین، حرکت مداوم و پایداری رسانه ای را برای مخاطبان این شبکه تداعی می کند.
هویت بصری جدید شبکه پنج از صبح روز 5شنبه و در آستانه جشن ملی 22 بهمن روی آنتن است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی