سریال‌های مرتبط با موضوعات اقتصادی تولید می‌کنیم

     

سریال‌های مرتبط با موضوعات اقتصادی تولید می‌کنیم

7889مدیر شبکه پنج گفت:با توجه به حساسیت بیشتری که در سازمان درباره تولید سریال با کیفیت بالاتر و تعداد محدودتر- وجود دارد، بنا داریم تا تولیدات مرتبط با شبکه پنج در مرکز گسترش فیلم‌نامه نویسی و مرکز امور نمایشی سیما را در این شبکه پخش کنیم.
"مجید زین العابدین" مدیر شبکه پنج در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره راه‌کارهایی که این شبکه برای جذب مخاطبان عام در نظر گرفته است، گفت: ما در حوزه برنامه‌های اقتصادی دو موضوع را مورد بررسی قرار دادیم که نهایتا منجر به اثر بخشی خواهد شد،یکی از آنها گستره مخاطبان است.به هر حال موضوع اقتصاد را برای طیف خاصی از مخاطبان در رسانه تعریف نکرده و حوزه مخاطبان برنامه‌های اقتصادی را از حوزه اقتصاد و کودک،نخبگان و مسئولین متمایز کردیم.
وی ادامه داد: اگر جمعیت کشور را نزدیک به هشتاد میلیون نفر در نظر بگیریم، حدود 12 میلیون دانش آموز، 5 میلیون دانشجو و ... در کشور ما زندگی می‌کنند که به عنوان مخاطبِ هدف در رسانه از جمله مخاطبان ما هستند و ما بر همین اساس سعی کردیم تا برنامه‌های شبکه پنج به عنوان شبکه اقتصادی همه افراد که طیفی گسترده از مخاطبین هستند را در نظر بگیرد.
مدیر شبکه پنج سیما افزود: موضوع اقتصاد کودک موضوع مهمی است که در برنامه‌های کودک ما مغفول واقع مانده است. در سالهای گذشته در برنامه‌های کودک به طور عمده بیشتر بر مهارت‌های کلی زندگی و مهارت‌های اجتماعی و تربیتی کودک تمرکز داشته‌ایم،اما الان از برنامه‌سازان خواستیم که روی حوزه کودک و اقتصاد تمرکز بیشتری داشته باشند. با این نگاه از نظر مخاطب، طیف مختلفی را در نظر گرفتیم و اصلا احساس ریزش مخاطب نداریم که در نتیجه این باشد که اقتصاد موجب از دست رفتن بخشی از مخاطبانمان می‌شود.
وی در ادامه بیان داشت: نکته دوم به جز طیف‌بندی مخاطبان، توجه به ساختار است.به طور کلی چون در نگاه اول، برخی کارشناسان رسانه ممکن است برنامه‌های اقتصادی را برنامه‌های ثقیل و عمدتا مبتنی بر گفت‌وگو فرض کنند،دوستان ما در بخش برنامه‌ریزیِ شبکه پنج به عنوان شبکه اقتصاد سیما به شدت مراقبت دارند تا برنامه‌ها تک ساختاری نباشند.از طرفی تمرکز ما بر ساختار،صرفا گفت‌وگو نیست و استفاده از ساختارهای دیگر مانند کلیپ، موسیقی، مسابقه، نمایش‌های واقع‌گرایانه و .. باعث می‌شود که بتوانیم مخاطبان بیشتری را در حوزه اقتصاد جذب کنیم.
زین العابدین با اشاره به برنامه‌های جدید شبکه پنج نیز گفت: علاوه بر تعدادی پیشنهادی که برای ساخت برنامه داریم،منتظریم تا برخی برنامه‌هایمان تدوین شوند و بعد از آن اعلام رسمی داشته باشیم.
وی درباره سریال‌های جدیدی که قرار است از این شبکه پخش شوند نیز بیان داشت: مدتی است که تولید سریال بر عهده مرکز امور نمایشی سیما است و از نظر مهندسی مرکز گسترش فیلم‌نامه نویسی در این بخش فعالیت می‌کند.اما به ما هم ابلاغ شده که حتما در سال 95 در حوزه سریال‌سازی حتما در حوزه موضوعات اقتصادی از جمله: تولید، همیت جمعی برای کار الگوی مصرف، زیر شاخه‌هایی که با اقتصاد مقاومتی مرتبط هستند، و ... نیز آثاری داشته باشیم.
رئیس شورای اقتصادی سازمان صدا و سیما همچنین افزود: در شبکه پنج هنوز هم پخش سریال داریم و قرار بر این نیست تا سریال جدیدی را از این شبکه پخش نکنیم.منتهی با توجه به حساسیت بیشتری که در سازمان درباره تولید سریال-با کیفیت بالاتر و تعداد محدودتر- وجود دارد بنا داریم تا تولیدات مرتبط با شبکه پنج در مرکز گسترش فیلم‌نامه نویسی و مرکز امور نمایشی سیما را در این شبکه پخش کنیم. مطمئن باشید آنتن شبکه پنج از سریال، برنامه‌، مسابقه و سایر ساختارهای برنامه‌سازی خالی نخواهد شد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی