راه اندازی پلیس اقتصادی

     

راه اندازی پلیس اقتصادی

 

sardar

 

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در حوزه مقابله با تخلفات، رانت ها و یقه سفیدها پلیس اقتصادی بسیار موثر و تاثیر گذار است و ما آماده راه اندازی آن هستیم، گفت: ما نیازمند اختیارات و قوانینی خاصی هستیم تا بتوانیم جرائم را پیگیری و برخورد کنیم.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، سردار اسکندر مؤمنی جانشین فرمانده نیروی انتظامی با حضور در استودیوی برنامه حوالی فردا در ایام دهه فجر با بیان این مطلب افزود: پلیس اقتصادی اختیارات ویژه ای را نیاز دارد تا موضوعات مختلف منوط به تشکیل پرونده قضایی نشود.
سردار مؤمنی با اشاره به موضوع راه اندازی پلیس اقتصادی اضافه کرد: نیروی انتظامی، دولت و مجلس با اصل موضوع پلیس اقتصادی موافق‌اند و تصور می‌کنیم در آینده محقق شود.
وی در خصوص ایجاد پلیس اقتصادی گفت: نیروی انتظامی این آمادگی را اعلام کرده است اما ایجاد پلیس اقتصادی علاوه بر ساختار و سازمان به قوانین و اختیارات خاصی نیاز دارد، در این رابطه بحث‌هایی در دولت و مجلس مطرح است و امیدواریم این موضوع محقق شود.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی در باره راهکارهای پیگیری مستمر امنیت اجتماعی عنوان کرد: در این رابطه فعالیت‌ها در دو حوزه پیشگیری و مقابله دنبال می‌شود. عمده تلاش ما معطوف به پیشگیری و عدم وقوع جرم است، البته در رابطه با برخورد با مجرمان نیز فعالیت می‌کنیم.
سردارمؤمنی ادامه داد: مهمترین پایه امنیت عمومی حضور و مشارکت مردم است و نیروی انتظامی با این رویکرد که امنیت، مردم‌محور است از ظرفیت‌های موجود در کشور یعنی مردم و نهادهای فرهنگ‌ساز استفاده می‌کند و هم‌اکنون از امنیت کافی برخوردار هستیم.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی