tv5news

     

"شهیدان محبتی" در مستند فصل پرواز

c149f25a6192e63d1f0b3b70d632f54b Copy

 

 

مستند فصل پرواز با موضوع نگاهی بر زندگینامه" شهیدان محبتی" شنبه 27 آبان ماه ساعت 21:40 از شبکه پنج سیما پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی سید جواد میری با حمایت موسسه فرهنگی رهروان شهدای گمنام و همکاری شبکه پنج سیما تهیه و تولید شده است.
میری درباره این مستند گفت: این مستند به معرفی زندگی شخصی برادران شهید محبتی می پردازد و در این مستند خاطرات شهیدان از زبان خانواده ایشان گفته می شود و با آنها همراه و هم صحبت می شویم.
مستند شهیدان گمنام (شهیدان محبتی) کاری از گروه کودک و خانواده شبکه پنج سیما شنبه ساعت 21:40 پخش و تکرار آن یکشنبه ساعت 7:50 خواهد بود.

 

اجتماع هیات رضویون در قاب تصویر شبکه پنج

22504-1 Copy

 

شبکه پنج سیما، در آستانه سی ام صفر سالروز شهادت امام رضا ( ع) به پوشش تصویری اجتماع بزرگ هیات عزاداری رضویون در حرم مطهر امام رضا ( ع) می پردازد.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، این برنامه به صورت زنده و مستقیم از حرم مطهر رضوی روزهای شنبه و یکشنبه ( 27 و 28 آبان ماه) ساعت12 بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.
بنا بر این گزارش، پوشش تصویری اجتماع بزرگ هیات عزاداران رضوی ، مداحی و روضه خوانی و... بخش های ویژه این برنامه زنده است که به مدت 35 روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

فیلم های سینمایی شبکه پنج سیما در دهه آخر صفر

 

 

photo 2017-11-15 16-32-32 Copy

 

"نقش ترنج"،" بلوگا"،" اعلان جنگ" و....فهرست فیلم های سینمایی شبکه پنج سیماست که در تعطیلات پیش رو پنج‌شنبه، جمعه و یک شنبه( 25 و 26 و 28 آبان‌ماه ) مصادف با رحلت جانسوز پیامبر بزرگ اسلام، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) از این شبکه برای مخاطبان پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، فیلم سینمایی «نقش ترنج» به کارگردانی هاشم علیایی مقدم، پنج‌شنبه 25 آبان‌ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.
در این فیلم با بازی سیما خضر آبادی و محمد عمرانی خواهیم دید: ترنج فارغ‌التحصیل رشته فرش است. پدر او، اکبر هم در کار فرش بوده که شریکش سر او را کلاه گذاشته و او بعد از ورشکستگی و افسردگی فوت کرده است. نقشه‌هایی که او کشیده دست ترنج است. اغلب دلالان فرش قصد دارند این نقشه‌ها را به دست بیاورند ولی ترنج راضی به این کار نیست و می‌خواهد یک کارگاه فرش‌بافی راه بیاندازد. او در اینترنت چند نقشه فرش را می‌گذارد و یک فرد ترک به‌نام سلیمان که خود را تاجر فرش معرفی می‌کند با او شراکت می‌کند که این موضوع مخالفت دایی ترنج و بقیه دلالان فرش را به‌همراه دارد....
فیلم سینمایی «بلوگا» به کارگردانی مهدی جعفری، جمعه 26 آبان‌ماه ساعت 8 از شبکه پنج پخش می‌شود.
در خلاصه داستان آمده است: جاوید یک صیاد است که با پسر نوجوانش دامون مشغول صیادی است اما در فصل تخم‌ریزی ماهی‌ها آنها نمی‌توانند ماهی بگیرند و از نظر مالی ضعیف می‌شوند. آنها حتی می‌خواهند که یک زمین کشاورزی خود را بفروشند ولی مشتری ندارند. جاوید، وقتی یکی از دوستانش در دریا غرق می‌شود به‌دلیل صیدهای غیرقانونی زندانی می‌کنند....
پژمان بازغی، مجید پتکی و نسرین بابایی بازیگران این فیلم هستند.
فیلم سینمایی «اعلان جنگ» به کارگردانی والری دانزیلی، جمعه 26 آبان‌ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.
در این فیلم با بازی جرمی ایلکام و قیصر دیسیک خواهیم دید: رومئو و ژولیت در یک مهمانی با هم آشنا شده و عشق آتشین آنها به‌سرعت به ازدواج انجامیده و فرزند پسری از آنها متولد می‌شود ولی شادی این زوج دیری نمی‌یابد چرا که متوجه وضعیت غیرعادی فرزند خود شده و با مراجعه به چند پزشک و انجام آزمایشات درمی‌یابند فرزندشان تومور مغزی دارد. رومئو و ژولیت از پا نشسته و امیدواران شروع به مداوای فرزند خود کرده و او در پاریس عمل می‌شود....
فیلم سینمایی «نبرد خاموش» به کارگردانی لوک من لانگ، جمعه 26 آبان‌ماه ساعت 20:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.
در خلاصه داستان آمده است: در یکی از شهرهای هنگ‌کنگ سیستم پلیس به بهترین شکل ممکن کار می‌کند تا اینکه یک شب قرارگاه مرکزی پلیس یک تلفن ناشناس دریافت می‌کند و طی آن خبر می‌رسد که یک ون تمام مسلح پلیس که پنج مامور پلیس کاملا کار کشته و آموزش‌دیده را حمل می‌کرده به‌همراه تمام وسایلشان ناپدید شده‌اند. بعد از دریافت چند تلفن رمزی از گروگان‌گیرها یک مامور متوجه می‌شود که گروگان‌گیران از هر تصمیمی که پلیس در قبال آنها می‌گیرد از قبل آگاهند....
رون کواک، تونی لانگ کا فای و جارلی یونگ بازیگران این فیلم هستند.
فیلم سینمایی «بعد از غبار» به کارگردانی محمود معظمی، یکشنبه 28 آبان‌ماه ساعت 8 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.
در این فیلم با بازی حمیدرضا پگاه و سولماز غنی خواهیم دید: احمد تقوایی معلم جدید است که وارد روستایی می‌شود. بچه‌های روستا مدتی است که معلم نداشته‌اند و با خوشحالی به استقبال معلم جدید می‌روند. احمد سعی می‌کند که بین اهالی روستا اتحاد ایجاد کند که در این راه مشکلاتی وجود دارد....
فیلم سینمایی «قانون بازار» به کارگردانی استفان بریز، یکشنبه 28 آبان‌ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.
در خلاصه داستان آمده است: تی‌یری مردی نه چندان جوان بیکار شده و به‌تازگی کارورزی خود برای آموزش کار با ماشین‌آلات ساختمانی را به پایان رسانده، ولی چون سابقه کار در کارهای ساختمانی را ندارد، به او کار نمی‌دهند. حالا او باید یک دوره کارورزی دیگر را بگذراند اما باز تضمینی برای یافتن شغل نخواهد بود. او یک پسر معلول اما با استعداد دارد و می تواند بورس یک دانشگاه را بگیرد. لذا تی‌یری باید بتواند هزینه‌های تحصیلی او را بپردازد....
وینست لیندون، کارین دی میربک و ماتیو اسچالر بازیگران این فیلم هستند.

"روضه شمس" در دهه سوم صفر

photo 2017-11-14 18-48-06 Copy

 

ویژه برنامه زنده روضه شمس از چهارشنبه 24 آبان ماه به مناسبت رحلت پیامبر اکرم ( ص) ، شهادت امام حسن مجتبی ( ع) و شهادت امام رضا ( ع) از حرم مطهر رضوی تا پایان ماه صفر بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، این ویژه برنامه بصورت زنده و مستقیم از حرم مطهر امام رضا ( ع) به پوشش مراسم عزادارای زائران و دوستداران اهل البیت ( ع) می پردازد.
پخش میان برنامه های مرتبط و متناسب با شب و روز شهادت از دیگر بخش های این ویژه برنامه است.
"روضه شمس" به تهیه کنندگی سعید پور فرج و اجرای سید عبدالرضا رضوی ساعت 20:50 از شبکه پنج سیما به مدت 30 دقیقه پخش می شود.
همچنین از روز جمعه 26 آبان روضه مداحی حاج سید مجید بنی فاطمه به مدت 15 دقیقه پخش می شود. این مداحی در روزهای شنبه و یکشنبه نیز ویژه شهادت امام رضا( ع) پخش می شود.
سخنرانی مذهبی حجت الاسلام و المسلمین هاشمی نژاد یکشنبه 28 آبان ماه در روز شهادت امام رضا( ع) به مدت 35 دقیقه پخش می شود.
بنا بر گزارش ،پخش نماهنگ و وله های مداحی ویژه رحلت پیامبر اکرم ( ص) ، شهادت امام حسن مجتبی ( ع) و شهادت امام رضا ( ع) از چهارشنبه 24 آبان ماه در فواصل زمانی مختلف در جدول پخش شبکه پنج قرار دارد.

مستند " پا به پای استنزیل" در شبکه پنج

Esmaeel- Poster 01 Copy

 

مستند " پا به پای استنزیل؛ اویس وین" با محوریت روایت زندگی یک تازه مسلمان آلمانی به نام " استنزیل رینر" جمعه 26 آبان ماه ساعت 20از شبکه پنج سیما پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، مستند " پا به پای استنزیل؛ اویس وین" به نویسندگی و کارگردانی مهدی طوسی و تهیه کنندگی خبرگزاری تسنیم به مدت 52 دقیقه تهیه و تولید شده است.
طوسی نویسنده و کارگردان مستند" پا به پای استنزیل، اویس وین " توضیح می دهد: مراسم اربعین سال 1438 بود که ما با " استنزیل" در مراسم پیاده روی اربعین حسینی آشنا شدیم و با او درباره نحوه آشنایی اش با دین مبین اسلام، ائمه اطهار به ویژه امام حسین ( ع) ، علت حضور در مراسم پیاده وری اربعین حسینی و... گپ و گفتی انجام دادیم." استنزیل رینر، متولد کشور آلمان است که در حال حاضر در شهر وین اتریش زندگی جدید خود را می گذراند. او نزدیک به 7 سال است که از دین مسیحیت به دین اسلام تشرف پیدا کرده است.
طوسی ادامه می دهد: بخشی از این مستند به زندگی شخصی " استنزیل" قبل از مسلمان شدن و بخشی هم به بعد از تشرف او به دین اسلام مربوط می شود.
استنزیل رینر بعد از مسلمان شدن نام "اسماعیل" را برای خود انتخاب کرده است و در بخشی از این مستند دوستان جدید مسلمانش مطالبی درباره او بیان می کنند.
نویسنده و کارگردان مستند " پا به پای استنزیل" ادامه می دهد: فاز دوم مستند بعد از ایام اربعین حسینی، مردادماه سال 96 در ایران تهیه شد که مخاطب روایتی از حضور او در ایران را به تماشا می نشیند.
وی در توضیح عبارت "اویس وین" که در عنوان این مستند آمده، خاطرنشان کرد: در دوران بعد از مسلمان شدن او ماجرای جالبی درباره پدرش اتفاق می افتد که این ماجرا دلیل انتخاب این عبارت بود و با تماشای اثر متوجه آن می شوید.
بنا بر این گزارش، مستند " پابه پای استنزیل؛ اویس وین" روز جمعه 26 آبان ساعت 20 از این شبکه پخش و تکرار آن یکشنبه ساعت 16:30 است.

 

اقتصاد شهری زیر ذره بین " تهران 20"

photo 2017-11-15 10-40-13 Copy

 

"سمیع الله حسینی مکارم" معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران چهارشنبه ۲۴ آبان مهمان برنامه «تهران بیست» می شود و به بررسی وضعیت اقتصاد شهری می پردازد.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با حضور در استودیوی برنامه " تهران 20" درباره وضعیت اقتصاد شهری در شهرهای بزرگ به ویژه شهر کلان شهر تهران به گفتگو می نشیند.
همچنین در بخش های دیگر این برنامه، ارتباط تلفنی با مسئولان اورژانس و امداد درباره آخرین وضعیت زلزله زدگان کرمانشاه برقرار خواهد شد.
برنامه اجتماعی «تهران بیست» در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هر هفته با اجرای مشترک بهروز تشکر و محمد دلاوری روی آنتن می‌رود. تهیه کنندگی این برنامه بر عهده محمد حسین رضوی است.

بررسی ارتباط وقف و مهدویت در برنامه" عطر عاشقی"

baner 960826 Copy

 

برنامه "عطر عاشقی" جمعه 26 آبان ماه با موضوع بررسی "ارتباط وقف و مهدویت" بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی با حضور در آستان مقدس امامزادگان آقاعلی عباس و محمد ( ع) شهر بادرود پیرامون موضوع فوق برای حاضران سخنرانی می کند و حاج حسین هوشیار مداحی این مراسم را بر عهده دارد.
بنا بر این گزارش، برنامه عطر عاشقی کاری از گروه معارف شبکه پنج سیما جمعه هر هفته ساعت 16با اجرای سید رضا نواب بر روی آنتن می رود و وله های مناسبتی، پخش دعای فرج و..... از بخش های این برنامه است.

 

زندگی عشایر تهران در قاب دوربین " تهرانگرد "

photo 2017-03-06 14-44-47 Copy

 

مستند" تهرانگرد " سه شنبه 23 آبان ماه با موضوع زندگی عشایر استان تهران بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، عوامل برنامه ساز مستند "تهرانگرد" در این قسمت به معرفی و نمایش زندگی عشایر ورامین هنگام کوچ به مراتع دشت لار خواهند پرداخت.
مستند" تهرانگرد" نگاهی تحلیلی به موضوعات اجتماعی، اقتصادی، گردشگری و.... استان تهران دارد و این مستند هر شب از شبکه پنج سیما به مدت 30 دقیقه پخش می شود.
در این مستند گزارشگر برنامه موضوعی خاص را در سطح استان تهران رصد و بررسی می کند.
بنابراین گزارش "تهران را با ما زندگی کنید" عنوان شعار ما در این مستند است و این مستند ماموریت دارد تا تهران را از زوایای متفاوت بررسی و رصد کند.
مستند تولیدی تهرانگرد به تهیه کنندگی و کارگردانی سیاوش ابراهیم زاده هر شب ساعت 21:35 از شبکه پنج به مدت 30 دقیقه پخش می شود.

بيش از ٧٨ درصد كودكان کار سرپرست دارند

57573795 Copy

 

معاون امور اجتماعي بهزيستي استان تهران گفت: در سال هاي گذشته آيين نامه مدوني در خصوص معضل كودكان كار ثبت شد، اما اين شرايط دائما در حال تغيير است، در سال هاي قبل ما با مشكل ورود اتباع خارجي و كودكان غير ايراني مواجه نبوديم، اما امروز با اين پديده مواجه ايم، بيش از ٧٨ درصد كودكان ما داراي سرپرست هستند.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، حبيب الله مسعودي فريد معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با حضور در استودیوی برنامه "تهران 20" با بیان مطلب فوق گفت: در بحث آسيب هاي اجتماعي بايد نگاه كلي و فرآيند محور داشته باشيم، در شكل گيري معضلي همانند كودكان خياباني و ايجاد يك آسيب اجتماعي عوامل بسياري موثر است.

وی ادامه داد: تمركز و هدف ما بر اين است كه بحث كودكان كار و خيابان را ريشه كن كنيم، در همين راستا، مراكز امداد روزانه شكل گرفته است و با كمك سازمان هاي مردم نهاد اتفاق هاي خوبي افتاده است.
معاون امور اجتماعي بهزيستي استان تهران اضافه کرد: برخي از اتفاق ها خارج از دسترس بهزيستي است، عوامل اقتصادي و تامين بودجه براي مقابله با آسيب هاي اجتماعي در دست ما نيست، طي سه هفته گذشته جلسات مختلفي با نهاد هاي اجرايي مختلف داشتيم تا به يك وحدت در عملكرد برسيم كه هر نهاد نقش و وظيفه خود را اجرايي كند
وی در پایان خاطر نشان کرد: سبب شناسي آسيب ها متفاوت است و بايد نسبت به مقوله هايي از اين قبيل آينده نگري داشت.

 

بررسي وضعيت سرنوشت كودكان كار در "تهران 20"

tehran20 Copy

"حبيب الله مسعودي فريد" معاون امور اجتماعي بهزيستي كشور دوشنبه 22 آبان ماه مهمان ويژه برنامه تهران بيست می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با حضور در استودیوی برنامه "تهران 20" به بحث و بررسی پیرامون موضوع " وضعيت سرنوشت كودكان كار و آسیب های اجتماعی که در کمین آنهاست " خواهد پرداخت.
بنابراین گزارش ،برنامه «تهران بیست» در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هر هفته با اجرای مشترک بهروز تشکر و محمد دلاوری به تهیه کنندگی این برنامه محمد حسین رضوی روی آنتن شبکه پنج می رود.