tv5news

     

موکب رسانه ای "چهل منزل" در شبکه پنج

image 2018 10 21-14 23 32 595 bCu Copy

 

اولین قسمت برنامه " چهل منزل " با موضوع اربعین حسینی امروز ساعت 16:30 بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، این برنامه به تهیه کنندگی موسسه فرهنگی هنری کساء و کارگردانی محسن تهرانی با اجرای وحید ایمانی است که سه قسمت نخست آن تولیدی و ما بقی بصورت زنده از شبکه پنج سیما پخش می شود.
تهرانی در تشریح ساختار این برنامه گفت:" چهل منزل "موکب رسانه ای است که سفیر پرچم گنبد امام رضا ( ع) از شهر مشهد مقدس به سمت کربلا معلی است.
تهرانی ادامه داد: ایستگاه دوم توقف ما مرز مهران ، ایستگاه سوم شهر نجف، ایستگاه بیستم کربلا و ایستگاه چهلم مشهد مقدس است که بصورت زنده و مستقیم همراه با عزاداران حسینی برنامه برگزار خواهیم کرد.
وی گفت: در مسیر راه نیز با یک کامیون استیج شو برای زائران پیاده اربعین برنامه برگزار می‌کنیم. در این برنامه از گروه‌های تواشیح، سرود، شعرای آیینی استفاده خواهیم کرد که در یک اتوبوس همراه ما هستند و در طول این مسیر برنامه را برگزار می‌کنند و این ماحصل تمام تلاشی است که نام آن را «چهل منزل» گذاشتیم.
کارگردان این برنامه تصریح کرد: به منظور معاوضه پرچم‌های حرمین شریفین چند روز پیش پرچم گنبد امام رضا (ع) را از تولیت آستان قدس رضوی تحویل گرفتیم و در مسیر پیاده روی اربعین همراه با راهپیمایان به مقصد نهایی یعنی حرم سیدالشهداء می‌رسانیم، پس از آن پرچم حرم امام حسین (ع) را از تولیت آستان مقدس دریافت و در روز شهادت امام رضا (ع) تحویل تولیت آستان قدس رضوی خواهیم داد.
وی در خصوص برنامه های بعد از اربعین گفت: بعد از اربعین نیز به دلیل این که حامل پرچم گنبد سیدالشهدا(ع) هستیم، وارد ایران در شهرهای مختلف می شویم و برنامه خود را تا چند روز مانده به ۲۸ صفر داخل حرم امام رضا (ع) تقدیم مردم می‌کنیم.
تهرانی در نحوه پوشش شبکه‌های مختلف توضیح داد: برنامه «چهل منزل» در شبکه های پنج و قرآن به صورت زنده روی آنتن می رود. این برنامه هر روز از ساعت 16:30 تا به مدت 15 و ۵ روز مانده به اربعین از ساعت ۲۱ تا ۲۱:۳۰ از شبکه پنج پخش می شود. همچنین بعد از اربعین چند روز به ساعت قبلی باز می‌گردد و ۵ روز پایانی ماه صفر مجددا به ساعت ۲۱ تا ۲۱:۴۰ منتقل می‌شود.

 

رقابت تنگاتنگ برای قهرمانی در فیلم " شتاب"

Rush-2013-1

 

فیلم سینمایی « شتاب » به کارگردانی ران هاوارد ، یکشنبه 29 مهرماه ساعت 21 از شبکه پنج سیما روی آنتن می رود.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، فیلم داستان رقابت دو اتومبیل سوار برجسته را در دهه 1970 و در اوج روایت می کند. جیمز هانت جوانی بی انضباط و پرشر وشور است در حالی که نیکی لاودا از خانواده ای تاجر آمده که بنای زندگی اش بر حساب و کتاب کو رفتارهای عاقلانه استوار است. بنابراین وقتی جیمز هانت با تصمیم های پر از ریسکش به تدریج فرد را از مسابقات رده پایین تر بالا می کشد. نیکی لاودا همین کار را با توانایی حسابگری و منطق اش به انجام می رساند. این دو چندین بار در مسابقات با هم به رقابت تنگاتنگ برای قهرمانی می پردازند اما هر بار این لاوداست که گوی سبقت را از هانت می رباید. این در حالی است که لاودا در زندگی شخصی اش نیز بسیار موفق تر است و در حالیکه هانت پس از مدت کوتاهی زندگی مشترک از همسرش جدا می شود و.....

«پنج ستاره» مسابقه ایده و‌ خلاقیت برگزار می‌کند

220284 773

 

برنامه «پنج ستاره» در حالی به قسمت‌های پایانی فصل دوم خود نزدیک می‌شود که استقبال خوب بینندگان باعث شده است تا هم‌زمان پیش تولید فصل سوم مسابقه نیز آغاز شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، قسمت های جدید مسابقه «پنج ستاره» با اجرای حمید گودرزی روی آنتن شبکه پنچ سیما می رود.

این برنامه در حالی به قسمت‌های پایانی فصل دوم خود نزدیک می‌شود که استقبال خوب بینندگان باعث شده است تا هم‌زمان پیش تولید فصل سوم مسابقه نیز آغاز شود.

به همین منظور تیم تولید «پنج ستاره» برای فصل جدید، مسابقه «ایده و خلاقیت» را برای بینندگان و مخاطبان برگزار می‌کند.

این هم‌افزایی و مشارکت بینندگان می‌تواند به افزایش کیفیت برنامه و رضایت‌مندی از آن کمک نماید.

بینندگان می‌توانند با ارسال ایده‌ها و طرح‌های خود برای بهبود وایجاد بخش‌های جدید در برنامه تلویزیونی «پنج‌ستاره» در این مسابقه شرکت کرده که در نهایت تیم تهیه برنامه به ۵ ایده برتر جوایزی را اهدا خواهد کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و فرآیند شرکت و جوایز می‌توانید به صفحه «پنج ستاره» به آدرس @fivestar.tv مراجعه کنید.

مسابقه «پنج ستاره» کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما است که پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۱ روی آنتن می‌رود و در دو فصل توانسته مخاطبان بالایی را جذب کند.

 

 

 

تبعیض در سیاره آلفا

3444

 

 

فیلم سینمایی «تبعیض» به کارگردانی «نیل بلوم کمپ»، شنبه 28 مهرماه ساعت 21از شبکه پنج پخش می شود.


به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، در خلاصه داستان این فیلم آمده است: در سال 2154 میلادی که تکنولوژی بشر بیش از قبل پیشرفت کرده است در آمریکا زندگی افراد به دو بخش تقسیم شده است؛ زندگی در زمین و زندگی در سیاره‌ای دیگر به نام آلفا! صاحبان قدرت و حکومت آمریکا تمامی تسهیلات حیات انسان را در سیاره آلفا جمع‌آوری کرده‌اند و فقط افراد دارای شرایط خوب مالی را به آنجا برده‌اند و بقیه افراد را که مستمندانی هستند در شرایطی سخت و بدون هیچ‌گونه امکانات مناسب زندگی در زمین باقی گذاشته‌اند. مکس دزد سابقه‌داری است که در کارخانه ربات‌سازی در زمین کار می‌کند و در حین کار در معرض اشعه رادیواکتیو قرار می‌گیرد و تنها پنج روز فرصت زنده ماندن دارد. پس تصمیم می‌گیرد به آرزویش که رفتن به آلفا است؛ جامه عمل بپوشاند....
مت دیمون، جودی فاستر و شارلتو کاپلی در این فیلم سینمایی بازی کرده‌اند.

احتکار و سرنوشت محموله ها به" تهران 20 "رسید

image 2018 9 26-12 3 10 644 BfF Copy

 

 

برنامه " تهران 20" امشب 28 مهرماه به موضوع " احتکار و سرنوشت محموله ها" می پردازد.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، محمد علی اسفنانی،مدیرکل تعزیرات استان تهران به عنوان مهمان اول با حضور در استودیوی این برنامه به بررسی میزان کشفیات تهران ، سرنوشت محموله ها و دلایل تاخیردر بازگشت کالاهای مکشوفه به بازار خواهد پرداخت و مهمان دوم این برنامه مجتبی شیرقاضی معاون بازرسی ونظارت سازمان صمت تهران و دبیرکمیته مبارزه با احتکار نیز در این خصوص به بحث و گفتگو می نشیند.
در پایان این برنامه میز کارشناسی برنامه " تهران 20" پیرامون موضوع احتکار و آسیب های اقتصاد سالم با کارشناسی مهدی آزاد واری برای مخاطبان صبحت خواهد کرد.
بنا بر این گزارش، برنامه اجتماعی «تهران 20» شنبه، دوشنبه و چهارشنبه شب‌های هر هفته با اجرای بهروز تشکر و تهیه کنندگی مصطفی پور حامدی روی آنتن می‌رود.

 

آخر هفته با فیلم سینمایی " هیمالیا"

a2 Copy

 

شبکه پنج سیما، برای روزهای پایانی هفته با سه فیلم سینمایی " ریو 2" ،" جورج کنجکاور"، " هیمالیا" با مخاطبان خود همراه می شود.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، انیمیشن سینمایی «ریو 2» به کارگردانی کارلوس سالدان‌ها، پنج شنبه 26 مهرماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد.
در این انیمیشن خواهیم دید: بلو و ژول و سه فرزندش دلشان می خواهد که از محیط شهر دور شده و به آمازون بروند در بدو ورود ژول متوجه میشود که پدرش ادوارد نمرده است . زندگی در جنگل برای بلو سخت است ولی سعی می کند خودش را با محیط وفق دهد ولی نمی شود . بلو تصمیم می گیرد آمازون را ترک کند که .....

 

image 2018 10 17-13 32 30 356 Bgn

 

 

انیمیشن سینمایی «جورج کنجکاو» به کارگردانی ماتیو اکلاهان، جمعه 27مهرماه ساعت 8:30از شبکه پنج پخش می‌شود.
در خلاصه داستان آمده است: تد در یک موزه کار می کند ولی موزه دیگر هیچ بازدید کننده ای ندارد و ورشکست شده آقای بلومبری رئیس موزه تد را برای ییدا کردن مجسمه بزرگ زاگاوا به آفریقا می فرستد ولی تد فقط یک مجسمه کوچک 8 سانتی پیدا می کند و برمی گردد ولی یک میمون با او به شهر آمده تا اینکه بالاخره تد تصمیم می گیرد که میمونش را که نامش را جورج گذاشته تحویل باغ وحش دهد ولی ....

 

image 2018 10 17-13 32 56 684 gRO

 

 

فیلم سینمایی «هیمالیا» به کارگردانی سوک هون لی، جمعه 27 مهرماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود. در خلاصه داستان آمده است: مو در تیم کوه‌نوردی دانشگاه قصد دارد با یک تیم کوه‌نوردی حرفه‌ای به قله‌های بلند دنیا مانند اورست و کی‌تو صعود کند. اما کاپیتان اوم او را قبول نمی‌کند و می‌گوید او و دوستش ضعیف بوده و مسئولیت‌پذیر نیستند! اما مو دست از اصرار بر نمی‌دارد و حتی به خانه کاپیتان می‌رود و بالاخره او را متقاعد می‌کند که پس از یک سری تمرین‌های سخت و طاقت فرسا همراه آنها شود....
ژانگ مین هوانگ، سانگ هاجو و اینکون کیم بازیگران این فیلم هستند.

 

image 2018 10 17-13 33 14 769 OFd

 

اسدالله عسگراولادی مهمان " دست خط " می شود

image 2018 10 17-13 43 50 363 sy9 Copy

 

اسدالله عسگراولادی رییس اتاق بازرگانی ایران و چین این هفته مهمان برنامه " دست خط " شبکه پنج سیماست و به سوالات گوناگونی پاسخ می دهد از جمله اینکه در زمینه اقتصاد عملکرد دولت روحانی را بهتر می داند یا دولت احمدی نژاد ؟
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما ؛ یکی از برجسته ترین بازرگانان کشور که به سلطان خشکبار معروف است این هفته در برنامه "دست خط " از چرایی تلاطم بازار ارز ، نرخ واقعی ارز ، چگونگی کنترل بازار ، آثار انتخاب نشدن سفیرجدید ایران در چین در ارتباطات اقتصادی دو کشور ، چگونگی شروع بازرگانی و رمز موفقیتش ، اختلاف نظربا برادرش حبیب الله عسگراولادی ،دیدارش با امام خمینی در سال 56 در نجف و مخالفت امام با پیشنهادش و ...سخن خواهد گفت.
" دست خط " جمعه ها ساعت 17 از شبکه پنج سیما پخش می شود و تکرار آن هم شنبه ها ساعت 14 از همین شبکه پخش خواهد شد.
"دست خط " با شخصیت های کشور درباره شرایط و مسائل روز کشور و فراز ونشیب های چهل سال گذشته و همچنین خانواده آنها گفتگو کرده است و یکی از برنامه هایی است که به صورت ویژه به تاریخ شفاهی انقلاب و نظام اسلامی می پردازد.
"دست خط " به تهیه کنندگی مریم حداد ،اجرا و سردبیری محمد حسین رنجبران ،مدیرتولیدی محمدرضا قنادان زاده ، کارگردانی هنری حمیدرضا خوشبازان و دستیاری عبدالرصا منزوی تولید می شود.
فصل جدید دست خط را پیمان قانع طراحی صحنه و دکور کرده است وتیتراژ پایانی آن با شعر حامد عسگری و تنظیم میلاد بابایی و صدای ایمان قیاسی روی آنتن خواهد می رود.

تاریخ راز آلود حزب دموکرات در مستند" آمریکای هیلاری "

gffg

 

مستند " آمریکای هیلاری" چهارشنبه 25 مهرماه ساعت 21 از شبکه پنج سیما پخش می شود.

به گزارش شبکه پنج سیما، مستندی سیاسی " آمریکای هیلاری" درباره هیلاری کلینتون است که تاریخ پنهان حزب دموکرات به تصویر کشیده است.

این مستند محصول 2016 امریکا و سومین ساخته دینش دسوزا است ، مستندی انتقادی درباره هیلاری کلینتون و حزب دموکرات آمریکا است. داسوزا تاریخ و ریشه های این حزب را از زمان اندرو جکسون – هقتمین رئیس جمهور آمریکا – تا زمان حال بررسی می کند.
بنا بر این گزارش، کارگردان این مستند دسوزا یک هندی است که به جرم پول دادن به دوستش سالها در زندان بسر می برد. او کتابی هم در مورد اوباما نوشته که در این مستند به آن اشاره می شود.
" آمریکای هیلاری" به بیان دیگر در مورد کلینتون ها ، فعالیت ها و رسوایی آنها و استفاده کلینتون از سیاهان برای رای آوردن است. پخش این مستند در آمریکا در واقع به طور غیر مستقیم روی رای آوردن ترامپ تاثیر داشته است.

 

بررسی وضعیت سرانه ورزشی پایتخت در برنامه " تهران 20"

image 2018 9 26-12 3 10 644 BfF Copy

 

برنامه " تهران 20" امشب با دو مهمان به موضوع ورزش در کلانشهر تهران می پردازد.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، رضا گل محمدی مدیرکل سازمان ورزش و جوانان تهران به عنوان مهمان اول با حضور در استودیوی این برنامه به بررسی وضعیت ورزش پایتخت، سرانه فضای ورزشی، پایتخت پاینترین سرانه فضای ورزشی و.... می پردازد و مهمان دوم این برنامه الهام فخاری ، عضوکمیسیون فرهنگی شورای شهرتهران نیز پیرامون بررسی شرایط ورزش بانوان پایتخت برای مخاطبان صحبت خواهد کرد.
بنا بر این گزارش، برنامه اجتماعی «تهران 20» شنبه، دوشنبه و چهارشنبه شب‌های هر هفته با اجرای بهروز تشکر و تهیه کنندگی مصطفی پور حامدی روی آنتن می‌رود.

از گرانی خودرو تا مسکن امشب در شهر برگ

Logotype-shahr-barg-final-RGB-2-1024x545 Copy

 

 

برنامه " شهر برگ" امشب ( سه شنبه 24 مهرماه)در سومین قسمت از موضوع گرانی به تحلیل و بررسی گرانی خودرو و مسکن می پردازد.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، این برنامه امشب به بررسی و تحلیل موضوع " گرانی خودرو و مسکن می پردازد و آن را از منظر مسئولان و کارشناسان سید یاسر رایگانی ( سخنگوی سازمان تعزیزات حکومتی) مسعود پروین ( معاون برنامه ریزی جامع تولید خودروسازی) حسن قره یی ( قائم مقام مرکز مطالعات استراتژیک و برنامه ریزی خودروسازی) داریوش اسماعیلی ( عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس) و...مورد ارزیابی قرار می دهد.
"شهر برگ " به تهیه کنندگی احسان میرزا ابوالحسنی و کارگردانی حمید رضا طاهری تولید شده است.
برنامه" شهر برگ "،ورق زدن موضوعات مطرح جامعه همراه بامردم است. این مجله ي تصویری در اختيار مردم هست تا درآن از مسائل و مشکلات، سلايق و علايق، انتقادات و پيشنهادهاشون با مسئولان مختلف( فرهنگی، سیاسی، قضایی، شهری و....) بگویند.
در برنامه شهر برگ شهروندان مجری برنامه هستند و امین جیران و نرگس پناهی همراه با کارشناسان و مسئولین بحثهای تخصصی را پیش خواهند برد.
برنامه شهر برگ کاری از گروه سیاسی شبکه پنج سیما سه شنبه هر هفته ساعت 20 بر روی آنتن می رود.