ورود 200 واگن مسافري 5 ستاره به ناوگان ريلي

مدير عامل شركت ريل پرداز نوآفرين از ورود 200 واگن مسافري 5 ستاره به ناوگان ريلي خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمامهدي معصومي در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي گفت: اين واگن‌ها از آلمان خريداري شده است و در کارخانه واگن‌سازي صنايع شهيد کلاهدوز بازسازي و نوسازي مي‌شود.

وي با يادآوري اينکه اين واگن‌ها قابليت حرکت با سرعت 200 کيلومتر بر ساعت را دارد ، افزود: بازسازي‌هاي صورت گرفته در اين واگن‌ها در بخش‌هاي تزئينات داخلي و بدنه ، سيستم برق، سيستم تهويه و ...  بوده است.

مدير عامل شركت ريل پرداز نوآفرين (شركت مالك و بهره‌بردار قطارهاي پنج ستاره فدك) با اشاره به دستورالعمل‌ها و مقررات شرکت راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران در خصوص شرايط قطارهاي 5 ستاره تأکيد کرد: واگن‌هاي قطار فدک در ايران موفق به كسب عنوان و برند قطار 5 ستاره شده‌ است و در حال حاضر در مسير تهران-مشهد حرکت مي‌کند.

وي ادامه داد: در قطارهاي 5 ستاره فدک علاوه بر بکارگيري کوپه مهماندار مجهز به سيستم و تجهيزات خدمات غذايي گرم و سرد بوده و قابليت تنظيم دماي فضاي داخل کوپه امکان‌پذير است.

معصومي اضافه کرد: واگن‌هاي قطار فدک مجهز به سامانه اعلام و اطفاء حريق بوده، همچنين از سامانه صوتي و تصويري با قابليت احضار مهماندار نيز بهره‌مي‌برد. علاوه بر اين هر مسافر مي‌تواند از امکان انتخاب و نمايش انواع فيلم و موسيقي در قطار استفاده کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا