توليد واکسن به بخش خصوصي واگذار شود

وزير جهاد کشاورزي:

وزير جهاد کشاورزي گفت: بايد توليد واکسن در موسسه سرم سازي رازي به بخش خصوصي واگذار شود.

توليد واکسن به بخش خصوصي واگذار شود به گزارش خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما ؛ محمود حجتي در مراسم نودمين سالگرد تأسيس توسعه تحقيقات واکسن و سرم سازي رازي که عصر امروز با حضور معاون علمي و فناوري رياست جمهوري و مسئولان و کارشناسان موسسه رازي در سالن همايش هاي صدا و سيما برگزار شد با بيان اينکه با توجه به فضاي علمي و فناوري حاکم بر جهان و مشکلات پيش روي بشر بايد در روش هاي مديريتي ، اجرايي و برنامه ريزي تجديد نظر کنيم، افزود: عزم ملي اين است که در روش هاي مديريتي تجديدنظر و با سرعت هر چه بيشتر روش ها را اجرايي کنيم.

وي گفت: بايد نگاه توليد به بيرون از موسسه منتقل شود و تحت هيچ شرايطي ديگر نبايد رازي توليد کننده واکسن باشد عزم را براي انتقال توليد به بخش خصوصي جزم کرديم در غير اين صورت از جهان عقب مي مانيم.

وزير جهاد کشاورزي افزود: با امکانات محدود در درون موسسه تحقيقات واکسن و سرم سازي رازي و قوانين و مقررات دست و پاگير نمي توانيم پيشرفت کنيم و به نيازهاي جامعه پاسخ دهيم بايد با کمک مسولان و دست اندرکاران شرکت هاي دانش بنيان تا دير نشده در روش هاي توليد و مديريت تغيير ايجاد کنيم.

حجتي تصريح کرد: از اين پس توليد واکسن و سرم را با ساختار دولتي بايد بر خودمان حرام بدانيم.

وي تاکيد کرد: موسسه تحقيقات واکسن و سرم سازي رازي بايد به مرکز تعامل دانشمندان کشور با جهان و مرکز مبادلات علمي آموزشي و تجربي تبديل شود.

وزير جهاد کشاورزي گفت: موسسه تحقيقات واکسن و سرم سازي رازي بايد پل ارتباط موسسه با ديگر مراکز تحقيقاتي باشد تا سرمايه گذاري هاي توسعه اي وسيعي در کشور و منطقه داشته باشيم.

حجتي همچنين از دستاوردهاي علمي موسسه تحقيقات واکسن و سرم سازي رازي تقدير کرد و افزود: اين موسسه خدمات ارزنده اي در حدود يک قرن گذشته به جامعه و تأمين سلامت و بهداشت انسان و دام و عرصه بين الملل ارائه کرده است اما براي حفظ اين جايگاه ارزشمند بايد به مرکز تحقيقات و مبادلات علمي تبديل شود.

وي همچنين از نماينده سفارت فرانسه به علت حضور در اين مراسم قدرداني و ابراز اميدواري کرد: پس از برجام همکاري دو کشور با يکديگر در زمينه هاي علم و فناوري در بخش واکسن و سرم توسعه يابد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا