انعقاد تفاهم نامه قطار حومه ای اصفهان- نجف آباد

معاون وزیر راه و شهرسازی:

قطار حومه ای اصفهان- نجف آباد با همکاری شهرداری نجف آباد ظرف سه سال به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما پور سید آقایی در مراسم امضای موافقت نامه در باره قطار حومه ای اصفهان- نجف آباد گفت: تفاهم نامه اولین قطار حومه ای مشترک با شهرداری را امروز امضاء کردیم.

وی ادامه داد: مدلی که در این قرار داد به آن دست پیدا کرده ایم جدید است که با همکاری شهرداری و راه آهن صورت می گیرد ، بخشی از هزینه ها در حیطه همکاری شهرداری ها ، تملک اراضی ، ساخت ایستگاهها ، استفاده از هزینه ها در حیطه کار شهرداریها، استفاده از بخشهای تجاری ایستگاهها ازجانب شهرداری صورت می گیرد.

وی ادامه داد: راه آهن نیز کار ناوگان و بهره برداری و نگهداری خط را به عهده می گیرد.

وی افزود:‌ این طرح سه ساله است و اگر موفق به اجرا شویم ، مدل موفق و الگوی سایر شهرها خواهد شد و امروز نیز سرآغاز حرکت جدید در توسعه قطارهای حومه ای است و ما همین الگو را با شهرداری های کلان شهر مشهد ، تبریز ، شیراز و سایر شهرها اجرا خواهیم کرد.

وی افزود: خط های حومه ای از شهرهای اقماری آغاز و داخل کلان شهرها متصل می شود تا مردم بتوانند به راحتی از حومه به مرکز شهر متصل شوند.

پورسید آقایی افزود: با راه اندازی این قطار روزانه 60 هزار مسافر در این خط جا به جا می شوند و حجم قابل توجهی در صرفه جویی انرژی و کاهش تصادفات خواهد داشت.

وی افزود: 1200 میلیارد تومان به صورت مشترک بین شهرداری های مسیر با متولی گری شهرداری نجف آباد و شرکت راه آهن هزینه ها تامین خواهد شد و ظرف سه سال این خط برای مردم راه اندازی خواهد شد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا