هدفگذاري صادرات يک ميليون تن خوراک دام، طيور و آبزيان + فيلم

رئيس انجمن صنايع خوراک دام و طيور و آبزيان از هدفگذاري براي صادرات سالانه يک ميليون تن خبر داد.

مجيد موافق قديري در حاشيه نشست کميسيون کشاورزي اتاق ايران در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار صدا و سيما گفت: براي تهيه خوراک دام مشکلي نداريم و سال گذشته 200 هزار تن خوراک دام، طيور و آبزيان صادر کرديم. 

وي فزود: هم اکنون به 11 کشور دنيا اين صادرات انجام مي شود که بنا داريم در برنامه ششم توسعه به  20 کشور افزايش دهيم. 

قديري با بيان اينکه استفاده از فناوري هاي نوين موجب افزايش کيفيت محصول و کاهش قيمت تمام شده محصول مي شود ، گفت: استفاده از فناوري هاي نانو  براي صنعت خوراک د ام، طيور و آبزيان،  900 ميليون دلار صرفه اقتصادي دارد و موجب کاهش 90 درصدي مصرف مکمل و جلوگيري از خروج ارز از کشور مي شود.

وي تاکيد کرد: صنعت خوراک دام، طيور و آبزيان  30 در صد ارزش افزوده دارد و اگر  دولت در صنايع تکميلي آن سرمايه گذاري کند افزايش اشتغال، کاهش قيمت تمام شده  و کاهش واردات بي رويه محصولات کشاورزي را در پي دارد.

قديري با بيان اينکه يکي از موضوع هاي اصلي اقتصاد مقاومتي، خوداتکايي و توليد محصولات کشاورزي است ، گفت : صنعت دام و طيور، ضايعات محصولات کشاورزي را تا  25 درصد کاهش مي دهد و يکي از اولويت ها در توجه به کشاورزي و توسعه اين بخش است.

قديري با بيان اينکه يکي از مشکلات صنعت دام، طيور و آبزيان کمبود نقدينگي است گفت: کمبود نقدينگي موجب شده است کارخانه هاي ما  با کمتر از 40 درصد ظرفيت کار کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا